Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala KX-TES824 - funkcje g這sowe, potrzebna konsultacja

suncez 11 Sep 2007 16:50 5307 4
Altium Designer Computer Controls
    suncez
    Level 16  
    Witam.
    Sporadycznie mam do czynienia z centralami Panasonic, nazewnictwo i uk豉d funkcji zawsze przyprawia mnie o b鏊 g這wy, do rzeczy.

Centrala KX-TES824 w konfiguracji 3/16 bez dodatkowych kart rozszerzaj帷ych i tymczasem bez telefonu systemowego. Dysponuj polsk drukowan instrukcj obs逝gi dla u篡tkownika, angielskimi pdf-ami: Feature_Guide.pdf, Getting_Started.pdf, Installation_Manual.pdf, User_Manual.pdf, programem KXTEConsole.exe i reszt z p造tki do陰czonej do centrali. Domy郵ilem sie, 瞠 has這 Instalatora do programu to TES824, a do centrali trafi貫m 0000. Czyta貫m te pdf i podr璚znik oraz podobne rzeczy od innych modeli ma造ch centralek Panasonic, ale s sprawy kt鏎ych nie mog na 100% ustali, a potrzebuj.

1.
    Przy nawi您aniu komunikacji centrala - komputer mam ostrze瞠nie o niezgodno軼i kodu kraju w centrali i w programie (wybra貫m chyba CE przy instalacji), czy powinienem si tym przejmowa?

2.
    Zdaje mi si, 瞠 centrala ma w standardzie funkcj DISA z OGM, tak?
    (do 8-miu komunikat闚 DISA lub do 3 minut nagrania).
    a.
    Jak nagra komunikat powitalny OGM dla DISA?

3.
    Po DISA mo積a ustawi AA DISA, trzypoziomowy?
    a.
    Jak nagra komunikaty AA DISA?

Cel:
    Chcia豚ym ustawi w centrali powitanie i da mo磧iwo嗆 wyboru numeru wewn皻rznego tonem, w豉軼iwie sama DISA z OGM by wystarczy豉.
    Przychodz帷e po陰czenia miejskie, po trafieniu na DISA z OGM maj by ostatecznie kierowane na jednego abonenta, 101. Abonent ten w czasie swojej nieobecno軼i b璠zie przekierowywa po陰czenia na innych u篡tkownik闚.
    Rozwini璚ie:
    Je郵i abonent 101 nie przekieruje po陰czenia i nie odbierze, to po kilkunastu dzwonkach ma zg這si si "poczta g這sowa".

4.
    Czy ta centrala ma w standardzie obs逝g nagrywania wiadomo軼i g這sowych od abonent闚 z zewn徠rz?

5.
    Czy mo積a ustawi tak dystrybucj po陰cze, aby nieodebrane na 101 trafia造 w ostateczno軼i do nagrania i nie k堯ci這 si to z czasem wykonanym r璚znie przekierowaniem 101 na innego abonenta?
    (wystarczy je郵i nieodebrane po陰czenia ze 101 trafi do nagrania).

6.
    Jak funkcjonalno嗆 zapewni karta KX-TE82491 DISA/UCD/OGM Message Expansion Card ?
    Mam wra瞠nie, 瞠 tylko wyd逝瘸 czas nagra i dodaje drug 軼ie磬 odtwarzaj帷 komunikat OGM dla DISA.

7.
    Jaka funkcjonalno嗆 ma karta KX-TE82492 2channel Voice Message Card ?
    To jest chyba w豉軼iwy system poczty g這sowej.

8.
    Czy te funkcje g這sowe opisane wy瞠j (DISA z OGM i Poczta g這sowa) nie gryz si ze sob?

9.
    Co to jest Built-in Voice Message ?

Prosz o odpowiedzi, wydaje si tego by du穎, ale dla znaj帷ego temat to proste sprawy. Na ich podstawie z pomoc instrukcji chyba uda mi si odpowiednio ustawi central. Klient chce, szef ka瞠, a ja... Szczeg馧y wyd逝bi z instrukcji, ale 瞠bym wiedzia na czym stoj :)
    Dzi瘯uj i pozdrawiam,
    suncez
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    MacKR
    Level 16  
    Centrala KX-TES824 bez kart dodatkowych jest w konfiguracji 3/8, standardowe has這 to "1234"

Ad.1 Nie musisz sie przejmowa, chocia przy instalacji powinienes wybra "PD" tak jak jest na centralce.

Ad.2 Tak centrala ma w standardzie DIS z OGM, nagrywanie TYLKO z aparatu systemowego w陰czonego do pierwszego portu. (Opis nagrania w instrukcji u篡tkownika )

Ad.3 Tak (j.w.), a w po豉czeniach przychodz帷ych ustawiasz kt鏎y telefon ma dzwoni.

Ad.4 Nie

Ad.5 Odpowiednie ustawienie po豉cze przychodz帷ych

Ad.6 Tak

Ad.7 Tak

Ad.8 Nie

Ad.9 Wbudowana poczta g這sowa (ale po zamontowaniu karty)
  • Altium Designer Computer Controls
    suncez
    Level 16  
    Bardzo Ci dzi瘯uj za wyja郾ienia, pomog貫 mi.
    1. Centrala jest faktycznie 3/8, has這 zmieni wida instalator
    2. Znalaz貫m instrukcj nagrania DISA i AA i nagra貫m OGM dla DISA.
    3. Ustawi貫m kalendarz trybu pracy Day/Night.
    Przynajmniej cz窷 z tego co chce klient zrobi貫m, reszta zale篡 od tego czy kupi kart z poczt g這sow.

Programowa貫m z telefonu, nie maj帷 nak豉dki na telefon KX-T7730 troch trwa這 za nim pozna貫m funkcje przycisk闚.
    Jedna rzecz mnie zaskoczy豉 i nie wiem dlaczego tak jest: podpi掖em pod 101 po篡czony aparat systemowy i nagle numer 101 dosta gor帷ej linii do miasta, musia貫m naciska Intercom, aby wybiera numery wewn皻rzne, sk康 ta zmiana?
    Pozdrawiam,
    suncez
  • Helpful post
    M___
    Level 21  
    Je郵i by豉 wcze郾iej programowana to ma na aparacie ustawione preferowane wyj軼ie na Idle Line ustaw na ICM i b璠zie normalnie.
    suncez
    Level 16  
    Dzi瘯i za informacje. Dzi doczyta貫m, 瞠 aparaty systemowe mog mie ustawione r騜ne preferencje, np. co do zajmowania linii. Jest to do zmiany z poziomu aparatu. Domy郵ne ustawienia mog si r騜ni w zale積o軼i od kraju. W instrukcji by這, 瞠 domy郵nie jest brak preferowanej linii (je郵i o w豉軼iwej funkcji my郵). Aparat zwr鏂i貫m, wi璚 prze獞icz to przy nast瘼nej okazji.
    Jak b璠 mia k這poty z dystrybucj po陰cze do poczty g這sowej zapytam w nowym w徠ku, tymczasem za ma這 wiem, aby pyta.
    Pozdrawiam,
    suncez