Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze schematem wzmacniacza na TDA2003

kamil521 20 Lip 2007 21:07 1113 5
  • Poziom 9  
    Witam !! mam zamiar zrobić sobie wzmacniacz 10W mono. Znalazłem schemat i mam problem : Na schemacie widzę 2 miejsca gdzie podpinamy kable a powinno być 3(wejście sygnału,wyjście sygnału,zasilanie). Czy ktoś robił wzmacniacz z tego schematu i wie jak to podpiąć to proszę o porady.Pozdrawiam !! W załączniku jest schemat.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wejście podpinasz tak jak z lewej, wyjście tak jak symbol głośnika - między zaznaczony punkt a masę (druga końcówka przy symbolu głośnika), zasilanie tak samo: plus do plusa na schemacie a minus do masy.
  • Poziom 9  
    a mógłbyś mi to narysować na schemacie (np. w paincie) ??

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Oki, poszukałem na necie innych schematów i teraz już rozumiem gdzie mam to wszystko podłączyć .
  • Poziom 18  
    Witam,robiłem ten wzmacniacz i ładnie gra a także jest prosty w budowie :D P.s a do jakiego głośnika masz zamiar go podłączyć?? :D pozdrawiam
  • Poziom 17  
    głośnik chyba odpowiedni do końcówki hehehe
    scalak raczej jest z najniższej półki ;D. A schemat już masz.
    Wejście to nóżka 1, przed nią musi być kondensator separujący składową stałą (C1, typ MKT lub ceramiczny) może być większy nawet 1uF. Plus zasilania podaj na nóżkę 5, kondensatory C5,C6 filtrują napięcie zasilające C5 ceramiczny, C6 elektrolit (również mogą być większe. minus (masę) sygnału i zasilania podłącz na nóżkę 3, wszystkie przewody masy należy doprowadzić do jednego punkty tworząc tak jakby gwiazdę, aby uniknąć zakłóceń. A poza tym polecam TDA1554, prostszy w budowie i ładniej gra :D:D