Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory LI-ION Zniszczenie akumulatorka. Jak rozładować?

30 Lip 2007 14:16 2126 2
  • Poziom 16  
    Witam.

Nie lubię tych akku bo maja kupę wad i 2 zalety (pojemnosć,mała waga), niestety w normalnych warunkach pracy a nie w wyidealizowanych np. 'komórka' dochodzi do wyładowania akku do napięcia niższego od 3V albo i do samego zera.. . Jak akku LI-ION zostaje przez to zniszczone ? czy od razu po przekroczeniu minimlanego napięcia ?, czy gdyby łądować ogniwo małym prądem ale ciągłym 50mA o pojemnosci około 2000mAh czy grozi też wybuch ogniwa ? , dodam od siebie tylko że np. NI-CD czy NI-MH też 'podobno' nie wolno rozładowaywać do zera a już od 10 lat testuje te ogniwa i dosłownie zawsze po rozładowaniu do pełnego zera regeneruje się akumulator i przynosi to same zalety(niższa rez.wew.), kiedyś rozładowywałem tak jak kazano czyli do 1V ale po latach testów doszedłem że rozładowanie do pełnego zera lepiej likwiduje efekty pamieciowe i akumulator żyje jeszcze dłużej.

Czy pomoże ktoś mi z LI-ION bo nie chcę stacić głowy od tego niebezpiecznego wynalazku..
  • Poziom 26  
    Witam. Osobiście akumulatorki akumulatory LI-ION od telefonu komórkowego rozładowałem do zera , ale ładowałem w telefonie . Uzyskałem większą pojemność .

Pozdrawiam Zdzisław.
  • Poziom 25  
    Również mam telefon komórkowy, który nie był używany (i ładowany)przez kilka miesięcy. Napięcie akumulatora (Li-Ion) wynosiło 0 i po naładowaniu działa normalnie już ponad rok. Nie mierzyłem co prawda pojemności, ale nie widzę żadnych objawów uszkodzenia.