logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

GoldStar StudioWorks 56i CA-31 - biały pasek na ekranie, brak reakcji na przyciski

sz_luki 08 Wrz 2007 00:30 966 2
  • #1 4261486
    sz_luki
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Witam

    Piszę na forum bo mam taki problem z moim starym monitorem.
    Jest to monitor GoldStar StudioWorks 56i CA-31.
    Usterka jaka w nim występuje po załączeniu:

    - ekran monitora jest cały czarny tylko przez środek monitora jest jasny biały pasek szeroki tak na 4mm mnie więcej zaczyna się i kończy 2cm może 3cm od bocznych krawędzi ekranu,
    - monitor nie reaguje na żadne wciśnięcia przycisków cały czas jest taki sam obraz opisany powyżej,

    Bardzo proszę o podpowiedz gdzie mniej więcej szukać usterki schematy do tego monitora już mam zaczynam je zgłębiać ale wiadomo podstawa każdej naprawy po podstawa dobra diagnoza usterki, a z tym na razie nie jestem za pan brat..J

    Z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi i cenne uwagi będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo
    to już drugi monitor, który mi padł w przeciągu 5 miesięcy.
    Drugi monitor tak nawiasem wtrącę to:
    AOC (FT700=F1770).

    Pozdrawiam serdecznie.

    Lukasz
  • #2 4264289
    wroona
    Poziom 23  
    Posty: 873
    Pomógł: 31
    Ocena: 64
    Wygląda na uszkodzenie odchylania V. Sprawdz czy na układzie TDA4866 i wjego okolicy nie ma niekontaktów i czy jest jego zasilanie. Jesli wszystko jest ok to pewnie układ do wymiany
  • #3 4265333
    sz_luki
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Witam.

    Dziękuje za cenna podpowiedź od tego w takim razie zacznę moja naprawdę.

    Pozdrawiam.
REKLAMA