Hej,
W związku z tym, że pilnie potrzebowałem programator do ww. mikrokontrolerów, kupiłem kit AVT 518. Jak się domyślacie, mam z nim problemy :/ Sprawa wygląda tak: odczytuje sygnatury wkładanych procków (do tej pory testowałem AT89C2051 i AT89C51) i zapisuje. Problem pojawia wtedy, kiedy usiłuję skasować pamięć, lub załadować inny program, co i tak wiąże się z kasowaniem. Wtedy dioda LED na krótko mruga, pojawia się komunikat "układ wymazano...", ale na tym koniec - stan pamięci jest dokładnie taki sam jak przed kasowaniem. Wydaje mi się, że to nie problem z napięciami, bo skoro zapisuje pierwszy raz, to znaczy, że te 12V musi być. Zajrzałem do datasheeta AT89C51 "Flash programming modes" i wynika z niego, że działają wszystkie funkcje, przy których stan logiczny na pinie P2.6 jest L (do kasowania i zapisu blokady musi być H). Sprawdziłem połączenia na płytce, jest wszystko ok. Już mi zaczyna brakować pomysłu. Nie mam oscyloskopu, więc co najwyżej zapnę do tego pinu atmegę i jakoś pokombinuję, żeby zrzucić stany te stany logiczne... Czy może się wypowiedzieć ktoś, komu ten programator działa? Prosiłbym o zamieszczenie *działającego* hexa do procka sterującego programatorem, już powoli zaczynam brać pod uwagę wszystkie mozliwości :/
Pozdrawiam,
Marcin
W związku z tym, że pilnie potrzebowałem programator do ww. mikrokontrolerów, kupiłem kit AVT 518. Jak się domyślacie, mam z nim problemy :/ Sprawa wygląda tak: odczytuje sygnatury wkładanych procków (do tej pory testowałem AT89C2051 i AT89C51) i zapisuje. Problem pojawia wtedy, kiedy usiłuję skasować pamięć, lub załadować inny program, co i tak wiąże się z kasowaniem. Wtedy dioda LED na krótko mruga, pojawia się komunikat "układ wymazano...", ale na tym koniec - stan pamięci jest dokładnie taki sam jak przed kasowaniem. Wydaje mi się, że to nie problem z napięciami, bo skoro zapisuje pierwszy raz, to znaczy, że te 12V musi być. Zajrzałem do datasheeta AT89C51 "Flash programming modes" i wynika z niego, że działają wszystkie funkcje, przy których stan logiczny na pinie P2.6 jest L (do kasowania i zapisu blokady musi być H). Sprawdziłem połączenia na płytce, jest wszystko ok. Już mi zaczyna brakować pomysłu. Nie mam oscyloskopu, więc co najwyżej zapnę do tego pinu atmegę i jakoś pokombinuję, żeby zrzucić stany te stany logiczne... Czy może się wypowiedzieć ktoś, komu ten programator działa? Prosiłbym o zamieszczenie *działającego* hexa do procka sterującego programatorem, już powoli zaczynam brać pod uwagę wszystkie mozliwości :/
Pozdrawiam,
Marcin