Witam
Na forum wielokrotnie był poruszany temat wyłączania się (po jakimś czasie pracy) tegoż monitorka. Nie znalazłem jednak postu mówiącego gdzie szukać przyczyny całkowitego nie włączania się ?
Od razu po załączeniu kabla zasilającego przekaźnik DEGAUSSa zaczyna klikać a dioda POWER migać w jego takt, z żółtego na zielony.
Dodatkowo słychać ciche bzyczenie - dla dokładności opisu jest tak: bzzzzzzz-klik-klak, bzzzzz-klik-klak, i t.d z okresem ok. 2-ch sekund.
Wymieniłem główną elkę strony pierwotnej (180uF/400), i elki w gałęzi 12V i 5V, także tę przy procesorze (CM03, 220u/16). Bez rezultatu.
Na parę dni przed usterką na ekranie sporadycznie dochodziło do drgań obrazu.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie !
Orestes
Na forum wielokrotnie był poruszany temat wyłączania się (po jakimś czasie pracy) tegoż monitorka. Nie znalazłem jednak postu mówiącego gdzie szukać przyczyny całkowitego nie włączania się ?
Od razu po załączeniu kabla zasilającego przekaźnik DEGAUSSa zaczyna klikać a dioda POWER migać w jego takt, z żółtego na zielony.
Dodatkowo słychać ciche bzyczenie - dla dokładności opisu jest tak: bzzzzzzz-klik-klak, bzzzzz-klik-klak, i t.d z okresem ok. 2-ch sekund.
Wymieniłem główną elkę strony pierwotnej (180uF/400), i elki w gałęzi 12V i 5V, także tę przy procesorze (CM03, 220u/16). Bez rezultatu.
Na parę dni przed usterką na ekranie sporadycznie dochodziło do drgań obrazu.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie !
Orestes