Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja windows98 na laptopie

30 Lip 2007 11:31 984 5
  • Poziom 19  
    Witam. Mam laptopa lecz nie ma on stacji dyskietek i nie wiem jak zainstalować windowsa 98 bez dyskietki startowej. Czy może istnieje jakaś płyta emulująca dyskietkę startową windowsa 98, oczywiście bootowalną. Za pomoc z góry dzięki :D
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Rozumię, że CDROM jest w laptopie. (Nie wiem jaki to laptop). Jeżeli tak, to ustaw w BIOSie bootowanie z CDROMu i włóż płytę instalacyjną Win98. Dalej tylko czytaj komunikaty na ekranie i postępuj zgodnie z propozycjami.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    W starszych laptopach czasem nie ma takiej opcji. Wtedy trzeba bootować za pośrednictwem dyskietki

Stąd możesz ściągnąc dyskietki startowe

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
  • Poziom 35  
    Panie _Damian_ dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem. W tym laptopie brak stacji dyskietek.
  • Poziom 21  
    Przepraszam, to przez nadmiar "czerwonego" :) Jeśli nie ma opcji boot from cd, to pozostaje jedynie wyciągnięcie HDD i instalacja na innym komputerze, ewentualnie przegranie zawartości płyty win98 na dysk (oczywiście po uprzednim formacie (ale z flagą "/s") włożenie do laptopa i dopiero wtedy uruchomić instalator.

Jeśli taka opcja jest, to wystarczy stworzyć bootowalną płytkę cd. Wystarczy ściągnąc obraz dyskietki startowej, z podanego przeze mnie linka, i za pomocą np Nero stworzyć płytę startową. Żeby ułatwić, można na tą płytkę nagrac również pliki instalacyjne win 98.
  • Poziom 19  
    Znaczy windowsa xp botuje, ale 98 nie. Laptop to IBM 310ed :D