Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kieszonkowy przedwzmacniacz mikrofonu dynamicznego.

27 Lip 2007 11:47 2268 5
  • Poziom 11  
    Witam,

Posiadam odtwarzacz MP3 Samsung Yepp YP-MT6. Posiada on wbudowany mikrofon, jednak jakość nagrań jest raczej kiepska (8khz WAV). Na szczęście posiada on wejście liniowe, umożliwiające enkodowanie sygnału jako MP3 128kbs 22kHz. W związku z tym mam zamiar podłączyć zewnętrzny mikrofon, najlepiej dynamiczny, do niego. Tego typu mikrofony wymagają jednak przedwzmacniacza.

Znalezione dotychczas przeze mnie konstrukcje wymagają zasilania napięciem 12V-15V, a ja szukam czegoś prostego, przenośnego, zasilanego bateryjnie.

Zaznaczam, że nie zależy mi na jakości Hi-Fi, to ma służyć jedynie do nagrywania wywiadów.
  • Computer Controls
  • Poziom 23  
    http://www.monterdiy.vel.pl/?cat=10

Tam znajdziesz parę konstrukcji przedwzmacniaczy w tym przedwzmacniacza z wejściem symetrycznym- takim jak w przyzwoitych mikrofonach dynamicznych- zasilanego z 2 baterii 9v.
  • Computer Controls
  • Poziom 23  
    Ten schemat z linku to projekt stetoskopu z filtrem dolnoprzepustowym 100hz...
    Do wywiadów sie raczej nie nada... ;-)
  • Poziom 22  
    Nie wiem, jakie parametry ma Twój mikrofon, ale możesz spróbować takiego rozwiązania. Zasilanie minimum 3V (max 32). LM 358 nie jest zbyt dobry, ale jest łatwo dostępny i tani. Zamiast niego możesz użyć np. TLC272. Jeżeli zasilanie dasz większe niż 3V, to zamiast diody wstaw rezystor, np. 4k7 i taki sam zamiast Ra. Potencjometr służy do regulacji wzmocnienia (czułości). Schemat w dolnej części pozwala zaoszczędzić miejsce na płytce (usunięcie dwóch elektrolitów), ale czasami mogą pojawić się problemy przy dużych wzmocnieniach.