logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV Recor RC-4120PS - przetwornica piszczy, niskie napięcie, co sprawdzić?

Adl 31 Lip 2007 18:02 1164 5
REKLAMA
  • #1 4132811
    Adl
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 1
    Witam.
    Mam problem z przetwornica.Elki powymieniane elementy sprawdzone.
    Na czuwaniu po stronie wtórnej nap.118V a to drugie znacznie zanizone ok5V.Słychac jakby była przeciązona.Po całkowitym odcięciu tych napięc w miejsce118V podłonczyłem zarówke 60W bez zmian.Zasilacz nadal piszczy i dodatkowo spada napiecie ze zarówka ledwo jarzy.Podejrzewam juz trafo ale to raczej małoprawdopodobne.Prosze o pomoc.

    Moderowany przez _PREDATOR_:

    Poprawiłem temat postu na regulaminowy!
    Przeczytaj pkt. 11 regulaminu!
    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.

  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4132905
    ALUŚ
    Poziom 36  
    Posty: 2360
    Pomógł: 362
    Ocena: 20
    Witam !

    Jakie napięcie na elce sieciowej?

    Podmień D 605 , 606 , 607 , 608 , R605 , 622 , jeżeli nie pomoże to Q 602 , 604 , R 613 .

    Czy dobrze zrozumiałem , że odlutowałeś jednym końcem D611 i po C 505 przeciąłeś ścieżkę a żarówkę podłączyłeś równolegle do C 505 lub C 617 .

    To na razie .
  • REKLAMA
  • #3 4132952
    landar
    Poziom 19  
    Posty: 306
    Pomógł: 31
    Ocena: 11
    Wymieniłeś C621 i C620?

    Jeśli tak to szukaj usterki na linii +14V
  • REKLAMA
  • #4 4132996
    Adl
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 1
    Na elce sieciowej 312V .Zabiore sie jeszcze raz do podmianki może cos przegapiłem.

    Dodano po 7 [minuty]:

    Wylutowalem D611i dlawik l603 a zarówke równolegle pod R617.

    Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

    Podmieniłem te elementy wszystkie z małym wyjatkiem zamiast BC369
    wstawiłem BC327-16 zachowujac wyprowdzenia oczywiscie .Przetwornica nadal piszczy,na zarówce 25V.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 4133499
    ALUŚ
    Poziom 36  
    Posty: 2360
    Pomógł: 362
    Ocena: 20
    To jeszcze podstaw D610 i elementy równolegle z nią .
  • #6 4134950
    Adl
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 1
    Wczoraj zostawiłem starą D605 i D610 z powodu braku częsci.Dzisiaj podmieniłem na nowe i przetwornica ruszyła.Na mierniku oby dwie niby dobre ale z ciekawosci wlutowałem najpierw jedną potem drugą.Okazało sie ze niesprawna to D605.Dziękuję za pomoc.Temat zamykam.
REKLAMA