Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ENB 32000W za niska temperatura w zamrażarce

piotrek3311 15 Wrz 2007 22:11 2744 3
  • #1 15 Wrz 2007 22:11
    piotrek3311
    Poziom 1  

Witam
    Mam następujący problem. Niedawno moja Matka kupiła chłodziarko- zamrażarkę Electrolux ENB 32000W . Po tygodniu zmierzyła temperaturę w chłodziarce ( +7C ) i zamrażarce -32 C termometrem okiennym ( a nawet kilkoma termometrami ). Wezwała wiec fachowców w związku ze zbyt niska temperaturą w zamrażarce. Zjawił się jeden i próbował jej wmówić ze pomiar termometrem to dla niego żaden dowód i jest to nieuzasadnione wezwanie. W końcu uległ i ma przyjechać za parę dni coś tam posprawdzać i ewentualnie zabrać ją na przegląd .
    I stad moje pytania: czy to może być coś poważnego i czy ewentualnie domagać się wymiany na nową.

2 3
  • #2 15 Wrz 2007 22:25
    libretto4
    Specjalista AGD

Nie mierzy się temp powietrza w chłodziarce tylko najlepiej wstawić szklankę z wodą a do niej termometr. Wtedy wynik jest wiarygodny (pod warunkiem że termometr jest ok).

1
  • #3 16 Wrz 2007 13:02
    jarekpłock
    Poziom 14  

A się nie myle to jest chłodziarko-zamrażarka gdzie zamrażarka sie sama rozmraża, to by wynikało że moduł uszkodzony i wentylator sie nie rozłącza

2
  • #4 16 Wrz 2007 14:43
    libretto4
    Specjalista AGD

Zgadza się - zamrazarka jest bezszronowa ale chłodziarka ma parownik "płaczący" czyli zwykłą mokrą ściankę. Elektroniki tam nie ma wogóle. Podejrzewam problem z układem chłodniczym ale najpierw trzeba sprawdzić dokładnie te temperatury.

0