Witam, u klienta Konica 7020 zaczęła nagle robić bardzo blade kopie. Niedawno wymieniono bęben(160tyś kopii) i elektrodę dolną (pękł drut).
Przy ustawieniu np. 10 kopii maszyna startuje bladą kopią i potem robi coraz ciemniejsze przy czym 10 jest już czytelna ale nadal brakuje czerni do ideału. Przy większej ilości kopii już nie ma poprawy. Natychmiast po skończeniu kopiowania można włączyć następne kopie ale i tak zacznie od bladych i ciemnieją tylko podczas kopiowania w ciągu
Podmieniliśmy elektrodę dolną - to samo
Podmieniliśmy cały zespół kserograficzny - to samo
Developera jeszcze nie podmienialiśmy, bo nie chciała od innej maszyny inicjacji robić, ale i tak nie obstawiałbym go
obie elektrody sprawdzone - nic nie widać żeby było coś nie tak
Toner - oryginał
przebieg 160tyś
Maszyna stoi w bardzo komfortowych warunkach bez wilgoci
Najlepsze jest to że maszyna jak postoi 4 dni to zaczyna robić dobrze żeby znowu sie roz... po 200-300 kopiach.
Maszynę oglądał spec od Konic i nie ma pojęcia co to może być
obstawiamy, że coś z napięciami, ale jak sie do tego zabrać?
Przy ustawieniu np. 10 kopii maszyna startuje bladą kopią i potem robi coraz ciemniejsze przy czym 10 jest już czytelna ale nadal brakuje czerni do ideału. Przy większej ilości kopii już nie ma poprawy. Natychmiast po skończeniu kopiowania można włączyć następne kopie ale i tak zacznie od bladych i ciemnieją tylko podczas kopiowania w ciągu
Podmieniliśmy elektrodę dolną - to samo
Podmieniliśmy cały zespół kserograficzny - to samo
Developera jeszcze nie podmienialiśmy, bo nie chciała od innej maszyny inicjacji robić, ale i tak nie obstawiałbym go
obie elektrody sprawdzone - nic nie widać żeby było coś nie tak
Toner - oryginał
przebieg 160tyś
Maszyna stoi w bardzo komfortowych warunkach bez wilgoci
Najlepsze jest to że maszyna jak postoi 4 dni to zaczyna robić dobrze żeby znowu sie roz... po 200-300 kopiach.
Maszynę oglądał spec od Konic i nie ma pojęcia co to może być
obstawiamy, że coś z napięciami, ale jak sie do tego zabrać?