Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic DP 2010E szare tło

fidelio 11 Sep 2007 22:27 1244 8
 • #1
  fidelio
  Level 12  
  Mam problem z kserokopiarką. Wygląda jakby dozowala za dużo toneru do wywoływaczkia. Toner z developerem. Po wyjęciu toneru maszyna nie krzyczy o brak toneru i po kilkuset kopiach robi się b.łada kopia. Po włożeniu znowu piękne szare tło
 • #2
  horse667
  Photocopiers specialist
  Witam, maszyna Panasonic DP 2010, nie jest developerowa. Czy na pewno podałes własciwą nazwę urządzenia?
  pozdrawiam horse
 • #3
  fidelio
  Level 12  
  ma developer w Tonerzejest już zawarty
 • #4
  Max_3city
  Level 15  
  w tych kopiarkach najczesciej podany objaw wystepuje przy zaniku napiec
  strasznie glupio maja to rozwiazane,nastepna rzecz czy jest wykonana modyfikacja napedu bebna? no i nie nalezy zapominac o umyciu walka magnetycznego co 10k kopii,ale w tym przypadku to coraj jasniej raczej robi. ja bym szukal w tej kolejnosci >> styki wysokiego w drzwiach,naped zespolu,i przede wszystkim jaki przebieg ma beben ??
 • #5
  fidelio
  Level 12  
  O jakiej modyfikacji bębna mówisz. Maszyna zrobiła na nowym bębnie 8 tyś kopii. Bęben oryginalny.
 • #6
  horse667
  Photocopiers specialist
  Witam, z tym developerem, to małe nieporozumienie, po prostu w tej maszynie jest toner magnetyczny, i chyba nadużyciem jest określenie, że developer jest zawarty w tonerze. Jesli chodzi o modyfikacje napędu bębna o której wspominał kolega max.., to polega ona na wymianie w napędzie łożyska plastikowego, (na kle bębna) na sztywniejsze metalowe, ale opisywana przez ciebie usterka, nie ma z tym nic wspólnego. Nie czepiał bym sie też ilości tonera w wywoływaczce, ponieważ w tych maszynach, za ilość tonera podanego na wałek magnetyczny odpowiada listwa zgarniająca, która pozwala nanieść, zawsze taka sama warstwę, no chyba że jest zużyta, ale tego też bym sie nie czepiał. Po pierwsze ile kopi ma maszyna. Jezeli około 200k, to przydało by się wymienić zestaw naprawczy (jeżeli nie był zmieniany), po drugie czy toner oryginał, i po trzecie jaki jest poziom biasu w kodzie F6, 19.
  pozdrawiam horse
 • #7
  Mariunciu
  Level 17  
  Tak jak mój przedmówca zauważył (pozdrawiam )najprawdopodobniej toner do bani-zła podróbka. Nie spotkałem się z takim objawem - chyba że lustra kosmicznie brudne. Czy wydruki testowe z trybu serwisowego też są z tłem ? Czekamy na więcej informacji.
  Pozdrawiam.
 • #8
  fidelio
  Level 12  
  Ja zwał nośnik magnetyczny tak zwał. Kopia i wydruk taki sam. Zaznaczam że wydruk się oczyszcza po kilkunastu kopiach po wyciągnięciu toneru. Co do toneru to zaznaczam oryginał i podmieniany z innej maszyny 2x.

  Podpowiedz mi jeszcze kolego co wchodzi w zestaw naprawczy po 200K.
 • #9
  horse667
  Photocopiers specialist
  Witam, tak naprawde jest to zestaw po 120K, ale zwykle nie wymienia sie go wcześniej niż po 200k, jest dość drogi,(dla klienta 999,-). W jego skład wchodzi między innymi: wałek teflonowy z paluchami i termistorem, wałek magnetyczny z pierscieniami, listwa bębna, rolka ładująca, i chyba listwa zgarniająca.
  pozdrawiam horse