Witam. Sp
Dostałem do naprawy prosty prostownik transformatorowy Adler Boost 18/1
Problem polega na tym, że na wyjściu tj. na klemach podaje tylko 12,5V i to mimo że prostownik nie jest obciążony ( a dla ustawienia 24V daje ok 22-23V). Pytanie gdzie szukać uszkodzeń?
Mostek prostowniczy zmierzyłem i wygląda na to że jest ok.
Z czego może wynikać takie małe napięcie wyjściowe?
[/url]
Dostałem do naprawy prosty prostownik transformatorowy Adler Boost 18/1
Problem polega na tym, że na wyjściu tj. na klemach podaje tylko 12,5V i to mimo że prostownik nie jest obciążony ( a dla ustawienia 24V daje ok 22-23V). Pytanie gdzie szukać uszkodzeń?
Mostek prostowniczy zmierzyłem i wygląda na to że jest ok.
Z czego może wynikać takie małe napięcie wyjściowe?