Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa Tv - możliwość podłączenia cyfry?

03 Wrz 2007 15:19 4436 36
  • Poziom 9  
    Czy da sie podlaczyc cyfre zbey byla na 2 telewizorach :?:
  • Pomocny post
    Moderator
    Tak ale na obydwu tv będziesz miał ten sam program podawany z tunera. wystarczy z przewodu euro rozdzielić sygnał.

A tak przy okazji zapoznaj się z regulaminem odnośnie poprawności pisowni.
  • Poziom 9  
    dzimi napisał:
    Tak ale na obydwu tv będziesz miał ten sam program podawany z tunera. wystarczy z przewodu euro rozdzielić sygnał.

A tak przy okazji zapoznaj się z regulaminem odnośnie poprawności pisowni.

przepraszam juz przeczytalam regulamin, a nie nie da sie tak zebyy tu bylo co innego i tu :?:

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.
    Wpis dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Następne będzie ostrzeżenie.
    [_P_]
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Da się..
    Twin konwerter na antenie
    Dwa osobne kable z anteny do 2 Tunerów
    Splitter Uprawnieć C+
    Pozdrawiam !

PS Temat był juz wielokrotnie poruszany.
  • Pomocny post
    Moderator
    Kol. Adrena ma rację ale ja zrozumiałem że Kasiula 37 chce oglądać z 1tunera na dwa tv i dlatego nie brałem pod uwagę rozwiązania innego. przy nakładzie pieniężnym można jeszcze dać multiswitch i wszystko pójdzie jednym kablem.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Przy dwóch OTV multiswitch to zbędny wydatek.
  • Poziom 9  
    To mam prosbe czy mozecie mi zrobic wycene tego ile mnie by to kosztowalo
    plissssss bede teraz w PL to chce to kupic dziekuje

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.
    [_P_]
  • Poziom 20  
    Monoblok Twin 120 zł
    Tuner 200-250 zł ( np Philips 6010 )
    Jednak na złomie tam gdzie mieszkasz możesz lepszy tuner poszukać :D
    Kabel 0.5-1.5 zł za metr
    Splitter + dwie karty klienta 75-100zł

400zł to minimum...

Pozdrawiam !
  • Poziom 9  
    adrena napisał:
    Monoblok Twin 120 zł
    Kabel 0.5-1.5 zł za metr

400zł to minimum...

Pozdrawiam !

Dzieki zapisalam sobie nazwy i bede szukac w PL
    A tuner to ja chce ten co u gory w linku tylko nie ten 6010 :| bo go mam i nie jestem zadowolona.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Z jakiego linku ?
    Prawda jest taka że karty klienta splittera do różnych tunerów mogą być inne ( droższe )
    Dlatego pokaż ten tuner.
    Pozdrawiam !
  • Poziom 20  
    Przy zakupie Splitter-a proszę powiedzieć sprzedawcy z jakimi tunerami ma pracować.
    Pozdrawiam !
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    adrena napisał:
    Monoblok Twin 120 zł
    Kabel 0.5-1.5 zł za metr

400zł to minimum...

Pozdrawiam !

A po co monoblock do Cyfry? Zbędny wydatek.

Wystarczy konwerter TWIN, np. http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_twin_golden_interstar_0_3db_A9829.htm
    Skoro nie chcesz Philipsa 6010, to polecam Ferguson 7318, albo przynajmniej 6318 (oba mają czytniki kart C+, 7318 ma jeszcze 2 sloty CI). Znajdziesz na allegro już za 230-260zł zł.
    Kabel na 50 gr/m to nie kabel. Najlepszy jest Triset 113, czyli http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny...m_triset-113_1_13-4_8-6_8_100m__E1015_100.htm
    Do tego oczywiście splitter i wszystko gra.

Pozdrawiam
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wykonanie polecenia moderatora (czytaj wyżej), to kolejne złamanie regulaminu forum, na razie tylko zamykam temat!

Otworzono temat w celach poprawy błędów przez Young Lady ;)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zatem jak kupi sie konwerter Twin i dwa kable pociągie do dwoch dekoderow to bedzie gralo? J mam drugi dekoder bez czytnika kart. Prosze wybaczyc ale nie znam sie na DVB az tak dobrze
  • Poziom 20  
    Może jeszcze do @kasiula37
    Kupując monoblok ( tak jak sugerowałem ) zapewniasz sobie odbiór z dodatkowego Satelity z Astry albo Syriusza.

juriboss napisał:
    Zatem jak kupi sie konwerter Twin i dwa kable pociągie do dwoch dekoderow to bedzie gralo? J mam drugi dekoder bez czytnika kart. Prosze wybaczyc ale nie znam sie na DVB az tak dobrze

Fakt jest taki że to pytanie nadaję się na kolejny post..
    Tu nikt nie zobaczy Twojego pytania no chyba że teraz.. :D
    Musisz powiedzieć jaki masz ten drugi tuner bez czytnika.
    Jeżeli Ferguson spoko splitter + klient na RS będzie działać.
    Pozdrawiam !
  • Specjalista elektryk
    Tak, ale jeśli oglądasz tylko Cyfrę, to monoblock jest tylko zbędnym wydatkiem. A w dodatku może nie współpracować z tunerami Cyfry (brak przełączania Diseqc), a w monoblockach zazwyczaj Hotbird jest na porcie B, więc tuner nie odbierał by wcale Cyfry!
    Z resztą do monoblocka trzeba odpowiednią antenę, te od cyfry nie nadają się. Na astrze nie ma prawie wcale polskich kanałów. Jest tylko TVP3 Warszawa, Trwam, TVP Historia i to chyba wszystko.
  • Poziom 20  
    Faktem jest że tunery C+ z oryginalnym oprogramowaniem nie odsługują Diseqca.

@michcio
    Trochę dziwie postępujesz ...
    Polecasz Fergusony a następnie odradzasz monoblok mówiąc o tym że Tunery C+ nie obsługują Diseqc-a.

@kasiula37 należy się informacja że:
    Zarówno Philips 6010 którego posiada wysteruje Monoblok .
    Jak i Ferguson którego Polecasz .
    Pozdrawiam !
  • Poziom 15  
    To chyab faktycznie musi byc osobny temat. ale napisze ze drugi dekoet to jakies cos... Maximum model S-900 FTA. Mam talerz cyfry z konwerterem standartowym, Pioneer cyfry plus i ten maximum. Chcialbym zeby to gralo na dwoch tv co mam dokupic?
  • Poziom 20  
    Mimo że to całkiem dobry tuner .
    Niestety ..
    Ja prostej metody nie znalazłem .. na Twojego Maximum-a.
    Pozdrawiam !
  • Poziom 15  
    Czyli tylko twin i maximum w innym pokoju ?
  • Poziom 20  
    Tak jest chyba że zdecydujesz się na zakup innego..
    Pozdrawiam !
  • Specjalista elektryk
    adrena napisał:
    Faktem jest że tunery C+ z oryginalnym oprogramowaniem nie odsługują Diseqca.

Właśnie, a niektórzy nie chcą bez potrzeby grzebać w tunerze.

adrena napisał:
    @michcio
    Trochę dziwie postępujesz ...
    Polecasz Fergusony a następnie odradzasz monoblok mówiąc o tym że Tunery C+ nie obsługują Diseqc-a.

No właśnie, a z wypowiedzi @kasiula37 wynika, że tuner, którego posiada, to Philips 6010, a on nie zadziała na monoblocku bez grzebania.

adrena napisał:
    @kasiula37 należy się informacja że:
    Zarówno Philips 6010 którego posiada wysteruje Monoblok .
    Jak i Ferguson którego Polecasz .
    Pozdrawiam !

Ferguson tak, a Phil jak wyżej.

Z resztą standardowa czasza Cyfry to 60-tka, a monoblock działa tylko na 80-90 cm, z resztą już o tym pewnie wiesz.
  • Poziom 15  
    Twin kupiony. Tez firmy maximum. Ale pudelko mial jak by byl to najdrozszy konwerter na swicie. Wiec moze to ie jest taka zla firma. Kosztowal 700 Koron norweskich to jakies 340zl. Czestotliwosci dolna i gorna takie same jak w oryginalnym cyfroskim >P. Zobaczymy jak to bedzie gralo. Aha. Czy w zachodniej norwegii hotbird tez lata na 13 stopniach ??
  • Specjalista elektryk
    Lata nad południkiem 13E, a jego położenie nie zmienia się. Dlatego wszędzie jest tak samo.
    340 zł za Twina? W Polsce kosztował by ze 60 zł...
  • Poziom 15  
    Jakos drogo wiem ale to nie polska. Nie ma rfek .Jutro kupie i zobaczymy co z tego bedzie
  • Poziom 15  
    Wyznaczylem w programie FXPOS podajac wspolzedne geograficzne bergen i 13 E staelite ze antena ma byc skierowana pod katem 21,4 stopnia i 8,5 stopnia na wschód od poludnia. Wszedzie dookola gory ale na lewo od poludnia patrzac z polnocy widzę lukę. Ciekawe jakto pojdzie. Czy mozna chwycic fale odbitą? Czy ktoś kieys uzywal tego programu ?
  • Specjalista elektryk
    Fali odbitej nie da rady. Musisz mieć widoczność z satelitą.
  • Poziom 20  
    Pamiętaj że SAT jest dość wysoko..
    Aby góry Ci przeszkadzały musiałbyś je mieć jakieś 10m od domu..
    Jeżeli masz je więcej niż 100m napewno uda Ci sie ustawić.
    Pamiętaj że dla ludzi mieszkających w górach TV SAT to nieraz jedyna alternatywa na pozyskanie Sygnału Telewizyjnego.
    W Polsce bez problemu odbieramy Syrius-a i Thora ( ant 60cm )to SAT przeznaczone dla właśnie dla Skandynawii.
    Poczytaj...

Nie mozesz użyć Kompasu ?
    Drugim prostym sposobem będzie podpatrzenie anten sąsiadów - Oni mają Antenę na Thora albo na Syrius-a ustawioną a to zaledwie 6 stopni od HotBird-a Syruisz ( tu na zezie odbierzesz ) i 14 stopnii Thor.
    Tutaj masz zasięg HotBird-a
    dwa Tv - możliwość podłączenia cyfry?

A tu wielkośc anten dla poszczególnych rejonów Europy.
    >50 50
    50 50-65
    49 50-70
    48 50-75
    47 55-90
    46 60-95
    45 75-100
    44 90-120
    43 105-130
    42 120-150
    41 130-165
    40 135-180
    Z danych wynika że w najodleglejszym miejscu Norwegii odbierzesz bez problemu na 90 ale po mapie i danych dojdziesz do tego jaka antena Ci wystarczy.
    Pozdrawiam !

PS. Do Mod..
    Dobrze byłoby przenieść pół tego postu jako.. Odbiór HotBird-a w Norwegii.