Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja systemu Ubuntu 7.04 - Błąd odczytu cd-rom

charles1991 08 Wrz 2007 21:48 899 1
  • #1 08 Wrz 2007 21:48
    charles1991
    Poziom 14  

Witam! Poskładalem sobie komputer na płycie ECS ELITEGROUP 671T-M, procesor celeron d 360 (3,46GHz), 512MB RAM DDR2 667)podczas uruchomiania systemu ubuntu7.04 livecd system ładuje się, następnie albo się zawiesi, albo przejdzie do trybu tekstowego z listą błędów (ostatni to "Kernel panic - Not suncing ufs -unable tomount root fs on unknown-block (104,1)") Test pamięci przeszedł bez błędów. CD jest tłoczona. Dodam, iż zależy mi na instalacji tego systemu na tym komputerze. Co może być powodem błędów? Dodam, że po sciągnięciu obrazu "alternate cd" i wypaleniu z pręskością 12x podczas ładowania sterowników wyskakuje "błąd odczytu cdrom". Dla pewności wypaliłem 4 nośniki, każdy inny z prędkościa 10x i uruchamiałem na 3 napędach (nagrywarka cdrw liteon, nagrywarka dvd liteon - nówka, jakis napęd samsung 12x z 1996 roku) i ciągle ten sam błąd . Zależy mi na szybkim zainstalowaniu systemu, nie chcę instalować windowsa, ponieważ posiadam licencję na tylko jeden komputer (ten, z którego piszę) a ubuntu nie odbiega w funkcjonalności. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 1
  • #2 08 Wrz 2007 22:23
    fox3i
    Poziom 15  

Sprawdź sumy kontrolne,prawdopodobnie tu tkwi błąd.Pobierz jeszcze raz to distro.

0