logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd brak pliku media_cfg przy instalacji Mandriva Linux

the-one 16 Wrz 2007 16:23 1247 11
REKLAMA
  • #1 4289579
    the-one
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Podczas instalacji po partycjonowaniu dysku wyskakuje błąd: brak pliku media_cfg (chodzi o cos z konfigiem). Prosze o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 4289624
    gregzen
    Poziom 16  
    Posty: 204
    Pomógł: 10
    Witam

    Podaj wersję tej Mandrivy, czy to nie czasem 2008 Beta 2.
    Jeśli to 2008 Beta 2, to występują tam błędy instalatora.

    Proponuję, cofnąć się w wersji do 2006.

    Pozdrawiam
  • #3 4289653
    the-one
    Poziom 2  
    Posty: 4
    nie to wersja 2007 spring cos takiego i586
  • #4 4289746
    gregzen
    Poziom 16  
    Posty: 204
    Pomógł: 10
    Witam

    Czy, to Twoja pierwsza instalacja Linux-a , ma tym sprzęcie ?.
    Napisz, czy po tym monicie przebiega dalej, czy kończy instalację.
    Opisz od początku proces instalatora, przy Twojej instalacji.


    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 4289952
    the-one
    Poziom 2  
    Posty: 4
    tak to moja pierwsza instalacja linuxa
    instaluje sie normalnie i jak dochodzi do tego momoentu po przydziale partycji to jest bład i cofa znowu do rodzielania partycji (co do instalacji to w tej chwili nie bradzo mialem czas to sprawdzic pamietam bład)
  • #6 4289963
    leonov
    Poziom 43  
    Posty: 8910
    Pomógł: 1038
    Ocena: 2240
    Obraz pobierałeś z netu ? czy zgadzają się sumy kontrolne plików ?
  • Pomocny post
    #7 4290233
    gregzen
    Poziom 16  
    Posty: 204
    Pomógł: 10
    Witam

    Poprzedni post, to właściwy trop, lepiej pierwszego Linux-a kupić
    razem z czasopismem, to mały wydatek ( ok. 15 - 35 zł. ).
    Warto też sprawdzić na stronie Mandrivy, czy Twój sprzęt jest
    wspomagany przez tę dystrybucję ( sądzę, że raczej tak ).
    To, jak jest w Twoim przypadku ? .

    Poczytaj to.

    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_137489.html



    Pozdrawiam
  • #8 4290580
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    Jeśli problem będzie się powtarzał nadal to możesz przygotować partycje wcześniej przed uruchomieniem instalatora a później w czasie instalacji kazać mu użyć istniejących.
    Sprawdź sumy kontrolne obrazu/obrazów iso.
  • REKLAMA
  • #9 4290800
    the-one
    Poziom 2  
    Posty: 4
    ja pobrałem linuxa na dvd i nie obraz tylko gotowego ... fakt ze nie chcial sie odpalic normalnie ale poszlo przez rewrite z dyskietki a z partycjami to pozniej probowalem na ustawionych juz ... to samo .. brak konfiga... (chyba) (ee o co biega z sumami kontrolnymi??sory pomyłka juz znalazłem) cos takiego wyszło :
    START: Veryfing folder "C:\[...]"(sciezka), with checksum files name "md5sum.lst"
    STOP: Veryfing is complited
    STAT: No files processed!
    ... nie wiem o co biega z tym stat ... ktos moze wie co dalej zrobic ..?? albo zeby zaczeło działac??
  • REKLAMA
  • #10 4299494
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    Witam
    Przy starcie instalatora Mandrivy powinny być dostępne różne opcje uruchamiania instalatora. Podaj jakie dokładnie są te opcje spróbujemy uruchomić instalator w wersji okrojonej. Niestety kiepsko znam mandrivę nie przepadam za tą dystrybucją dlatego wiele rzeczy będziesz musiał mi przypominać ale damy radę.
  • #11 4301783
    gregzen
    Poziom 16  
    Posty: 204
    Pomógł: 10
    Witam.

    Dobrze byłoby, gdybyś opisał, co masz, to znaczy:
    - czy, Linux będzie jedynym systemem na dysku, czy
    dzieli go z Windows.
    Z zasady " dwóch systemów ", pierwszy musi być zainstalowany
    Windows.
    Zastanawia mnie to, dlaczego nie mogłeś wystartować Linuxa,
    z napędu ( ustawienie w Biosie ).
    Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy mając płytę z Linux
    odpalałeś go z poziomu Windows ?.(':|')

    Zakładam, że jest tak, masz Windows na partycji " C ",
    wkładasz płytę z Mandrivą do napędu, restartujesz komputer
    tak, aby jako pierwszy uruchomił się z płyty.

    Dalej masz opcje instalatora.

    Dochodzisz, do podziału partycji, tam tworzysz ( najlepiej z wolnej
    np. 30 G partycji ) automatycznie gotową dla Linuxa.
    Aby stworzyć partycję w " automacie ", trzeba wskazać pustą ,
    nieprzydzieloną przestrzeń ( np. 30G ).

    Pisz jak wygląda sytuacja.
    Kończę, bo oczy sie kleją.


    Pozdrawiam
  • #12 4302773
    leonov
    Poziom 43  
    Posty: 8910
    Pomógł: 1038
    Ocena: 2240
    the-one napisał:
    ja pobrałem linuxa na dvd i nie obraz tylko gotowego ... fakt ze

    Oświeć mnie co znaczy gotowego :?: pobrałeś PŁYTĘ DVD z internetu :?:

Podsumowanie tematu

✨ Podczas instalacji Mandriva Linux w wersji 2007 Spring i586 pojawia się błąd „brak pliku media_cfg” po partycjonowaniu dysku, który powoduje powrót do etapu podziału partycji. Problem występuje przy pierwszej instalacji Linuxa na danym sprzęcie. Użytkownik instalował system z gotowej płyty DVD, która nie uruchamiała się normalnie, lecz udało się to przez rewrite z dyskietki. Zalecane jest sprawdzenie sum kontrolnych obrazu ISO, aby wykluczyć uszkodzenie nośnika. Sugerowano także przygotowanie partycji przed instalacją i użycie ich podczas instalatora. Wskazano, że warto kupić wersję Mandrivy dołączoną do czasopisma, co ułatwia instalację i wsparcie sprzętowe. Dodatkowo podkreślono konieczność uruchomienia instalatora z płyty DVD poprzez ustawienia BIOS-u oraz prawidłowe zarządzanie partycjami, zwłaszcza w przypadku współistnienia z systemem Windows. Problem może wynikać z błędów instalatora w wersjach beta lub uszkodzonego nośnika instalacyjnego.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA