Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat albea-brak podswietlania deski rozdzielczej

20 Sie 2007 22:48 3810 6
  • Poziom 12  
    witam montowalem alarm do fiata albea
    niestety po wszystkim okazalo sie ze swieci sie kontrolka poduszki
    i brak jest podswietlania deski rozdzielczej nie swieci tez kontrolka sygnalizujaca zapalone swiatla
    alarm podlaczony dobrze na 100% poduszka-wiem moj blad
    ale co z deska jaka moze byc przyczyna?
    krory bezpiecznik odpowiada za to ustrojswo?
  • Poziom 16  
    Może nie podłączyłeś regulatora podświetlenia.
  • Poziom 12  
    tzn?
    moesz jasniej?
    jest tak mi osobbiscie wydaje sie ze ma to cos wspolnego z wlacznikem swiatel martwi mnie ta nieswiecaca kontrolka swiatel mijania
    mowisz regulator ja nic nie odlaczalem
  • Poziom 21  
    emitop napisał:
    tzn?
    moesz jasniej?...

Jaśniej to już się chyba nie da :D
    Sprawdź bezpiecznik (oba) świateł pozycyjnych i zastanów się co wypinałeś (jakie wtyki i złącza) jak rozbierałeś plastiki w tym aucie.
    Jak bezpieczniki pozycyjnych (nie mijania ani drogowych) są całe to skup się na tych złączach... Coś mi się widzi, że ta poduszka to pewnie też jakiś ślad zmierzający w stonę wyłącznika zespolonego i złącz pod kierownicą...
  • Poziom 12  
    poduszka to wynik nakluwania przewodow probowka z arowka ponoc nie wolno tak robic
    mniejsza z tym
    skupmy sie na tym ze niczego nie wypinalem wszystkie przeawody "atakowalem" z progu od kierowcy
    jutro zajrze do tych bezpiecznikow ale wydaje i sie ze swiatla sa raczej napewno wszystkie sa
    a moze to przypadek ze polecial w jednym czasie z alarmem wylacznik zespolony
    czy to on jest odpowiedzialny za prawidlowe dzialanie podswietlania zegarow i kontrolki od swiatel mijania?
    jak go sprawdzic
  • Poziom 21  
    emitop napisał:
    ...i kontrolki od swiatel mijania?...

Skup się na światłach pozycyjnych bo to ta kontrolka nie świeci...
    Piktogram wygląda jakoś tak >o<
    Sprawdz bezpieczniki.
    Zobacz czy nie przywaliłeś tej wiązki w progu do masy.

A swoją drogą jeśli wszystkie kable łapałeś w progu to jak znalazłeś tam zapłon i maskę nie wspominając o umieszczeniu w widocznym miejscu diody LED - chyba musiałeś jeszcze cokolwiek rozbierać z plastików ? Centralkę i czujnik też tam schowałeś?
  • Poziom 12  
    skorzystalem z przewodow ktore byly po jakims urzadzeniu
    podlaczalem alarm ale wykorzystalem tylko sterowanie centralnym zamkiem bo takie bylo zalozenie podlaczylem sie tylko pod strowanie centralnym i kierunkowskazy impuls masy wychodzacy na drzwi zkrosowalem z z przewodem do ktorego podlacza sie mase z krancowek drzwi zeby uniknac samouzbrajania sie alarmu
    swiatel pozycyjnych nie ma nadal podswietlania licznika i kontrolki tez.Bezpiecznik jest dobry zadnego zwarcia do masy nie zrobilem.
    ktore przewody wychodzace z przelacznika zespolonego sa odpowiedzialne za swiatla pozycyjne? jak mozecie podajcie kolory ktore moge zkrosowac aby ominac przelacznik