Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LC7265 wyprowadzenia. Aplikacja układu. Sposób podłączenia do tunera.

31 Lip 2007 16:34 1796 8
 • Poziom 14  
  Mam układ LC 7265 i chciałbym go uruchomić, nie wiem jakie ma on wyprowadzenia, chciałbym podłączyć do niego kostki wyświetlaczy siedmiosegmentowych czy mógłby mi ktoś podesłać jakąś aplikacje tego układu, i sposób podłączenia do tunera. Z jego datashetu nic nie rozumiem.
 • Poziom 35  
  Przepraszam że pytam , ale funkcja "szukaj" nie działa ? Czy lenistwo opanowało . Funkcja "szukaj"działa , właśnie sprawdzałem . Wystarczy z niej skorzystać . Mogę Ci takie alpkacje wstawić , tylko po co skoro już są .
 • Poziom 14  
  Witam. Jeżeli chodzi o funkcję "szukaj" to już z niej korzystałem, i nie znalazłem tego o co mi chodziło. Datashetu nie mogę zrozumieć, chodzi o wyprowadzenia wyświetlaczy. W międzyczasie znalazłem schemat tunera Diory, który miał skalę cyfrową ale na LC7266 czy mogę zamienić ten układ na LC7265. Sprubuję zrobić swój układ ze schematu diory, podajcie mi tylko jak podłączyć tam wyświetlacze.
 • Poziom 35  
  Tomas20 napisał:
  ...chodzi o wyprowadzenia wyświetlaczy....

  Pin 24 :arrow: segment "A" drugiej cyfry
  Pin 25 :arrow: segment "F" drugiej cyfry
  I tak dalej kolejno .
  Na pinie 22 jest sygnał 50 Hz bez którego wyświetlacz LCD nie będzie działał .
 • Poziom 14  
  Nie rozumiem za bardzo jeszcze tej 5 i 1 cyfry i wyświetlania przecinka. Jak użyję wyświetlaczy LED to z pinu 22 nie muszę chyba korzystać?
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Pin 23 :arrow: segmenty "B" i "C" cyfry 1
  Pin 4 :arrow: segmenty "B" i "E" cyfry 5
  Pin 5 :arrow: segment "G" cyfry 5
  Oznacza to tyle że nie są wyświetlane pełne cyfry , np. uaktywnienie pinu 23 spowoduje wyświetlenie na pozycji pierwszej wyświetlacza jedynki .
 • Poziom 14  
  Z tymi cyframi to już chyba rozumiem. Czy ta kropka między cyframi przełącza się automatycznie ze zmianą zakresu MHz, KHz, czy trzeba ją przełączać osobno?
 • Poziom 14  
  Udało mi się zrobić skalę cyfrową na tym układzie, działa super. Dzięki za pomoc szczególnie koledze Tomaszowi W. temat uważam za zamknięty.