Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pinout oraz Kable

10 Wrz 2002 16:29 330314 125
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    witam,

jak w temacie chcialbym aby w tym poscie zamieszczac pinout i schematy kabli gsm.

MILO dodał: W tym temacie można jedynie dołączać pliki. Wszelkie prośby o pliki i wypowiedzi nie związane z tematem beda kasowane a użytkownicy odpowiednio nagradzani.
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Nie mogę ściągnąć z tego paskudzstwa simlocka. Mam program "j6 reader" odpalam go w dosie, podłączam kabel i zaczyna przez chwilę szczytywać i przestaje. I tak cały czas.

Może wina leży po stronie kabla. Wiem że istnieją 2 rodzaje DATA i SERVIS, czym one się różnią. Mój ma połączone nóżki 5 i 10, może to jest ten data??

Jeżeli ktoś ma sprawdzony schemat to proszę o podesłanie. Załączam pinout, proszę o weryfikację. Chodzi mi tylko o ściągnięcie simlocka.

Pozdrawiam
    Jaco
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Witam, potrzebuję schemat działającego kabelka do telefonu jak w temacie, ogólnie wiem że prawie jest zawsze taki sam, tylko że w Ericssonie jest chyba jeszcze jakieś wejście test i nie wiem co tam podać.

Załączam schemat i pinout, jeżeli możecie to zobaczcie czy się zgadzają numery wyprowadzeń i napiszcie co trzeba podać oprócz RX,TX i GND?,
    i na które piny.

Wesołych świąt i THX
  • Poziom 17  
    witam
    mam kabelek do siemensa ktory komunikuje sie tylko z seria x35 z reszta nie ma wogole polaczenia(na pewno nie wina softu mam maxima)
    nie mialem czasu na kupno bo trzeba bylo szybko wiec postanowilem zrobic go sam
    wzialem kabel od noki 3310 (fbus) i przelutowalem koncowki oczywiscie poprawnie 1 pin gnd , 5 TX, 6 TX i co nic!! nie dziala
    zamienilem tx z rx i dalej nic
    wzialem drugi kabelek tym razem od 8210 i lutuje tak samo (oczywiscie sprawdzielm piny aby sie zgadzaly) i dalej dupa
    jedyne co zaobserwowalem na moim kabelku to to ze jak podlacze wlaczony telefon (w tym wypadku a 35) to caly sie zaswieca (caly wyswietlacz robi sie czarny i zapalaja sie wszystkie funkcje)
    prosze o pomoc w sprawie mojego kabelka wlasnej produkcji ;)albo co jest z tamtym orginalnym ze nie smiga z wiekszoscia fonow

dolaczam shemat pinow na ktorych sie opieralem

pozdrawiam
  • Poziom 29  
    witam czy może ktoś wie w którym pinie znajduje się + pod ładowarke w telefonie SAGEM 820 w załaczniku jest rysunegk wtyczki ale nigdzie nie mogę znaleśc informacji w którym pinie znajduje się pił pod ładowake wiem tylko gdie jest masa (w 14 pin) ładowarka jest oczywiście oryginalna tylko beż wtyczki kupiłem noa pasuje tylko gdzie podłaczyć + bo minus podłaczyłem
  • Poziom 14  
    Tu masz rozpiskę pinout-ów do sendo wszystkie modele :!: Kable zwykły Fbus taki d osiemensów, soniaczów itp. programem do sendo zrobisz nawet tego najnowszego co wszedł do oferty ery tak-tak (chyba) s230 coś takiego :wink:
  • Poziom 16  
    Witam .
    Posiadam kabel do Siemesa c/m/s35 wgrywalem za pomoca tego kabla soft,sciagałem sima z C35 wszystko OK, ale jak chce nim zdiać simlocka z a36 to nie da rady(program[SIEMENS ALL nie "widzi" telefonu) :cry: ,dodam ze kupilem ten kabel na allegro - moze to jakas kicha! :evil:
    Czym sie różni kabelek do C35 a A36 .
    Mam tu schemat kabla do siemensa czy on bedzie smigał z A36???
    W pliku zamieszczam ten schemat .
    Czekam na podpowiedzi :) za które z góry dziękuje
  • Poziom 11  
    Czesc

W calej serii Siemensow jest jeden standard

od Lewej
    1- masa
    3- Ladowarka (czasami wykorzystywane w trybie autoignition)
    4- + do zasilania akcesoriow
    5- Tx (dane do komputera)
    6- Rx(dane z komputera)

Jakikolwiek kabel do jakiegokolwiek telefonu wyposazony w konwerter z rs na ttl bedzie dzialal a jesli masz problem z zasilaniem to wykorzystaj 4 noge telefonu !!! ale uwaga zasilanie akcesoriow jest tylko przy wlaczonym telefonie.

Pozdrawiam
    Sebastian
  • Poziom 14  
    Nie wiem o jakiego Siemensa chodzi ale kabelki są zasilane z COMa a nie zawsze można uzyskać odpowiednie napięcie do zasilania układu (zależne od płyty). Jeżeli kabelek jest wykonany na MAX232 to marne szanse nieraz udaje się ale trzeba wywalić stabilizator i wstawić zenera. Najlepiej jak kabelek jest wykonany na MAX3232 i wtedy niema żadnego problemu. W załączniku masz schemat kabelka. Spróbuj podać na kabelek osobne zasilanie ten schemat pomoże ci. 8)