Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWM 248-800 nie pobiera wody

21 Sie 2007 20:30 3977 9
  • Poziom 13  
    pralka jak w tytule nie pobiera wody wcześniej też nie wypuszczała ale okazało się że spalona jest pompka. Pralka normalnie działa bez pobierania wody, rozpoczyna cykl prania pierze wiruje ale nie pobiera wody. Hydrostat sprawdzałem i normalnie przełączają się styki po dmuchnięciu w niego. Elektrozawór działa po podaniu na niego napięcia i puszcza wodę. Pompka jest wymontowana z pralki tak, że pralka jest bez pompki. Proszę o jakieś rady, czy to może być wina programatora czy czegoś innego i gdzie tego szukać,
  • Specjalista AGD
    A dlaczego bez pompki?
  • Poziom 13  
    ponieważ pompka jest spalona a się nie rozglądałem gdzie kupić i czy kupię do takiego modelu. Może ktoś wie jaka pompka może być w tej pralce zamontowana i jaki koszt jest takiej pompki
  • Specjalista AGD
    Silnik pompy kupisz w każdym sklepie z częściami AGD, koszt niezbyt wysoki. Jeśli chcesz naprawić pralkę, rób to sukcesywnie - wymień silnik pompy a później zobaczymy :)
  • Poziom 13  
    ale czy to może być dowolny silnik czy tylko do whirlpoola
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Silnik pompy PLASET, jest uniwersalny.
  • Poziom 13  
    Powracam do tematu. Wymontowałem cały programator z pralki i znajomy elektronik przeglądnął wszystkie elementy. Padnięty był triak który wymienił pralka dalej nie pobiera wody oraz nie włącza pompki natomiast cały cykl prania przebiega dobrze tyle że bez wody. Co może być jeszcze uszkodzone i czy da się to zlokalizować.
  • Poziom 23  
    pompa dalej została stara jak rozumie czy ona ma przerwę elektryczną jeśli tak to może tak się zachować gdyż może być w szeregu z zaworem pompy są tanie można zastosować Plaset lub askoll
  • Poziom 13  
    pompę podmieniłem ale dalej nie załącza pompy ani zaworu. Zawór sprawdzałem i po podaniu napięcia się załącza.
  • Specjalista AGD
    Spróbuj zdjąć wężyk z hydrostatu i załaczyć pralkę. Też nie pobierze wody ?