Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Whirpool buczy i "spawa"

10 Wrz 2007 14:05 5620 8
  • Poziom 11  
    Witam,

Jak w temacie mikrofala buczy i pojawia się błysk charakterystyczny do spawania.

Po rozkręceniu okazało się, że antenka magnetronu jest nadpalona oraz delikatnie przypalona jest płytka mikowa. Reszta magnetronu jak i inne podzespoły wyglądają normalnie.

Nie mam zbytnio doświadczenia jeśli chodzi o sprzęt AGD, ale wiem, że na pewno płykę muszę wymienić, ale co z magnetronem?

Muszę wymienić cały czy można jakoś wymienić antenkę - jeśli tak to gdzie ją można kupić.

(Sorry za jakość zdjęcia)
    Mikrofala Whirpool buczy i "spawa"
  • TermopastyTermopasty
  • Moderator AGD
    Magnetron do wymiany.
    Można sie pobawić w wymianę samej antenki, ale te sztuczki są nie dozwolone a poza tym musisz trawić na taki sam z używki. Każdy magnetron ma inną antenkę.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    Anteny pasują byle dlugość zachować.Wyczyść kanal mikrofal spirytusem i zamaluj ewentualne gole kawalki blachy w kanale.
    Jak by co to mam jakieś anteny...
    Oczywiście plytka mikowa do wymiany.
  • Moderator AGD
    jaszczur1111 napisał:
    Anteny pasują byle dlugość zachować.Wyczyść kanal mikrofal spirytusem i zamaluj ewentualne gole kawalki blachy w kanale.
    Jak by co to mam jakieś anteny...
    Oczywiście plytka mikowa do wymiany.

Magnetronów się nie naprawia!!!!
    Co to za metody???
  • Poziom 11  
    No to mogę tą antenkę wymienić czy nie ?? I jak wymienię na 0,5 mm dłuższą to się coś poważnego stanie ?

Magnetron chyba będzie działał po wymianie antenki... W którymś z tematów ktoś napisał, że zdemontował antenkę i magnetron działał nawet bez niej...
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sorry ale na mikrofalach i zabawie z magnetronami zjadŁem zęby.
    Oczywiście że magnetron dziaŁa bez anteny ale nie oddaje peŁnej mocy bo nie jest dopasowana dŁugość fali.Antena od podstawy magnetronu ma coś ok 1/4 dŁugości fali.Za dŁuga może zwierać z przeciwlegŁą ścianką. Ale 1mm przejdzie.

Takich anten wymieniŁem z powodzeniem już chyba z 10 szt.Nie byŁo reklamacji.Być może producent magnetronów tego nie przewiduje ale magnetron o tym nie wie:D
  • Poziom 10  
    A jak mała dziurka i ją zaspawać mosiądzem?
    Co wy na to?
  • Poziom 33  
    Myślę że można, nie wiem czy materiał anteny da się pobielić. Można zastosować któryś z twardych lutów np.do stali mleczarskiej. Potem trzeba opiłować starannie aby nie było ostrych krawędzi i nadwymiaru. Nigdy tego nie robiłem ale czemu nie....
  • Poziom 10  
    Właśnie pospawałem antenkę, wymieniłem płytkę z miki, pomalowałem okopcenia na biało, włączyłem mikrofale i grzeje!!!, nie strzela jak było przed naprawą.
    Magnetron Toshiba 2M253K (JT) dał się tak naprawić.
    Dzięki Wszystkim za pomoc.