Witam.
Dobrze byłoby, gdybyś opisał, co masz, to znaczy:
- czy, Linux będzie jedynym systemem na dysku, czy
dzieli go z Windows.
Z zasady " dwóch systemów ", pierwszy musi być zainstalowany
Windows.
Zastanawia mnie to, dlaczego nie mogłeś wystartować Linuxa,
z napędu ( ustawienie w Biosie ).
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy mając płytę z Linux
odpalałeś go z poziomu Windows ?.('

')
Zakładam, że jest tak, masz Windows na partycji " C ",
wkładasz płytę z Mandrivą do napędu, restartujesz komputer
tak, aby jako pierwszy uruchomił się z płyty.
Dalej masz opcje instalatora.
Dochodzisz, do podziału partycji, tam tworzysz ( najlepiej z wolnej
np. 30 G partycji ) automatycznie gotową dla Linuxa.
Aby stworzyć partycję w " automacie ", trzeba wskazać pustą ,
nieprzydzieloną przestrzeń ( np. 30G ).
Pisz jak wygląda sytuacja.
Kończę, bo oczy sie kleją.
Pozdrawiam