Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja windows98 na laptopie

30 Lip 2007 11:31 984 5
 • Poziom 19  
  Witam. Mam laptopa lecz nie ma on stacji dyskietek i nie wiem jak zainstalować windowsa 98 bez dyskietki startowej. Czy może istnieje jakaś płyta emulująca dyskietkę startową windowsa 98, oczywiście bootowalną. Za pomoc z góry dzięki :D
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Rozumię, że CDROM jest w laptopie. (Nie wiem jaki to laptop). Jeżeli tak, to ustaw w BIOSie bootowanie z CDROMu i włóż płytę instalacyjną Win98. Dalej tylko czytaj komunikaty na ekranie i postępuj zgodnie z propozycjami.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  W starszych laptopach czasem nie ma takiej opcji. Wtedy trzeba bootować za pośrednictwem dyskietki

  Stąd możesz ściągnąc dyskietki startowe

  http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
 • Poziom 35  
  Panie _Damian_ dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem. W tym laptopie brak stacji dyskietek.
 • Poziom 21  
  Przepraszam, to przez nadmiar "czerwonego" :) Jeśli nie ma opcji boot from cd, to pozostaje jedynie wyciągnięcie HDD i instalacja na innym komputerze, ewentualnie przegranie zawartości płyty win98 na dysk (oczywiście po uprzednim formacie (ale z flagą "/s") włożenie do laptopa i dopiero wtedy uruchomić instalator.

  Jeśli taka opcja jest, to wystarczy stworzyć bootowalną płytkę cd. Wystarczy ściągnąc obraz dyskietki startowej, z podanego przeze mnie linka, i za pomocą np Nero stworzyć płytę startową. Żeby ułatwić, można na tą płytkę nagrac również pliki instalacyjne win 98.
 • Poziom 19  
  Znaczy windowsa xp botuje, ale 98 nie. Laptop to IBM 310ed :D