Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Calgary MP36 - nic nie wyświetla...

21 Wrz 2007 18:21 1625 2
  • Poziom 22  
    Witam.
    Problem dotyczy radia jak w temacie. Po włączeniu zasilania i uruchomieniu radia słychać dźwięk w głośnikach lecz nie działa wyświetlacz, podświetlenie przycisków i odtwarzacz CD. Działają przyciski i tuner, stacje odbierają. Brak styku w złączu panela wykluczyłem. Podejrzewam brak napięcia zasilania +5V. Na wszystkich układach cyfrowych maksymalne napięcie to 3,2V. Moje pytanie jest takie, gdzie szukać układu(ów) stabilizacji napięcia +5V (o ile idę w dobrym kierunku)? I co jeszcze innego może być ewentualnie przyczyną usterki?

Pozdrawiam...
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    W tym radiu oświetlenie klawiszy i podswietlenie samego displaya jest z tego samego napięcia 12V. Jest to pin nr 4 na gnieżdzie panela. Napięcie to pochodzi z tranzystora V2015 BC808-25 na płycie głównej radia. Zasilanie procka w panelu jest 3,3 V.
  • Poziom 22  
    Kłopot w tym, że nie mam schematu do tego radia a tranzystor V2015 na płycie głównej nie jest nigdzie opisany. Pin nr.4 w złączu panela wisi u mnie w powietrzu (ścieżka kończy się pustym polem lutowniczym pod jakiś element smd), albo źle odczytuje kolejność pinów, albo to co podałeś nie dotyczy tego modelu...

Zwracam honor, źle odczytałem piny złącza panela. Uszkodzony tranzystor, o którym pisałeś, brak napięcia +12 na 4 pinie panela. Tranzystor wymieniony, radio sprawne.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam...