logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Napięcie za mostkiem prostowniczym 24V wynosi 21,5V zamiast oczekiwanych 36V

bartkam 28 Lip 2007 18:08 1186 5
  • #1 4123319
    bartkam
    Poziom 15  
    Posty: 204
    Ocena: 7
    Dlaczego gdy zmierzę napięcie za mostkiem prostowniczym (transformator 24V) mam 21,5V zamiast 36V?
  • #2 4123328
    joozwa
    Poziom 31  
    Posty: 1433
    Pomógł: 189
    Ocena: 102
    A jesteś pewien, że to trafo ma 24V ?? Jeśli tak, to nie grzeje się szybko w czasie pracy ?? Pozdro :)
    Z tym grzaniem się to chodziło mi o to, czy nie było jakiegoś zwartego zwoju w uzwojeniu wtórnym, a może być też tak, że któreś z diod w mostku paskudzą ?? ...
  • #3 4123330
    Łukasz39
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 4
    Ocena: 6
    Witam ;)

    Pokazuje ci mniej bo prostownik obniża napięcie, nawet jakbyś podłączył przez diode czy układ gretsa to i tak napięcie ci spadnie. Daj kondensatory tak jak ci radzoą koledzy wstaw je za prostownikiem i powinno być ok ;)

    Pozdrawiania :D
  • #4 4123332
    dancuk
    Poziom 16  
    Posty: 114
    Pomógł: 16
    Ocena: 7
    Witam

    A masz wstawiony jakiś kondensator na wyjściu za mostkiem prostowniczym?
  • #5 4123708
    bartkam
    Poziom 15  
    Posty: 204
    Ocena: 7
    Wygląda to tak jak na załączniku. Zasilacz 2 to 12v jest cały tzn mostek i kondensator, zasilacz 1 to sam mostek. Mierze napiecie bez obciążenia transformator nie grzeje się w czasie pracy. Transformator ma 2 uzwojenia 10 i 14v połączone szeregowo.
    pozdrawiam
    Załączniki:
    • zasilacz.JPG (5.07 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #6 4124179
    dancuk
    Poziom 16  
    Posty: 114
    Pomógł: 16
    Ocena: 7
    Wstaw kondensator za mostkiem prostowniczym i wtedy zmierz napięcie na nim i wtedy będziesz miał te 34V ;)
REKLAMA