logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Excel 2007 - jak stworzyć histogram i obliczyć miary statystyczne?

Michał__21 20 Wrz 2007 22:19 1404 4
REKLAMA
  • #1 4304888
    Michał__21
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Witam, czy mógłby mi ktoś pomoc (wyjaśnić) w jaki sposób i gdzie mogę znaleźć funkcje lub opcje w Excelu 2007, które będą wykonywać poniższe rzeczy?

    Chodzi o:

    - skonstruowanie stosownego szeregu statystycznego przedziałowego
    - skontruowanie histogramu
    - wyznaczenie miar położenia (średnia arytmetyczna, mediana, kwartyle),
    - wyznaczenie miar roproszenia (odchylenie standardowe, przeciętne, ćwiartkowe).

    Dziękuje.
  • REKLAMA
  • #2 4304930
    trebuch1
    Poziom 26  
    Posty: 823
    Pomógł: 84
    Ocena: 131
    Menu/Wstaw/ Funkcja ( wybieraj z listy funkcji)
    Reszte niestety musi załatwić twoja głowka.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Podałem dla Excel2000. Excel 2007 i cała reszta 2007 to horror dla mnie.
  • REKLAMA
  • #3 4304955
    wzagra
    Poziom 33  
    Posty: 1965
    Pomógł: 224
    Ocena: 278
    .. a ja załączę obrazek ;)
    Excel 2007 - jak stworzyć histogram i obliczyć miary statystyczne?
  • REKLAMA
  • #4 4305074
    trebuch1
    Poziom 26  
    Posty: 823
    Pomógł: 84
    Ocena: 131
    Funkcja ma argumenty które nalezy podać poprzez podanie wspólrzędnych komórek (A2; C5; G99 itp)
    w deklarowanych komórkach muszą być żądane liczby.
    Poćwicz na prostych funkcjach.
    1)wpisz w dowolne pola liczby;
    2) ustaw sie kursorem na inne wolne pole
    3) wstaw wybrana funkcję i określ jej argumenty
    4) naciśnij Enter a zobaczysz wynik

    Dodano po 2 [minuty]:

    np PI() zwraca 3.14xxxxxxx
    możesz obliczyć sin (PI()) lub sin(A1) gdzie w A1 jest 3,14.
    Poprostu świcz a nie dumaj.
  • #5 4306144
    marek003
    Poziom 40  
    Posty: 4607
    Pomógł: 801
    Ocena: 487
    Michał__21 napisał:
    Witam, czy mógłby mi ktoś pomoc (wyjaśnić) w jaki sposób i gdzie mogę znaleźć funkcje lub opcje w Excelu 2007, które będą wykonywać poniższe rzeczy?

    Chodzi o:

    - skonstruowanie stosownego szeregu statystycznego przedziałowego
    - skontruowanie histogramu
    - wyznaczenie miar położenia (średnia arytmetyczna, mediana, kwartyle),
    - wyznaczenie miar roproszenia (odchylenie standardowe, przeciętne, ćwiartkowe).

    Dziękuje.


    Kolega tu mówi o poważniejszych rzeczach niż "zwykłe" funkcje excela.
    Te rzeczy (statystyki, histogramy, regresje, korelacje itd) znajdziesz w menu Narzędzie - Analiza danych ...
    Ale bez przygotowania (nawet minimalnego) nie będziesz pewny efektu.

    Proponuje przejrzeć wykłady.
REKLAMA