Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subiekt 4 i różne SWW

18 Wrz 2007 11:36 3070 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    Mam pewien problem z Subiektem 4 i jeśli go nie rozwiążę to szef mnie ZAbije więc bardzo proszę o pomoc.
    Otóż w firmie, w której pracuję produkty mają różne PKWiU. Niestety kiedy wejdę w Wygląd dokumentu w Administratorze i zmienię SWW/KU na PKWiU i wpiszę wartość to komputer drukuje to samo dla wszystkich.
    Nie pomaga oddzielne wpisanie SWW dla poszczególnych produktów i nie pomaga skasowanie wartości domyślnej w Administratorze. Czy ktoś ma jakiś pomysł? może da się to jakoś zmienić bezpośrednio przed drukowaniem, w jakimś podglądzie?
    Z góry wielkie dzięki za info ;)
  • Poziom 27  
    Nie rozumiem pytania. Więc sprecyzuj troszkę bardziej.
  • Poziom 2  
    Mmm...no więc mam Subiekta 4. I różne towary mają różną wartość PKWiU. Subiekt 4 nie posiada jednak pola na fakturze PKWiU więc wchodzę do Administratora->Dokumenty->Wygląd wydruku->Zawartość i tam nazwę kolumny SWW/KU zmieniam na PKWiU. Problem w tym, że różne towary powinny tu mieć różną wartość, a komputer drukuje dla wszystkich to samo - jak leci, to co wpisałem w polu Wartość pola w tym Administratorze. Normalnie komputer powinien pobierać wartość SWW, którą przypisuje się poszczególnym towarom, ale nie robi tego...
  • Poziom 2  
    Dobrze, jeśli nikt nie potrafi mi pomóc to może macie jakąś propozycję innego progrmu? Musi tylko wystawiać faktury VAT, faktury korygujące i...to właściwie wszystko. Od reszty mam inne programy... Subiekt GT, czy 5 EURO odpada - 700zł!!! - może coś tak do 200? Nie chcę się przejechać. Ściągnałem jakieś darmowe +FM, ale trochę to skopane i za ubogie. W sklepie widziałem za 100zł...'Faktury i Kasy'...coś takiego ;) Jakieś propozycje?
    Pliiissss...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 27  
    no to wszystko ok. jak zmieniłeś z sww na pkwiu to teraz tylko przy edycji towarów wpisuj pkwiu w pozycji sww i to wszysko. U mnie działa
  • Poziom 2  
    Jakoś się udało to rozwiązać... Okazało się, że ta wersja S4 nie pobiera numeru SWW (PKWiU) z towarów tylko bierze to ogólne. Potrzebny był nowy wzór ze strony producenta. Ale...co z tego jak w dniu kiedy to zrobiłem przyszła burza i spaliła komputer?? :P
    Teraz mamy nowy komputer i nowy program - Faktura i Kasa. Szef chyba nie znalazł tańszego!! :/ W sumie wszystko działa nawet sprawnie, pod xp, ale funkcje ubogie. Tutaj mam za to nowy problem. Jak się drukuje to numer PKWiU jest na końcu - w ostatniej kolumnie...a powinien być w drugiej, za nazwą towaru... Ehh...ciężkie jest życie pracownika.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)