Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada na 2 komuterach udostępnienie drukarki w sieci lan

13 Sie 2007 14:34 2849 4
  • Poziom 12  
    więc mam już rok neostrade 512 i jak dotąd miałem jeden komputer. Teraz mama kupiła dla siostry drugi komputer i kazała mi abym coś pokombimował z netem aby był na dwóch komputerach bo się trochę znam ale nie zmam się co do lan Przeglądałem neta i natrawiłem na instrukcje jak podłączyć neostradę na 2 kompy na tym forum przeczytałem instrukcje ale w instrukcji nie jest nic napisane o połączeniach sprzętowych więc kieruje do Was kilka pytań:

1. Aby zrealizować połączenie internetow(konkretnie neostada) trzeba wyposarzyć oba komputery w karty sieciowe i stworzyć sieć lan i tu pojawia się pytanie po włożeniu kart i połączeniu ich w windows-ie Xp trzeba zainstalować oprogramowania bądź sterowniki do tych kart?

2. Załużmy że mam już działającą sieć lan i teraz jest problem z podzieleniem neostrady chcę aby oba komputery były od siebie niezależne czyli gdy komputer z istniejącym już internetem (nazwany dalej głównym) jest wyłączony to żeby komputer odbierjący internet (nazwany dalej podrzędnym) miał możliwość połączenia się z internetem ponieważ przez moje rozumowanie gdy komputer główny nie pracuje to w porcie usb ( to tego właśnie portu mam podłączony modem adsl speed touch 330 thomsona) nie ma napięcia a modem pobiera napięcie z portu usb czyli z tego wychodzi że modem nie pracuje i na komputerze podrzędnym nie ma możliwości połączenia się z internetem A worto jeszcze powiedzieć że chyba i korta sieciowa jest bez prądu to nie ma możliwości komunikowania się z podrzędnym komputerem (jak się mylę to mie poprawcie) więc tu jest pytanie jak zrobić aby iternet nie był zależny od pracy komputera głównego?

3. I ostatnie pytanie jak udostępnić drukarkę w sieci lan żeby drukowała z komputera podrzędnego gdy komputer główny jest wyłączony (bo główny posiada drukarkę warto nadmienić że posiadam urządzenie wielofunkcyjne lexsmark x1170

powiem coś o sobie:

mie znam się na nazewnictwie urządzeń więc proszę mi wytłumaczyć nazwy urządzeń zawartych w Waszych odpowiedziach

Liczę na wasze serce...
  • Poziom 25  
    Ad1. Wystarczy ustawić IP, Maskę, nazwę sieci i ew bramę oraz dns-y.
    Ad2. Musisz kupić modem z routerem i switchem, ceny zaczynająsię od ok 100 zł.
    Ad3. Musisz kupić printserver, ew droższy router z gniazdem usb pozwalającym na udostępnienie tego portu w LAN-ie, ogólnie rozwiązanie drogie i niekoniecznie sprawnie działające.

Taniej będzie postawić starszy komputer jakieś PII/Celeron 300-400 i postawić na nim linuxa z funkcjonalnością routera, printservera i co tam jeszcze zechcesz; ew pogodzić się z niewyłączaniem "głownego" komputera....
  • Poziom 12  
    a jak by kupił na allegro taki sam modem adsl jak mam w komputerze głównym i podpioł do telefonu i na komputerze podrzędnym zainstalował neostrade i modem podłączył do niego tak jak by byłu 2 komp. główne to by działało a co do drukarki to bym pociągnął kabel od podrzędnego i wpioł w drukarkę czyli tak jak by były podłączone pod drukarkę 2 komp. to by działało
  • Poziom 25  
    2 modemy na 1 linii nie zadziała, podobnie na 1 drukarka z 2 komputerów.... nie próbowałem co prawda podpinać drukarki do huba usb aby podłączyć to do obu komputerów, być może zadziała, ale nie dam głowy....
  • Użytkownik usunął konto