Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kanałem A w PIONEER A757

01 Wrz 2007 15:08 1359 15
  • Poziom 12  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam pionka A757 i podłączoną pod niego jedną parę kolumn (pod kanał B). Jak podłączyłem ostatnio tą samą parkę pod kanał A to przy bardzo skręconym wzmaku wszystko gra, zarówno w trybie DIRECT jak i bez. Ale jak tylko podkręcę ponad godzinę 9 to przestaje grać muzyka, słychać przekaźniki w pionku :/ Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?
  • Relpol
  • Poziom 22  
    załącza sie zabezpieczenie :) źle podłączsz kolumny!!

Podłącz jedną kolumnę pod kanał A, a drugą kolumnę pod kanał B i wtedy powinno być wsio ok

Pozdrawiam Gucio.
  • Relpol
  • Poziom 12  
    Mam podłączyć jedną kolumnę pod kanał A a drugą kolumnę stereo pod kanał B?? Np. Lewa kolumna podłączona pod styki L w kanele A a prawa w styki R w kanale B ??

Tak jeszcze nie podłączałem ale zastanawia mnie dlaczego tak samo podłączone kolumny działają pod kanałem B a nie nie działają pod A :/
  • Poziom 22  
    jedna kolumna ma byc pod kanałem A a druga pod kanałem B !!!!!!!!
  • Poziom 12  
    Ok to tak podłączam

I to samo, podkręcam trochę i przekaźniki słychać w przeciwieństwie do muzyki :/
  • Poziom 22  
    no i tak powinno być wsio ok

a tak na marginesie jakie masz kolumny?? o jakim obciążeniu ??
  • Poziom 12  
    Altus 300, 8R

Podłączone ponownie do kanału B można 'odkręcić' i nie ma problemów z wyłączaniem wzmaka (nie słychać żadnych przekaźników), a na kanale A i A+B dzieję się to samo - podkręcamy trochę (tak na 9 godzinę) i już się wali..
  • Poziom 22  
    no to lux jak tak podepniesz to będzie wszystko ok

grzał sie i załączało sie zabezpieczenie bo dałeś mu 4R pod jeden kanał
  • Poziom 12  
    Przeczytaj od początku wszystko bo edytowałem i chyba nie zwróciłeś uwagi.
  • Poziom 22  
    gucio chyba coś źle zrozumiałeś 4droot 'a. Z tego co wynika i co wiem to Pioneer A757 moze spokojnie pracowac przy 4 omach ponadto jest przystosowany do 2 par kolumn czyli własnie A i B i oczywiście w każdej parze A i B jest lewy i prawy kanał. Nawet gdyby wpiąć obydwie kolumny pod jedno złącze (czyli np. pod lewy kanał paty A)wzmacniacz powinien to wytrzymać.

Co do samego problemu nie wiem dokładnie co to może być, choć jest prawdopodobna jest teza że zabezpieczenie uszkodzone i na parze A sie załancza przedwcześnie
  • Poziom 12  
    No poczekam jeszcze na opinie, ale chyba nieuniknione będzie oddanie go do serwisu - bo sam się za to nie biorę.
    Tylko ciekaw jestem ile szykować :/ Ile może kosztować naprawa w autoryzowanym??
  • Poziom 43  
    To po co piszesz takie tematy? Warto się troszkę douczyć i zrobić coś takiego samemu, po to jest to forum. Problem pewnie nie będzie duży. Przeniose Ci to do odpowiedniego dzialu, gdzie znajdziesz odpowiedź. na moje oko problem nie będzie duży.

Jedno pytanie?

Czy po wpięciu jednego gosnika 8om na tej samej godzinie galki załącza się przekaxnik czy troszkę póxniej?

Z tego wynika, że jakiś prosty element poszedl warty 20gr - 4 złote. No a w serwisie CI odpalą niezłe pieniadze za to. Jeśli to nie pomoże, możesz po prostu uszkodzony przekaźnik zlinkować - tak, żeby glośniki cały czas były załączone. Musisz odnaleźc przekaźnik i między bolce wyprowadzić kabel do włącznika na zewnątrz po włączeniu i załączaniu przekaźników wzmacniacza (czasowe opóźnienie włączania) włączysz swój patent). Nie będzie zabezpieczenia, ale przy normalnym słuchaniu nic sie nie powinno dziać.
  • Poziom 12  
    Jutro podłącze jeden i zobaczę bo teraz już nie będę hałasował. A jest jeszcze jakaś opcja rozwiązania tego problemu żeby nie likwidować zabezpieczenia??
    No z tym serwisem to chyba odpuszczę, ładnie sobie życzą :/
  • Poziom 12  
    Podłączyłem Tremlo tak jak prosiłeś i mamy tak:

- podłączamy parę kolumn (jedna pod A druga pod B), system A+B i dochodzimy max na Vol do 48-44 (w tym zakresie już słychać przekaźniki)

teraz:

- na jednej kolumnie podpiętej pod kanał A (kolumna druga odłączona zupełnie) można było 'odkręcić' (czyt. dalej niż w przypadku załączania się przekaźników) zarówno w systemie A jak i A+B
    - to samo jak jest jeden głośnik podpięty pod A a drugi pod B ale wł. system A lub tylko system B

Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

No nie.. Teraz to już w ogóle nie wiem co jest grane. Podłączyłem znów w systemie A+B (jedna kolumna pod lewy kanał A, druga pod prawy B) i odkręcam ponad te 48-44 i dalej (dałem na 12 godzinę) i nie włączają się przekaźniki. Wszystko tak samo podłączone jak wcześniej (zanim napisałem co się dzieje). Ja już nie wiem o co tu chodzi, teraz już po kilku wł/wył wzmaka jest 'dobrze'.

Ale zastanawiam się nad jednym dlaczego już nie słychać tych przekaźników?? Czy poleciało definitywnie zabezpieczenie i już teraz nie działa w ogóle czy jest szansa że może coś się wcześniej 'przyblokowało' zawiesiło?? Nie mam pojęcia co tu się wyprawia :P

No i jak sprawdzić czy ma on na dzień dzisiejszy te zabezpieczenia?? Mam przesterować wzmaka (tak żeby było już słychać pierdzenie w kolumnach) i poczekać aż mi sam odetnie?? (a może wcale nie odetnie..) No nikt nie zabierze głosu w tej sprawie??
  • Poziom 10  
    to jest normalne ze jak podłaczysz jeden głośnik a drugiego nie to bedziesz mógł na potencjometrze dać wiecej (jak ty to nazywasz "odkręcić") 2 kolumny potrzebują wiecej mocy niż jedna.
    w przypadku 2 kolumn z przetwornicy (przepraszam z zasilacza) pobierana jest większa moc i wtedy zabezpieczenie wybija.
    Mam ten sam problem z Pioneer em A-6 i też próbuje dociec o co w tym chodzi.
    Ja zauważyłem jeszcze ze przy większym basie odcina wcześniej, ale w sumie z tego też nic nie wynika bo zeby wygenerować niski ton trzeba podać więcej mocy, czyli kółko sie zamyka i znowu ten sam wniosek. Wzmacniacz przy większym zapotrzebowaniu na moc odcina głośniki, kiedy impuls słabnie głośniki sie włanczają i przekaźnik znowu łapie.

Mam dopiero parę dni ten wzmacniacz i dopiero zaczynam badać tę usterkę.

Dodano po 14 [minuty]:

Tremolo napisał:

Jedno pytanie?

Czy po wpięciu jednego gosnika 8om na tej samej godzinie galki załącza się przekaxnik czy troszkę póxniej?

naturalnie że przekaźnik nie bedzie załączał sie na tej samej godzinie... większy opór mniejsza moc, wiec nie wiem w ogóle po co to pytanie, nic nowego nie wnosi.

coś jest nie tak z zabezpieczeniem, jestem początkujący i niezbyt wiem jak dokładnie te zabezpieczenie działa, w sęsie, czy ono działa samodzielnie,czy są jakieś elementy je wysterowujące? Bo jeśli są elementy, to trzeba by szukać przyczyny w ich uszkodzeniu.

Aktualnie nie mam dostępu do wzmacniacza ale jak tylko bede miał to zpisze sobie oznaczenie i poczytam troche wiecej.

Apropo obchodzenia zabezpieczeń.... zabezpieczenia są po to żeby działały...
  • Poziom 12  
    Faktycznie jesteś początkujący..
    Wszystko już sobie sam naprawiłem, doczekałby się człowiek..
    Pozdro