Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alternatywny firmware na D-Link DSL-G624t

08 Sie 2007 14:12 65637 79
  • Poziom 10  
    czy ktos z was spotkal sie z jakimis innymi firmwerami do routerow dlinka?
    czy moze ktos z was testowal na tym sprzecie cos takiego http://www.routertech.org/viewtopic.php?t=1250 ?
    wyglada calkiem fajnie ale nie wiem jak w praktyce to dziala na tym sprzecie

aktualnie mam najnowszy firmware udostepniony na polskiej stronie dlinka ale wystepuje w nim problem z pakietami ICMP ktore poprostu nie przechodza przez niego
  • PCBway
  • Poziom 12  
    RouterTech.org napisał:
    This firmware has been built for the family of routers based on the TI AR7WRD and AR7RD platforms

Jest to chyba możliwe... właściwie to nie mogłem znaleść nigdzie dokładne informacji na temat chipsetu tego routera... W specyfikacji technicznej podany jest tylko Wireless chipset: Texas Instruments TNETW1130 na którym akurat ten soft nie pracuje.

RouterTech.org napisał:
    WARNING: for those with wireless routers, there are new batches of AR7WRD routers that do not use the TNETW1130 wireless chip. This firmware does NOT support those routers (e.g., the TNETW1350A is not supported).

Ale jest również inny post:
    RouterTech.org napisał:
    I'm on a D-Link DSL-G604T at the moment with "RTech-G604T-31/12/2006-2.DarkWolf (Optimized for Dlink)" installed and it works so much better than the standard firmware Very Happy

Trochę własnej inicjatywy a na pewno znajdziesz odp na swoje pytania!

:D:D:D
    How good is your Italian?

Forum di Supporto Italiano!
    http://hwupgrade.it/forum/showthread.php?p=14827582
  • Poziom 12  
    Są dwa rodzaje softów:
    - V3 DarkWolf
    - RouterTech Firmware v2.3 optimized by DarkWolf

i jest opis instalacji tego softu ale niestety po włosku może ktoś to potrafi rozszyfrować:
    Cytat:

Firmware "RouterTech / Acorp W400G" x DLink G604T > 5x4T
    Il kernel usato è in entrambi i firmware quello patchato da JackTheVendicator per un supporto universale alle diverse tipologie di flash e per poter utilizzare questi firmware con il bootloader adam2!
    I filesystem invece sono:
    "Acorp/MCMCC moddato da JackTheVendicator".
    "Routertech" moddato da me (con il supporto e i consigli di tanti)
    ----------
    I file sono stati firmati per permettere l'aggiornamento da interfaccia web tra Rtech > Acorp e viceversa! Non con/da altri firmware! L'offset è 0007b000h: , quindi nel caso abbiate attualmente un firmware Dlink o il mio v3 NZ sarà necessario usare appositi tool, come: Ciclamab; pacchetti tiupgrade; Adam2App/PCTool -
    Una guida aggiornata di ciclamab la tovi QUI
    È importantissimo,dopo l'aggiornamento, spegnere il router per qualche secondo, quindi riaccenderlo,una volta avviato perbene (vedi led) resettare il router (pulsantino sul retro) e infine cancellare la cache del browser"
    ----------
    User & Password sono in entrambi i casi rispettivamente Admin+Admin (notare la "A" maiuscola)
    Ecco alcuni screenshot fatti da me!
    ----------
    Manuale di riferimento http://mcmcc.bat.ru/dlinkt/acorp-russia/NSPWebCfg.pdf
    ----------
    Abbiamo diverse testimonianze in merito l'ottima funzionalità del nostro router con questi firmware!!!
    E sembra che tutti (me compreso) ne siano rimasti estremamente soddisfatti!!! A buon intenditore....
    ----------
    In molti hanno collaborato e a tutti faccio i miei più sinceri ringraziamenti!
    Ma ricordo che senza il kernel di JackThevendicator tutto ciò non sarebbe stato possibile quindi principalmente a lui dobbiamo tutto cio
  • Poziom 10  
    przed momentem zdjelem obudowe
    uklad jest na chipie TNETD7300 z teksasu

i Infineon ADM6996M

do tego glownego za bardzo nie idzie sie dostac bo radiator jest przylutowany, a nie chcem sie babrac z tym

--edit--
    ok zrobilem test programem ktory dostarczyli na stronie RouterTech
    i wyszlo ze mozna zrobic upgrade

Cytat:
    Router Upgrade Check 1.1.4 09-08-2007 11:25:44
    Router IP:
    CLI is needed
    Description: Dlink DSL-G624T
    Board type: AR7VW
    Product ID: AR7RD
    Bootloader: Adam2_AR7RD
    RAM 16,0 MB
    Flash (ROM) 4,0 MB
    ADAM2: Yes
    No default env: No
    Linux version:
    Firmware build:
    Firmware version:
    Firmware stamp:
    CPU: MIPS 4KEc V4.8
    DSP: 7.00.04.-4
    Annex: A
    /proc/wlan: Yes
    /usr/sbin/wlan: Yes
    TIAP: Yes
    TNETW: Yes
    Wireless: Yes
    TNETW1350A: No
    TNETW1130 conf: Yes
    Marvell: No
    NSP:

Select an AR7WRD ADAM2 1 PORT firmware.
    Latest: No RouterTech firmware currently exists for your router.
    Please read the instructions that come with the firmware files before you upgrade.

ale z tego wynika ze wifi czyba nie bedzie dzialac
  • Poziom 12  
    Jeśli już bym wgrywał to soft Rtech 2.3 Final 5x4T and G6x4T"
    Cytat:

Mod version optimized for Dlink 5x4T and G6x4T
    Based on RouterTech Firmware v2.3
    -
    Remember:
    username/password that are
    "Admin" "Admin" by default (watch the upper case "A")
    -
    Default dsp/atm is 6.2 annexA! (see run_command).

Opcja że nie działa wifi wogóle nie wchodzi w rachubę, musi działać!

Tylko pozostaje kwestia powrotu do poprzedniego softu w razie niezadowolenia lub nieprawidłowej pracy tego nowo wgranego softu!
  • Poziom 10  
    masakra czlowieku xD
    wysypal jakis blad przy flashowaniu ;P teraz ucze sie przywracac
    ale powiem ze niezly lol

w tym modelu przycisk reset nie dziala xD hehe

jak chce mi ktos pomuc to zapraszam do rozwijania tematu
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Mimo wszystko ja i tak siię chyba skuszę na zmianę tego softu... oczywiście na Rtech 2.3 Final 5x4T and G6x4T.

udało mi się uzyskać instrukcję wgrywania tego softu od niejakiego DarkWolf'a i to nie po włosku :D

DarkWolf napisał:
    download last firmware version:
    http://darkwolf.altervista.org/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=23
    First of all (remember is very important), reset your router configuration, disable any firewall and/or antivirus, and simply run tiupgrade.exe Wink

Czy jest możliwość powrotu do poprzedniego softu?

DarkWolf napisał:
    Is ever possible to come back other (or original) firmware (see ciclamab for example).
  • Poziom 10  
    wlasnie tym softem skopalem router u siebie

sprawa wyglada tak: podczas wgrywania wystapil error
    pala sie diody tylko power i 1 lan por

laczy sie na dres 192.168.1.1 i 192.168.100.1 przez program PC-Tool ktory niby jest do przywracania

staram sie przywrocic ten obraz DLinkEU-A_DSL-G624T_singleimage_kernel_fs_V3.02B01T02.EU-A.20061124

jednak strasznie dlugo trwa czyszczenie pamieci [w tym momencie kolo 2h juz]
    po kliknieciu w okienko wogole programu wogole przestaje odpowiadac, ale router czasami mryga

aha... lece wedlug tej instrukcji http://www.routertech.org/viewtopic.php?t=335 i http://www.routertech.org/viewtopic.php?t=242
    nie mam tylko "serial cable" ale program sie laczy wiec wszystko powinno grac bez kabla

--edit 00:17--
    ok polak potrafi... nauczyc sie wloskiego w 5 min :)
    http://darkwolf.altervista.org/forum/index.php?topic=47.0
    wlasnie przywrocilem ten router do zycia :)
    softem DarkWolf G604T V3.00B03-NZ w trybie corrupted

--edit 0:40--
    o wow ten soft Rtech 2.3 Final 5x4T and G6x4T Mod Dark Wolf
    jest naprawde super

--edit--
    nie wiem jak zrobic zeby wifi dostawalo ip z zakresu dhcp i zeby mialo dostep do wlana
    w tym momencie wireless dostaje dziwny ip
  • Poziom 12  
    Czyli wgrywałeś według instrukcji DarkWolfa i poszło bez problemów... na dniach mam mieć ten router i przymierzam sie do wgrania tego softu.. I jak się sprawa ma do przywracania softu z uszkodzonego routera robiłeś to PC tool czy ciclamab?
  • Poziom 10  
    ok po kolei

--instrukcja wgrywania Rtech 2.3 Final 5x4T and G6x4T --
    mozna pobrac tu http://darkwolf.altervista.org/index.php?ind=downloads&op=section_view&idev=2
    w tym pliku jest wzasadzie wszystko co jest ci potrzebne do przywracania i naprawiania

[pamietaj zeby wgrywac firmware przez kabel a nie wireless]
    [pamietaj ze router musi miec zresetowane ustawienia do standardowych]
    1. polaczenie z routerem musi byc ustawione na sztywno [ wchodzimy do utawien polaczen w systemie i ustawiamy adres w TCP/IP na 192.168.1.2 i maska 255.255.255.0 ]
    2. odpalamy exe tiupgrade.exe, wpisujemy adres routera czyli 192.168.1.1 i haslo [admin] no i jedziemy dalej
    3. prawdopodobnie podczas flashowania cos sie skopie - to sie tylko nie martw
    4. na routerze powinny sie palic diody: power i lan do ktorego jestes podpiety
    --teraz instrukcja jak przywracac w trybie corrupted--
    5. odlaczamy prad od routera, wlaczamy program tiupgrade.exe, wpisujemy w nim adres 192.168.1.1 i zaznaczamy tryb corupted, klikamy next [w tym miejscu jest informacja zeby odlaczyc router ale my juz to zrobilismy], jeszcze raz klikamy next [teraz informuje nas zeby podpiac napiecie szybko], no i czekamy tym razem powinno byc bez problemow

po wgraniu tego softu router sie zresetuje sam i zapala sie juz inne diody
    pamietaj ze login i haslo "Admin" pisze sie z wielkiej litery

--co jest nie tak z tym softem--
    ten router nie jest wyposazony w switch Marvell ! a ten soft tylko taki obsluguje
    dlatego sa problemy z komunikacja pomiedzy komputyerami na portach ethernet i WLan [dlatego zrezygnowalem z tego softu czekam az to naprawia]
    oczywiscie wireles i ethernet dzialaja ale niezaleznie tak jak by to byly oddzielne sieci

nie wgrywalem jeszcze softu RT nie modyfikowanego przez DarkWolfa wiec nie wiem czy cos to zmienia

-- instrukcja jak przywrocic orginalny firmware od dlinka--
    co nam bedzie potrzebne:
    -orginalny firmware do tego rutera: 3 pliki z niego mtd-4m.txt, config i firmware
    - config.DLinkEU-A_DSL-G624T.img i DLinkEU-A_DSL-G624T_singleimage_kernel_fs_V3.02B01T02.EU-A.20061124
    kopiujemy do folderu z programem DarkWolfa [tiupgrade.exe i te 2 pliki musza byc w jednym folderzez]
    - otwieramy sobie plik mtd-4m.txt i kopiujemy sobie z niego partycje
    Cytat:
    setenv mtd0 0x900a1000,0x903f0000
    setenv mtd1 0x90010090,0x900a1000
    setenv mtd2 0x90000000,0x90010000
    setenv mtd3 0x903f0000,0x90400000
    setenv mtd4 0x90010000,0x903f0000

- otwieramy plik tiupgrade.scp i zmieniemy wpisy dotyczace partycji na te ktore skopiowalismy
    - zmieniamy wartosc setenv StaticBuffer na 120
    - w pierwszym "put" wklejamy nazwe naszego configa
    w nastepnym nazwe naszego firmware
    caly plik tiupgrade.scp powinien wygladac jakos tak
    Cytat:
    setenv mtd0 0x900a1000,0x903f0000
    setenv mtd1 0x90010090,0x900a1000
    setenv mtd2 0x90000000,0x90010000
    setenv mtd3 0x903f0000,0x90400000
    setenv mtd4 0x90010000,0x903f0000
    setenv autoload 1
    setenv autoload_timeout 25
    setenv my_ipaddress 192.168.1.1
    setenv StaticBuffer 120
    setenv memchk.sh 1
    setenv checksync.sh 1
    setenv cron_la.sh 2
    setenv modulation 0x1
    put config.DLinkEU-A_DSL-G624T.img mtd3
    reboot
    reconnect 3
    put DLinkEU-A_DSL-G624T_singleimage_kernel_fs_V3.02B01T02.EU-A.20061124 mtd4
    setenv autoload_timeout 5
    reboot

zapisujemy i postepujemy tak jak w przypadku zmiany softu od kroku 1 do 5
    [w zasadzie instrukcja ta jest dobra dla kazdego innego dlinka na bootloaderze ADAM2 - chyba]
  • Poziom 12  
    Stan w jakim znajduje się mój router (DSL-G604T) to: po podłączeniu zasilania mrugną pokoleji diody od gniazd sieć, i zaświeci się pierwsza dioda i w zasadzie na tym się kończy, co mnie martwi, po podłączeniu routera do kompa nie świeci się dioda przy karcie sieciowej (zupełny brak reakcji kompa na podłączenie routera)...

rozwiązanie by nox01:
    Wgrywałem według twojego opisu i już na początku problem miałem z plikiem mtd-4m.txt w sofcie dla G604T nie ma takiego pliku, więc zostawiłem ustawienia standardowe które były już w programie od DarkWolfa i dalej postępowałem jak opisywałeś..
    W momencie gdy włączam router do prądu tj. "Please connect the power to your modem immediately." program wogóle na to nie reaguje ... nie wiem jak sobie z tym poradzić...?

rozwiązanie by patryk_mirek:
    patryk_mirek napisał:

o jest latwiejszy sposob:
    1.sciagamy dobry firmware
    2.sciagamy 'Actiontec GT701-WG-Recovery.exe' http://www.qwest.com/dsl/customerservice/acti.../gt701_wg_qw03_3_60_1_0_5_5__recovery_922.zip
    2.rozpakowujemy wszysytko
    3.w katalogu z recovery utility znajduje sie katalog image(lub images)
    usuwamy zawartosc tego katalogu
    4.kopiujemy do tego katalogu sciagniety wczesniej firmware(pliki ktore maja w nazwach fs i kernel)
    ktorym zmieniamy potem nazwy(rozszerzenia)
    plik FS ma miec rozszerzenie .img,a Kernel ma miec a .bin
    (jak nie mamy pliku config.xml to mozna wziasc ten
    http://mcmcc.bat.ru/dlinkt/DLinkRU_PPPoE_8_35_config.xml
    (lub dla leniwych zamieszcze swoj- skonfigurowany pod neostrade i korzystanie z p2p-ale cham bede nie za darmo)
    5.uruchamiamy program
    i stosujemy sie do polecen
    6. cieszymy sie i dziekujemy ze dziala

i pojawił się problem z doborem softu, oryginalny soft posiada jeden plik z FS i kernel. więc nie wiem jak należy te pliki tam umieścić, który ma być *.bin a który *.img..

rozwiązanie by tomek3232:

tomek3232 napisał:

ściągnij sobie pctool
    http://www.routertech.org/download.php?id=174
    w ustawieniach karty sieciowej ustaw sobie ip 192.168.1.100
    maska 255.255.255.0
    i rób tak
    przez nacisniecie w odpowiednim momencie (odpowiedi moment to kiedy router włączysz do zasilania a komputer połączy się z nim pojawi się komunikat ze połączenie zostało uzyskane)(w polu obok ma być wpisane ip routera czyli 192.168.1.1 Retrive/Assign IP Address. Po tym w prawej czesci przelaczamy
    MEDIA TYPE na FLASH. W Select file type wybieramy Firmware Kernel i naciskajac Download odnajdujemy na dysku plik z softem (np. DLinkRU_DSL-G604T_singleimage_kernel_fs_V2.01B01T01.RU.20060109), nastepuje upload. Po tym w Select file type zaznaczamy Configuration space i wgrywamy plik z rozszezeniem .img. Zamykamy program wykonujemy restart.

Cytat:
    a komputer połączy się z nim pojawi się komunikat ze połączenie zostało uzyskane
    - i właśnie z tym mam problem gdyż komputer wogóle nie reguje na podłączenie routera, a właściwie to router nie komunikuje się w żaden sposób z kompem... i nadal zoonk :D:D:D

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Próbowałem już wszystkiego:
    np: ftp://files.dlink.com.au/Products/DSL-G604T/R...w_to_Recover_Router/How_to_Recover_Router.zip

oraz połączyć się z pctool'em również się nie udało:

wywnioskowaliśmy z nox'em, że to może być problem z bootloaderem....

a wgrywał ktoś soft do tego sprzętu prze JTAG'a może podzieliłby się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie...

Schemat JTAG'a wraz z programem ciclamab jest dostępny na stronie http://ciclamab.altervista.org ...
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z przywróceniem mojego Dlinka DSL g604t do życia :(

Wgrałem do niego softa "Rtech 2.3 Final 5x4T and G6x4T" no i oczywiscie wyskoczył błąd. I teraz zaczęły się schody!

Podczas próby przywrócenia firmwara w trybie "Corrupted-image mode" gdy dochodzę do punktu trzeciego czyli restartu i podłączenia kabla sieciowego. Zamiast widzieć jak wgrywa się firmware to pisze dalej żeby zrobić restart i pod tym ostrzeżeniem mruga kreseczka, w tym samym czasie lampka na moim routerku mruga jak oszalała.

Czego to może być przyczyna??

Przywracałem już w taki sposób i nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    zrob tak

1. kabel sieciowy ma byc podlaczony do kompa i do routera!! ale zasilanie musi byc odlaczone!!
    2. wlaczasz program
    [dalej tak jak pisalem wczesniej]
    3. dopiero jak ci powie ze masz podlaczyc router to dopiero wtedy wlaczasz go do pradu i grzecznie czekasz !!

to moze troche potrwac, najpierw nic sie nie dzieje potem cos zaczyna mrugac i widac jak pasek postepu przemieszcza sie do przodu
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedz.

Ale właśnie gdy pisze, żeby podłączyć router to ja go podłączam i zawsze wtedy po jakiś 10s może mniej zaczynało się ładowanie softu. A teraz po tych 10s dioda od lana zaczyna mrugać tak jakby się coś przesyłało ale dalej pisze żeby podłączyć router. (no tylko kreseczka pod tym ostrzeżeniem sie pojawia i mruga)

Czekałem bardzo długo nawet z 30 min i tak mruga i lampka na routerze tez mruga.

Tzn. że mam czekać aż zaskoczy??
  • Poziom 10  
    no dziwne troche
    sprawdz moze na innym systemie [ ja u siebie robilem na winxp sp2]
    jesli nie masz mozliwosci odpalenia na innym uruchom go w trybie zgodnosci windows 98

nie wiem czy cos to da ale warto sporobowac

co do czasu trwania: 30 min to za dlugo u nie trwalo to kolo 3 ;P

a jak nie to moze PCtool bedzie dzialac u ciebie
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem na innym systemie (akurat Vista), oraz na innym komputerze gdzie tez mam WIN XP SP2.

Wszystko robiłem na kompie gdzie jest Windows XP SP2. Najlepsze jest to, że dwa dni temu działało normalnie przywracanie przez opcję corrupted :( Ale teraz nie chce zaskoczyć!!

Sprawdzałem różnymi softami i jest to samo.
    Przez inne programy "próbowałem" ale nie wiem jak to dokładnie powinno wyglądać oraz jaki był by najlepszy.
    W programie, który mi zaproponowałeś wyskakuje mi "failed" i się też nie łaczy ;/
    Ale oczywiście na routerze: power i kontrolka od lan świeci

Czy masz jeszcze jakieś pomysły aby przywrócić to bydle do działania??

Po prostu masakra!!

Załączam w załączniku tą kreseczkę co mi cały czas mruga i dalej nie chce iść hihi
  • Poziom 12  
    Mam identyczną sytuację.. opcja corrupted niestety nie działa, brak jakiejkolwiek komunikacji z routerem.
    Wydaje mi się, że może to być uszkodzony bootloader.. Nowego bootloadera można by wgrać programem ciclamab + JTAG (program oraz schemat można znaleźć na http://ciclamab.altervista.org/index_en.php)
    Model JTAG'a Xilinx wydaje się banalny do wykonania i niedrogi w przeciwieństwie do Wiggler-a do którego układ M74HC244B1 kosztuje ok 30zł za router zapłaciłem 40 :D) ale problem jest z podłączeniem go do routera, na stronie jest podane jak podłączyć tego JTAG-a ale do modelu DSL-302T :

natomiast w DSL-G604T jest nieco inaczej:

alternatywny firmware na D-Link DSL-G624t alternatywny firmware na D-Link DSL-G624t

Jeśli miałbym wybierać to wybrałbym złącze bardziej po prawej...
  • Poziom 10  
    Według innych użytkowników programowanie przez JTAG'a to jest ostateczność.

Napisałem na innym forum, na którym można się dużo dowiedzieć http://www.forum.etv-bis.com/index.php?showtopic=1467&st=200&gopid=30497&#entry30497
    Zobaczymy co napiszą inni fachowcy na ten drobny problemik;)

Posiadam JTAG (ale on jest do programowania tunerów ;/ wieć nie wiem czy by był dobry równie do routera) A tak wygląda http://laki.dvhk.pl/faq/jtag.htm

Jeśli jest dobry to bym się bardzo ucieszył, ale jest nie to proszę o podanie jakiś dokładniejszych schematów.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    krystianmen

moim zdaniem u ciebie bootloader dziala skoro dioda lan ci mryga

sprawdz PCtoolem czy sie odzywa
    pamietaj o ustawieniu ip na sztywno
    i ze PCTool najpierw nalezy wlaczyc a dopiero potem wlaczyc do pradu router
    i wcisnac przycisk do laczenia
  • Poziom 10  
    Ok sprawdziłem tak jak mi kazałeś nox01 i mnie nie zdziwiło :) Jest źle.

Może opisze jak to zrobiłem:
    -ustawiłem IP(192.168.1.2) maske(255:255:255:0) bramę(192.168.1.1) i spróbowałem również ustawić DNS(192.168.1.1)

-Teraz jak to zrobiłem właczem program "TI Remote Application"

- Podłączam router do prądu

-Szybko wpisuje w miejsce IP address(192.168.1.1) i jak znika dymek ładowania się sieci wciskam "Retieve ...... "

-Pojawia mi się w logu "Hostname is dom; Interface Addres 1: 192.168.1.2"

I NIC WIĘCEJ SIĘ NIE ROBI zachowanie routera jest identyczne dioda od lana zaczyna migać tak samo jak poprzednio ;/

Ja już nie mam pojęcia jak to naprawić, próbowalem przez ADMIN2 ale coś chyba źle robie wszystko jesat opisane http://www.forum.etv-bis.com/index.php?showtopic=1467&st=200&gopid=30497&#entry30497 w pierwszym poście.

Pozostaje tylko JTAG? Jeśli tak to gdzie go mogę kupić? Bo samemu tego nigdy nie robiłem ;/

A powinien on wyglądać tak

Cytat:
    JTAG port pinout
    JP1 connector on the DSL-500T,DSL-504T and DSL-G604T board is AR7 MIPS core EJTAG. Usualy it is not soldered in, so solder in 7x2 2,54 mm DIL header here first.
    Xilinx cable to LPT port and pinout

LPT (pin)------- EJTAG JP1(pin)
    2 <- 100 Ohm -> 2 (TDI)
    3 <- 100 Ohm -> 5 (TCK)
    4 <- 100 Ohm -> 4 (TMS)
    13 <- 51 Ohm -> 3 (TDO)
    20 <--*--------> 12 (GND)
    25 <--+
    +100 Ohm -> 1 (connect JTAG pins 1<-100om->8)
    +---------> 8

Schemat podał mi Admin tego forum :) http://www.forum.etv-bis.com/index.php?showto...67&st=200&gopid=30497&#entry30497

Teraz jak to zrobić :?::D

Pozdrawiam dla wszystkich zainteresowanych tematem i moim problemem.
  • Poziom 12  
    krystianmen - ale to już poza postami admina innych nie czytasz...? podałem w poście wyżej linka do schematu,

prostszego układu to już chyba nie ma..
    co do tego JTAG który posiadasz to układ scalony jest ten sam 74HC244 i jak się okazuje trochę przesadziłem z ceną tego układu (ok 7zł, ale któraś z stron internetowych naprawdę pokazała 30 :/), ale wymagał by on pewnych modyfikacji aby dostosować do do - Wiggler-a

Zmontowałem JTAG-a i teraz pytanie..

- Skąd można pobrać potrzebne pliki?
    - Czy wgranie tych "elementów" tj. ADAM2 oraz MTD3 ożywi mój router?

• Poziom 10  
    http://mcmcc.bat.ru/dlinkt/
    http://www.esnips.com/doc/b796d218-3342-4db1-...-bcea1c46e7f2/Adam2-backup-for-DSL-G604T-504T
    http://www.esnips.com/web/FirmwareDSL-G604T

wiecej linkow przeslalem ci na gadu [wszystko znalezione na google]

jak jeszcze ktos nie widzial tej strony: http://www.seattlewireless.net/DlinkDslG604t

proponuje stworzyc oddzielny topic na temat G604T bo widze ze to calkiiem inna bajka niz w przypadku 624
  • Poziom 12  
    Wszystko fajnie tylko przydała by się osoba która już to kiedyś robiła, która mogła by podpowiedzieć jak można się za to zabrać i odpowiedzieć na kilka pytań... chodź by i na takie niby banalne .. np czy router ma być włączony do prądu podczas wgrywania oprogramowania.

JEST fajny opis na ale... PO WŁOSKU http://hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=1360418

jedyne na czym pozostaje mi się wzorować to http://laki.dvhk.pl/faq/ferdek_jtag.htm zawsze to coś.
  • Poziom 10  
    witam
    mam na temat tego softu
    czy na tym sofcie ruter sie wiesza??
    ja mam dsl-g624t na torrencie przy duzej liczbie peerow po kilku godzinach sie wiesza
    Code:

Current Firmware Version :  V3.00B01T02.EU-A.20060720
  • Poziom 10  
    3.02B01T02EU_20061124 - na tym sie nie wiesza
    na Dark Wolfie tez sie nie wiesza
  • Poziom 10  
    DarkWolf to świetny soft wgrałem go mniej więcej 2 tygodnie temu i od tej pory routerek DSL-G624T nie zawiesił się ani razu, według jego logów raz nastąpił restart ze względu na brak połączenia wan, ustawiłem by co godzinę optymalizował pamięć i sprawdzał połączenie. Na oryginalnym firmwarze D-Linka 3.02 zwisy następowały czasem nawet raz dziennie tzn ap działał normalnie ale nie ustanawiał połączenia z internetem. Naprawdę polecam ten firmware :D
    Tak wygląda http://darkwolf.altervista.org/demo/home.html
  • Poziom 1  
    Witam

Używałem firmware by DarkWolf do dlinka g604t jest naprawdę super ale miałem problem tzn przez pierwsze 24h nie było żadnych problemów dopiero póżniej zaczął się restartować co kilka godzin, różnie czasem co 1h czasem co 7h dosłownie różnie. U kolego było to samo a nawet gorzej bo u niego się restartował nawet co 10min. Oprogramowanie naprawdę świetne ale jak co trzeba zrobić żeby się sam nie restartował. Ktoś wspomniał o optymalizacji pamięci proszę napisać co zrobić. Pozdrawiam