Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestaje grać jeden kanał w Pioneer A502R

toma085 21 Lut 2008 19:07 1322 9
  • #1 21 Lut 2008 19:07
    toma085
    Poziom 21  

Problem jest taki że słucham sobie muzyczki a tu przestaje grać jedna kolumna, wyłączyłem i włączyłem wzmacniacz, gra, 2 godziny bez problemu nawet na wysokim poziomie głośności. Na wieczór odpalam wzmacniacz a prawa kolumienka znowu nie gra przykładam ucho słychać ale bardzo cicho znowu robie Off/On nic nie daje znowu Off/On gra normalnie bez problemu do końca.
    Co może być przyczyną i jak ją usunąć.

Wsłuchałem się dokładnie jak przestaje grać ,robi się coraz ciszej lekko chrcząc i znowu wraca do normalnej głośności albo się ścisza że prawie nie słychać.

Na mój chłopski rozum wygląda to tak jak by coś nie kątaktowało?

Zna kolega takie urządzenie albo element jak "kątakt" ?
    Regulamin p.15
    Proszę poprawić posty.
    [Art]

0 9
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2008 23:11
    Micharlito
    Poziom 35  

Przyczynę może być bardzo trudno zdiagnozować możliwe że gdzieś pewne styki nie załączają przy włączeniu urządzenia jednej z końcówek lub sygnał może nie być tam podawany. Sprawdź wzmacniacz na innych kolumnach z innym źródłem sygnału wejściowego.

0
  • #3 21 Lut 2008 23:15
    toma085
    Poziom 21  

No właśnie jak by coś nie kontaktowało.Kolumny są na 100% ok na pewno coś we wzmaku

Po znakach interpunkcyjnych należy stawiać spacje.
    Regulamin p.15
    Co to jest "wzmak" ?
    Regulamin p.10.9
    Proszę poprawić post.
    [Art]

0
  • #4 21 Lut 2008 23:20
    Micharlito
    Poziom 35  

Ciężko cokolwiek powiedzieć jeżeli po paru próbach załączenia wszystko jest OK raczej odpadało by uszkodzenie końcówki i elementów wzmacniacza ja bym na początku szukał usterki w styczniku załączającym wzmacniacz jak i podawaniu sygnału do tej prawej końcówki. Czyli ogólnie droga sygnałowa od włączenia po podanie sygnału na ten kanał.

0
  • #5 21 Lut 2008 23:31
    toma085
    Poziom 21  

Na pewno coś nie kontaktuje nieraz w ogóle nie rozłancza a młóce ile wejdzie a jak się ściszy to pare razy ON/OFF i znowu działa, co ciekawe nie przestaje grać całkowicie bo słychać jak przyłoże ucho ale bardzo cicho.

Proszę poprawnie używać znaków interpunkcyjnych.
    Co to znaczy "rozłancza" ?
    Co kolega młóci ?, młócić można np. zboże ale jaki to ma związek ze wzmacniaczem ?
    Regulamin p.10.9 oraz p.15
    Proszę użyć "zmień" i poprawić swoje posty.
    [Art]

0
  • #6 21 Lut 2008 23:37
    Micharlito
    Poziom 35  

Można podejrzewać włącznik albo potencjometr głośności skoro po wyciszeniu cuda się dzieją.

0
  • #8 22 Lut 2008 15:29
    toma085
    Poziom 21  

Nie potrzebnie został przeniesiony ten temat tu mi nikt nie pomoże.

Moderowany przez Artur k.:

Proszę poprawić swoje posty, w przeciwnym wypadku istotnie nikt koledze nie pomoże, ponieważ temat wyląduje w koszu.

0
  • #9 16 Mar 2008 16:59
    Wronek88
    Poziom 11  

Cześć, nie wiem czy temat aktualny, ale ja mam taki problem z tym samym wzmacniaczem, objawiający się sporadycznymi przesterami . Oglądałem wszystko od środka i zauważyłem przypalenie i tak jak by wysadzonego troszkę kondensatorka w płytce z trafem wartości 1uF 100v , Wg mnie to on robi ''złą'' robotę . Podczas przesterów gdy pod głośnie problem ustaje. Reszta wydaje sie być ok.Dodam że takie coś występuje tylko na cichym słuchaniu . Wymienię go w poniedziałek myślę że na mocniejszego 150V , oraz jak można załatwić sprawę potencjometru który sie ''obraca'' działa normalnie lecz jak przekręci się go troszkę silniej to sie obraca?

0
  • #10 17 Mar 2008 22:50
    Wronek88
    Poziom 11  

Uzdrowiłem sprzęt. Mam dla toma rozwiązanie jego problemu... mianowicie Musisz przeczyścić głowiczkę do wyboru sygnału dźwięku. Jest to płytka nad chinchami z tyłu obudowy z blaszką i silniczkiem podobnym do głowicy radiowej. Musisz to rozebrać zdjąć blaszkę powyjmować te kółeczka szare uważaj żeby ustawić je w tej samej pozycji wszystkie 3 i wyczyścić blaszki pod kołeczkami. Pewnie są zaśniedziałe i aż czarne jak u mnie. Rozwiązało mi to problem wyskakiwania kanałów, buczenia i nie działających wejść TAPE. Jeśli masz jakieś pytania pisz a odpowiem co i jak

0