A jesteś pewien, że to trafo ma 24V ?? Jeśli tak, to nie grzeje się szybko w czasie pracy ?? Pozdro Z tym grzaniem się to chodziło mi o to, czy nie było jakiegoś zwartego zwoju w uzwojeniu wtórnym, a może być też tak, że któreś z diod w mostku paskudzą ?? ...
Pokazuje ci mniej bo prostownik obniża napięcie, nawet jakbyś podłączył przez diode czy układ gretsa to i tak napięcie ci spadnie. Daj kondensatory tak jak ci radzoą koledzy wstaw je za prostownikiem i powinno być ok
Wygląda to tak jak na załączniku. Zasilacz 2 to 12v jest cały tzn mostek i kondensator, zasilacz 1 to sam mostek. Mierze napiecie bez obciążenia transformator nie grzeje się w czasie pracy. Transformator ma 2 uzwojenia 10 i 14v połączone szeregowo.
pozdrawiam
Załączniki:
zasilacz.JPG(5.07 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.