Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie podzespołów do naprawy głosników

24 Lip 2007 22:58 801 3
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie podzespołów do głośników Tonsila. Czy gdziekolwiek można kupić oryginalne części "Made in Poland" ? Nie mam na myśli konkretnego głośnika oraz konkretnej części. Często trafiają mi sie przeróżne głośniki tonsila to naprawy w których są do wymiany zawieszenia górne skończywszy na cewkach. Często ludzie ogłaszają się na allegro albo innych stronach że regenerują głośniki na oryginalnych podzespołach albo że sprzedają oryginalne podzespoły do głośników ale kiedy poszedłem do jedynego w Gdyni punku Tonsila to powiedzieli mi że to jest niemożliwe żebym gdzie kolwiek dostał legalnie podzespoły do głośników Tonsila "najwyraźniej pracownicy wynoszą je w śladowych ilościach" - takie były słowa faceta z tego sklepu. Zależy mi na oryginalnych podzespołach czy są takie w sprzedaży? Jeśli tak to gdzie je mogę nabyć?
  • Poziom 25  
    Szczerze mówiąc też zajmuje się regeneracją uszkodzonych głośników, i też szukałem oryginalnych części. Swojego czasu zadzwoniłem do Tonsila, lecz dostałem tą samą odp. co Ty, że oni nie prowadzą sprzedaży części do naprawy głośników. Podejrzewam że na allegro ludzie oszukują i wymieniają części na te innej firmy a nie na Tonsila. Klienci zapewne nie zauważają różnicy między oryginałem a zamiennikiem, ale wystarczy się przyjżeć (głbokość stożka membrany..., twardość pianki w zawieszeniu itp.)
    Trochę się rozpisałem... ale wróćmy do odp. jednak nie da się legalnie zdobyć oryginalnych części do naprawy głośników "Tonsil"
    pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Niestety, ale i ja mogę potwierdzić fakt braku możliwości kupna oryginal-
    nych podzespołów "Tonsila". Dotyczy to membran, i górnego zawieszenia,
    ponieważ te elementy głośnika najczęściej trzeba wymieniać.
    Wydaje się, że pewnym wyjściem może być próba zamiany na element
    zbliżony konstrukcyjnie i materiałowo do oryginału. Giełda i net są wręcz
    zawalone rozmaitymi ofertami, i można coś dobrać. Zasada jest prosta:
    unikać gum, i tym podobnych "zamienników".
    Dość dobra sytuacja jest za to z częściami do głośników wysokotonowych.
    Są gotowe cewki (do innych typów też).
    Zawieszenia dolne także są dostępne.