Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Athlon 2000+ Zawiesza się/ dziwna częstotliwość procka

15 Wrz 2007 22:33 926 4
  • Poziom 9  
    Witam problem niby banalny ale mysle ze nie jest tak do końca , wiec do rzeczy. Posiadam athlona 2000+, płyta główna Epox,zasilacz 300W, komp co jakis czas zawiesza sie i nic nie pomaga tylko reset, nie ma reguły czasami potrafi chodzić 4 h i nie zawiesi się a czasami chodzi 1 h i robie 3 resety w tym czasie.
    Poszukałem troszke na forum, zauważyłem ze wina moze byc po stronie procesora lub ramu( wykluczam działanie wirusów lub adware- skanuje programami non stop i nic nie wskazują).Zauwżyłem bardzo dziwną rzecz zawsze mnialem czestotliwość 1,67(tak powinno byc wedlug moich źródeł)a tera jest 1,26-- JAK to możliwe ???

testowałem dxdiag i on też widzi~1,3 Ghz.

Jestem laikiem wiec prosiłbym a wytłumaczenie krok po kroku co mam robić.
  • Spec Overclocking
    Jaka płyta (symbol) i przede wszystkim jaki ten zasilacz, bo to pewnie jego wina. 300w to wiem, ale nazwa jeszcze.
    A prędkość procka, w biosie przestaw fsb ze 100MHz na 133MHz i będzie dobrze.
  • Poziom 26  
    Nieprawidłowa częstotliwość może być przyczyną "nietrzymania" ustawień biosu dlatego fsb zostaje zaniżone, bateria może być do wymiany. Jeżeli chodzi o wykrycie co jest przyczyną resetów warto rozebrać kompa oczyścić go, sprawdzić czy coś nie jest uszkodzone typu kondensatory nie są wybrzuszone no i kwestia zasilacza dość ważna bo jego wadliwa praca odbija się negatywnie na reszcie sprzętu. Później kwestia konfiguracji sprzętu i oprogramowania odnośnie prawidłowego działania PC-ta. Na koniec można potestować stabilność np. Prime95, jakiś tam 3dmark np. 2003, pamięć też można sprawdzić np. goldmemory.
  • Poziom 9  
    Wiec
    płyta epox 8K9AI
    zasilacz codegen

Zmienilem dzis fsb z 100 MHz do 133MHz i teraz pokazuje mi prędkość 1,67, ale mam pytanie czy taka zmiana nie wpłynie ujemnie na zywotność procka jaka jest standarotowa prędkość fsb??
    Jutro zmienie baterie( nie byla wymieniana przez 4 lata).

Posiadam programy prime95 i memtest ale nie za bardzo umiem obłużyc prime95 tzn. wiem jak skanowac i dostaje dwa pliki tekstowe z wynikami skanowania i teraz nie za bardzo wiem co jest źle a moze wszystko jest dobrze . Oto wyniki skanowania:

OldCpuSpeed=1671
    ComputerGUID=bd83c3a508569617f1cdbad55f9c44cc

V24OptionsConverted=1
    SendAllFactorData=1
    StressTester=1
    UsePrimenet=0
    MinTortureFFT=8
    MaxTortureFFT=4096
    TortureMem=8
    TortureTime=15

[PrimeNet]
    Debug=1
  • Poziom 39  
    Athlon 2000+ jest właśnie tak taktowany 1667MHz. FSB 133/133 co daje 266FSB A więc wszystko jest ok za wyjątkiem zasilacza. Niech go kolega wymieni dopuki jeszcze komputer działa.