Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 i karty zbliżeniowe

tomhub 24 Sie 2007 01:25 2165 10
  • #1 24 Sie 2007 01:25
    tomhub
    Poziom 19  

Witam.Kolega zakupił integre i 8 kart zblizeniowych.Oczywiscie manipulator jest z czytnikiem kart.Jeżeli przypisze kary(kt-std-1) danym uzytkownikom to bedą mogli załączać i wyłączac system.Czy istnieje wyprowadzenie w drugim miejscu samego czytnika kart , który by realizował załączenie i wyłaczenie systemu?Poprzednio robiłem to deklarujac wejscie jako załączające,wyłączające itd. i realizowałem to pilotem.Czy muuszę dokupować dodatkowy czytnik tych kart czy istnieje jakis moduł(czytnik)bezpośrednio do integry?czy nie prościej poprostu dokupic drugi manipulator z czytnikiem.Bo rozumiem że z modułu sygnałem z przekażnika będę musiał ,,dolecieć'' na zadeklarowana odpowiednio linię.

0 10
  • #2 24 Sie 2007 08:28
    Zdzicho
    Poziom 24  

Masz dwie opcje, albo manipulator z czytnikiem albo czytnik z kontrolerem dołączany na magistrale expanderów, nie musisz zajmować lini wejściowych. Expandery i czytniki takie same jak w CA64.

0
  • #3 24 Sie 2007 08:32
    robertamel
    Poziom 27  

Jeśli masz manipulator LCD, to ten ma 2 wejścia/linie przewodowe.
    Poza tym nie rozumiem Ciebie. Chcesz załączać i wyłączać system przez karty zbliżeniowe i już to zrobiłeś i chcesz to jeszcze raz zrobic? Nie rozumiem.

0
  • #4 24 Sie 2007 14:11
    tomhub
    Poziom 19  

To mówisz Zdzicho że mozna zastosowac Ca-64-SR z czytnikiem lub Dodatkowy manipulator?Lookne na ceny i zadecyduje.

0
  • #5 24 Sie 2007 18:48
    Zdzicho
    Poziom 24  

Integra i CA64 bazuje na tej samej architekturze, no troche ją rozbudowano ale moduły pasują od CA64.

0
  • #6 24 Sie 2007 22:58
    tomhub
    Poziom 19  

no po przemyśleniu jednak manipulator.A nie wiesz czasami jak ustawic parametry zeby po zblizeniu karty odrazu mi zalaczal lub wylączal system?Dalem haslo administratora w karcie no ale nie chciałbym zeby pytał załączenie czuwania ,,zero'' tak , tylko zeby od razu załączał?

0
  • #7 26 Sie 2007 22:37
    tomhub
    Poziom 19  

,,Podbiję'' temat żeby nie zaśmiecać forum.No ,,bawię'' się tą Integrą i w żaden sposób nie mogę ustawić i skonfigurować urządzenia tak, aby po zbliżeniu karty do czytnika zadana czynność wykonywała się natychmiastowo bez dodatkowych potwierdzeń.Mianowicie chodzi mi o załączenie i wyłączenie czuwania strefy.Ciągle pyta; załącz czuwanie-tak której strefy itd.Czy jest sposób na ominięcie tego?

0
  • #9 27 Sie 2007 00:20
    tomhub
    Poziom 19  

Beno tak już robiłem i zadowala mnie to połowicznie.Owszem załączac załącza.Wyłączac wyłączy ale przy deklaracji strzałek
    Jak zadeklaruje że załącza to po załączeni i zblizeniu karty mam komunikat; brak mozliwosci użycia hasła.:cry:

0
  • Pomocny post
    #10 27 Sie 2007 10:02
    BENO99
    Poziom 26  

tomhub napisał:
    Beno tak już robiłem i zadowala mnie to połowicznie.Owszem załączac załącza.Wyłączac wyłączy ale przy deklaracji strzałek
    Jak zadeklaruje że załącza to po załączeni i zblizeniu karty mam komunikat; brak mozliwosci użycia hasła.:cry:

Witam.
    Mam prośbę .
    Sprobuj to opisać trochę "bardziej szczegółowo" bo muszę sie przyznać ,że nie bardzo rozumie o co chodzi.

Po za tym nie bardzo poważam podejście instalatora do tego aby karta czy też pilot był używany do wyłączania czuwania systemu.Przecież to obniża skuteczność zabezpieczenia obiektu .[Zgubienie lub kradziez pilota czy tez karty]

Pozdrawiam

0
  • #11 27 Sie 2007 11:09
    tomhub
    Poziom 19  

Nic nie poradzę na obniżanie skuteczności działania systemu.Sam zakupił taki towar,sam chciał karty i chce żeby tak działało.Sam bierze za to odpowiedzialnosc.Ja postaram mu sie zrobic z mojej strony jak najlepiej.(na szczeście to nie bank).Trochę dziwak,a o kartach jak go odżegnywałem od tego to powiedział mi:,,wiesz ale to taki fajny bajer''.Szkoda gadać, no ale kolega.
    Chodzi o to,żey tak wprowadzić ustawienia aby za dotknięciem kary system się uzbrajał , a za ponownym zblizeniem rozbrajał.Bez zapytan która strfa itp i odpowiedzi:barak możliwości użycia hasła(koniguracja ze strzałkami)

Dodano po 20 [minuty]:

Dzięki.Już sobie poradziłem.Załączenie-przez zbliżenie karty , a wyłaczenie przez -przytrzymanie kary.W obsłudze kart.Temat zamknięty.

0