Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1,8+GAZ nie odpala

20 Wrz 2007 21:23 2060 3
  • Poziom 14  
    Witam.
    Problem zaczął się podczas jazdy samochód zaczął słabnąć tak jakby kończy się gaz. Po przełączeniu na paliwo to samo. Aż zgasł. I nie odpalił. Nie chce odpalić ani na gazie ani na benzynie.

Rok Passata - 1992

Z tego co udało mi się ustalić: iskra jest, brak napięcia na elektrozaworach od gazu i na pompce paliwowej.

Moja diagnoza: sądzę że jest to wina kostki która znajduje sie przy stacyjce. Jednak nie chciałbym jej bez potrzeby wymieniać. Ewentualnie jak mógłbym ją sprawdzić?

Samochód nie posiada żadnych blokad typu immobilizer :idea:

Dziękuję za każdą odpowiedź i ewentualne naprowadzenie mnie na dobry trop :D
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    a co z przekaźnikiem zasilającym pompę paliwa i wtryskiwacz/e... jak podasz napięcie na krótko powinno się coś odezwać
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeżeli by to była wina kostki przy stacyjce lub samej stacyjki,to nie działało by ci kilka innych odbiorników(np. stop,ogrzewanie szyby,kierunki,dmuchawa).Jak to wszystko działa,to posprawdzaj bezpieczniki od gazu i od wtrysku.A później musisz mierzyć napięcie albo od strony zasilania tych urządzeń,albo od strony tych urządzeń.I w końcu dojdziesz,gdzie napięcie zanika,albo gdzie się pojawia.
  • Poziom 14  
    No i temat się rozwiązał. Nie ma blokady? Nie ma, ale kiedyś była i odłączona była chyba przez kowala (nie obrażając kowali). Wszystkie kable nie poizolowane i tym podobne sprawy.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam