Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Centrala KX-TES824 - funkcje g這sowe, potrzebna konsultacja

11 Wrz 2007 16:50 5136 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Sporadycznie mam do czynienia z centralami Panasonic, nazewnictwo i uk豉d funkcji zawsze przyprawia mnie o b鏊 g這wy, do rzeczy.

Centrala KX-TES824 w konfiguracji 3/16 bez dodatkowych kart rozszerzaj帷ych i tymczasem bez telefonu systemowego. Dysponuj polsk drukowan instrukcj obs逝gi dla u篡tkownika, angielskimi pdf-ami: Feature_Guide.pdf, Getting_Started.pdf, Installation_Manual.pdf, User_Manual.pdf, programem KXTEConsole.exe i reszt z p造tki do陰czonej do centrali. Domy郵ilem sie, 瞠 has這 Instalatora do programu to TES824, a do centrali trafi貫m 0000. Czyta貫m te pdf i podr璚znik oraz podobne rzeczy od innych modeli ma造ch centralek Panasonic, ale s sprawy kt鏎ych nie mog na 100% ustali, a potrzebuj.

1.
    Przy nawi您aniu komunikacji centrala - komputer mam ostrze瞠nie o niezgodno軼i kodu kraju w centrali i w programie (wybra貫m chyba CE przy instalacji), czy powinienem si tym przejmowa?

2.
    Zdaje mi si, 瞠 centrala ma w standardzie funkcj DISA z OGM, tak?
    (do 8-miu komunikat闚 DISA lub do 3 minut nagrania).
    a.
    Jak nagra komunikat powitalny OGM dla DISA?

3.
    Po DISA mo積a ustawi AA DISA, trzypoziomowy?
    a.
    Jak nagra komunikaty AA DISA?

Cel:
    Chcia豚ym ustawi w centrali powitanie i da mo磧iwo嗆 wyboru numeru wewn皻rznego tonem, w豉軼iwie sama DISA z OGM by wystarczy豉.
    Przychodz帷e po陰czenia miejskie, po trafieniu na DISA z OGM maj by ostatecznie kierowane na jednego abonenta, 101. Abonent ten w czasie swojej nieobecno軼i b璠zie przekierowywa po陰czenia na innych u篡tkownik闚.
    Rozwini璚ie:
    Je郵i abonent 101 nie przekieruje po陰czenia i nie odbierze, to po kilkunastu dzwonkach ma zg這si si "poczta g這sowa".

4.
    Czy ta centrala ma w standardzie obs逝g nagrywania wiadomo軼i g這sowych od abonent闚 z zewn徠rz?

5.
    Czy mo積a ustawi tak dystrybucj po陰cze, aby nieodebrane na 101 trafia造 w ostateczno軼i do nagrania i nie k堯ci這 si to z czasem wykonanym r璚znie przekierowaniem 101 na innego abonenta?
    (wystarczy je郵i nieodebrane po陰czenia ze 101 trafi do nagrania).

6.
    Jak funkcjonalno嗆 zapewni karta KX-TE82491 DISA/UCD/OGM Message Expansion Card ?
    Mam wra瞠nie, 瞠 tylko wyd逝瘸 czas nagra i dodaje drug 軼ie磬 odtwarzaj帷 komunikat OGM dla DISA.

7.
    Jaka funkcjonalno嗆 ma karta KX-TE82492 2channel Voice Message Card ?
    To jest chyba w豉軼iwy system poczty g這sowej.

8.
    Czy te funkcje g這sowe opisane wy瞠j (DISA z OGM i Poczta g這sowa) nie gryz si ze sob?

9.
    Co to jest Built-in Voice Message ?

Prosz o odpowiedzi, wydaje si tego by du穎, ale dla znaj帷ego temat to proste sprawy. Na ich podstawie z pomoc instrukcji chyba uda mi si odpowiednio ustawi central. Klient chce, szef ka瞠, a ja... Szczeg馧y wyd逝bi z instrukcji, ale 瞠bym wiedzia na czym stoj :)
    Dzi瘯uj i pozdrawiam,
    suncez
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Centrala KX-TES824 bez kart dodatkowych jest w konfiguracji 3/8, standardowe has這 to "1234"

Ad.1 Nie musisz sie przejmowa, chocia przy instalacji powinienes wybra "PD" tak jak jest na centralce.

Ad.2 Tak centrala ma w standardzie DIS z OGM, nagrywanie TYLKO z aparatu systemowego w陰czonego do pierwszego portu. (Opis nagrania w instrukcji u篡tkownika )

Ad.3 Tak (j.w.), a w po豉czeniach przychodz帷ych ustawiasz kt鏎y telefon ma dzwoni.

Ad.4 Nie

Ad.5 Odpowiednie ustawienie po豉cze przychodz帷ych

Ad.6 Tak

Ad.7 Tak

Ad.8 Nie

Ad.9 Wbudowana poczta g這sowa (ale po zamontowaniu karty)
  • Poziom 16  
    Bardzo Ci dzi瘯uj za wyja郾ienia, pomog貫 mi.
    1. Centrala jest faktycznie 3/8, has這 zmieni wida instalator
    2. Znalaz貫m instrukcj nagrania DISA i AA i nagra貫m OGM dla DISA.
    3. Ustawi貫m kalendarz trybu pracy Day/Night.
    Przynajmniej cz窷 z tego co chce klient zrobi貫m, reszta zale篡 od tego czy kupi kart z poczt g這sow.

Programowa貫m z telefonu, nie maj帷 nak豉dki na telefon KX-T7730 troch trwa這 za nim pozna貫m funkcje przycisk闚.
    Jedna rzecz mnie zaskoczy豉 i nie wiem dlaczego tak jest: podpi掖em pod 101 po篡czony aparat systemowy i nagle numer 101 dosta gor帷ej linii do miasta, musia貫m naciska Intercom, aby wybiera numery wewn皻rzne, sk康 ta zmiana?
    Pozdrawiam,
    suncez
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Je郵i by豉 wcze郾iej programowana to ma na aparacie ustawione preferowane wyj軼ie na Idle Line ustaw na ICM i b璠zie normalnie.
  • Poziom 16  
    Dzi瘯i za informacje. Dzi doczyta貫m, 瞠 aparaty systemowe mog mie ustawione r騜ne preferencje, np. co do zajmowania linii. Jest to do zmiany z poziomu aparatu. Domy郵ne ustawienia mog si r騜ni w zale積o軼i od kraju. W instrukcji by這, 瞠 domy郵nie jest brak preferowanej linii (je郵i o w豉軼iwej funkcji my郵). Aparat zwr鏂i貫m, wi璚 prze獞icz to przy nast瘼nej okazji.
    Jak b璠 mia k這poty z dystrybucj po陰cze do poczty g這sowej zapytam w nowym w徠ku, tymczasem za ma這 wiem, aby pyta.
    Pozdrawiam,
    suncez