Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka mi nie wiruje

04 Lis 2003 19:35 4615 12
  • Poziom 23  
    Mam pralke AMICA typ PA5580b421, wczesniej prala ona i wszystko bylo ok, ale przy wirowaniu jezdzila po łażence, czy moze mi ktos powiedziec o co chodzi?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 16  
    Witam
    Niektore pralki maja montowane wylaczniki wahadlowe. Maja one za zadanie wylaczac wirowanie w momencie gdy pralka wpada w zbyt duze wstrzasy np. przez zle rozlozenie wsadu w bebnie. Jesli uszkodzeniu uleglo zawieszenie bebna ( wskazuja na to wedrowki pralki po lazience ) to moze powodowac to wlaczanie sie tego wylacznika i brak wirowania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam.

Mam pralkę podobną P45.....C i przede wszystkim poodkręcaj zabezpieczenia bębna (tzw. przewozowe skobel metalowy na dwóch śrubach. i jedna śruba u dołu klucz nie pamiętam. Ale np. w moim przypadku spaliła się elektronika - prawdopodobnie układ zasilania do przekaźnika włączającego silnik i przyjechał serwis.

Powodzenia
  • Poziom 23  
    ale ta pralka dzalal od roku i teraz zaczely sie jakies problemy z nia, do tej pory wszystko bylo ok
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Mi działała od pół roku. Stało się to nieoczekiwanie.
  • Poziom 11  
    U mnie tak było jak uszkodził się moduł regulacji obrotów RMA 130(wymiana scalaka)
    Pozdrawiam
    Rafał
  • Poziom 12  
    Sprawdż amortyzatory może są oberwane lub wypracowane
  • Poziom 12  
    przed wirowaniem nie ma wody i musi byc troche ubran w pralce
  • Poziom 12  
    W wielu współczesnych pralkach stosowane są „amortyzatory” cierne. Niestety powierzchnie wytłumiające drgania bardzo często się zanieczyszczają (wentylator silnika głównego przepompowuje całe metry sześcienne powietrza z kurzem wewnątrz pralki). Najprościej jest przemyć „amortyzatory” spirytusem, lub benzyną ekstrakcyjną a potem bardzo delikatnie natłuścić powierzchnie trące i wytrzeć smar do sucha. Pralka przestanie skakać.
  • Poziom 12  
    Zobacz czy nie odłączyły się przewody od wyłącznika obrotów wirowki albo może zaśniedział ów ten wyłącznik
  • Poziom 11  
    miałem taką usterkę wymieniłem wyłącznik wirówki na nowy i jest OK.

• Poziom 21  
    Praqlka Amica ma prawdopodobnie gwarancję 24 miesiące od daty sprzedaży i ja uważam że najbardziej logicznym rozwiązaniem tego problemu jest zgłoszenie tej usterki do punktu naprawy serwisowej w okolicach twojego miejsca zamieszkania.
  • Poziom 14  
    ja równiez zwracam uwage na ta gwarancje apoza tym zobacz te amortyzatory bo bardzo prawdopodobne ze sie uszkodziły