Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża Philips MZ7/35, po około 40 -50s przerywa odtwarzanie.

12 Sep 2007 22:27 2565 4
  • Level 16  
    Po włożeniu płyty, startuje bez problemu, ale po około 40 -50s przerywa odtwarzanie na chwilę, po czym dalej odtwarza następne 40-50s. Myślałem, że jest to wina płyt, ale na innych CD ten sam problem. Nie sądzę, że wymiana lasera usunie usterkę. Może ktoś spotkał się z takim problemem. Klient twierdzi , że jego znajomy ma taką samą wieżę z tym samym problemem.:?:
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 37  
    Trzeba zacząć od czyszczenia optyki lasera i prowadnic głowicy laserowej(+zębatki, smarowanie silniczka i przyległości). Często sanki się przycineją i jak "skoczą" to laser zgubi ścieżkę; ale tez kiepski laser znacznie łatwiej ją gubi...
  • Level 16  
    Optykę wyczyściłem, mechanika jest również O.K. Oglądałem pod lupą. Dziwne jest to, że zawsze zacina się w tym samym miejscu niezależnie od płyty. Spróbuję wymienić kompletną mechanikę z laserem, ale nie jestem przekonany, że to pomoże.
  • Level 36  
    Do wymiany SLED MOTOR .W tych czytnikach to standard.
  • Level 16  
    Po wymianie kompletnej mechaniki lasera wszystko jest O.K. Najprawdopodobniej przyczyną usterki był silnik.