Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ENB 32000W za niska temperatura w zamrażarce

piotrek3311 15 Sep 2007 22:11 3356 3
 • #1
  piotrek3311
  Level 1  
  Witam
  Mam następujący problem. Niedawno moja Matka kupiła chłodziarko- zamrażarkę Electrolux ENB 32000W . Po tygodniu zmierzyła temperaturę w chłodziarce ( +7C ) i zamrażarce -32 C termometrem okiennym ( a nawet kilkoma termometrami ). Wezwała wiec fachowców w związku ze zbyt niska temperaturą w zamrażarce. Zjawił się jeden i próbował jej wmówić ze pomiar termometrem to dla niego żaden dowód i jest to nieuzasadnione wezwanie. W końcu uległ i ma przyjechać za parę dni coś tam posprawdzać i ewentualnie zabrać ją na przegląd .
  I stad moje pytania: czy to może być coś poważnego i czy ewentualnie domagać się wymiany na nową.
 • #2
  libretto4
  Home appliances specialist
  Nie mierzy się temp powietrza w chłodziarce tylko najlepiej wstawić szklankę z wodą a do niej termometr. Wtedy wynik jest wiarygodny (pod warunkiem że termometr jest ok).
 • #3
  jarekpłock
  Level 14  
  A się nie myle to jest chłodziarko-zamrażarka gdzie zamrażarka sie sama rozmraża, to by wynikało że moduł uszkodzony i wentylator sie nie rozłącza
 • #4
  libretto4
  Home appliances specialist
  Zgadza się - zamrazarka jest bezszronowa ale chłodziarka ma parownik "płaczący" czyli zwykłą mokrą ściankę. Elektroniki tam nie ma wogóle. Podejrzewam problem z układem chłodniczym ale najpierw trzeba sprawdzić dokładnie te temperatury.