Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm otwartych drzwi - Whirlpool ART489

26 Sie 2007 18:38 6263 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Lodówka do zabudowy Whirlpool ART489 - pomimo zamkniętych drzwi lodówka sygnalizuje, że są otwarte - sygnał dźwiękowy po minucie od włączenia zasilania, wyłączona kontrolka alarmu, po drugiej minucie światło migające, po 10 - się wyłącza ... Co może być powodem, czy można to jakoś samemu uzdrowić?
  • Poziom 19  
    Czujnik zamknięcia drzwi. Ew. czujnik temperatury.
  • Poziom 9  
    Tak, niestety wszystko wskazuje na czujnik zamknięcia drzwi - przy zamkniętych drzwiach, po uchyleniu uszczelki widać światło w środku ...
    Problem polega na tym, że nigdzie nie widzę miejsca, gdzie taki wyłącznik jest lub choćby mógłby byc zamontowany ... Ta lodówka jest sterowana elektronicznie ...
  • Poziom 22  
    Cześć!
    Czujnik drzwi jest wbudowany w elektronikę (kontaktrona) na drzwiach na górze na środku jest magnes. Spróbuj jakiś magnes przyłożyć do obudowy lodówki i zobaczysz czy wyłączy się światło, jak nie pomoże to wymień kontaktron na module.
  • Poziom 9  
    Twoja diagnoza jest trafna - ale przyczyna odwrotna ... Kontaktron jest sprawny; to na drzwiach brakuje magnesu - ostał mi się jeno ... otwór ...
    Gdzie takie cóś zdobyć i po ile?

pozdrawiam

Szymon
  • Poziom 22  
    Cześć!
    Z tego co się orientuje to magnes jest w komplecie z drzwiami za co najmniej 400zł
  • Poziom 9  
    Magnes można kupić luzem - 170,00 PLN netto - cena zakupu dla serwisu ... Prawie 10% wartości lodówki - musi to być jakiś nadmagnes ...
  • Poziom 1  
    Witam!

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Gdyby ktoś szukał rozwiązania to będą dwa w jednym - miałem podobny problem w zupełnie innym modelu, mianowicie Whirlpool ARC 6708IX - z tym, że u mnie po otwarciu drzwi nie zaświecało się światło, na wyświetlaczu LCD ikona nie sygnalizowała otwarcia drzwi chłodziarki oraz po 2min. gdy drzwi chłodziarki były otwarte ikona na wyświetlaczu LCD nie migała ani też nie był generowany alarm dźwiękowy.

Rozwiązanie problemu: - podał je użytkownik bronek1806 - po otwarciu drzwi chłodziarki, w górnej części mniej więcej na środku przyłożyłem magnes i światło zaświeciło się, ikona na LCD zaczęła sygnalizować otwarcie drzwi chłodziarki oraz zaczął działać alarm dźwiękowy.

Pozdrawiam,
    RiSC