Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Calgary MP36 migające podświetlenie

09 Sty 2010 00:07 1696 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam radio jak w temacie które podczas jazdy na wybojach wydało z siebie zapach spalenizny i przestało działać. Dokładniej to zachowuje się w ten sposób że po podłączeniu zasilania równomiernie zapala się i gaśnie podświetlenie. Nie reaguje na naciskane klawisze. Czasem po podpięciu zasilania podświetlenie nie miga oraz pokazuje się zegar ale po naciśnięciu klawisza ON radio jakby chciało uruchomić się pojawia się na wyświetlaczu literka "B" z napisu powitalnego " BLAUPUNKT" i powraca do stanu migania.
    Czy ktoś może spotkał się już z taka usterką? Dodam tylko że przejrzałem dokładnie płytę główna i nie znalazłem żadnych nadpalonych elementów. Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc
  • Poziom 21  
    Witam zobacz czy na płycie głównej nie masz zimnych lutów,skoro piszesz że pojawił się zapach spalenizny na pewno jakiś element elektroniczny został uszkodzony,rozbierz także panel i zerknij czy tam niema uszkodzenia.
  • Poziom 2  
    Przejrzałem wszystko dokładnie sprawdziłem luty i są ok . Dla pewności gorącym powietrzem " przeleciałem " całą płytkę i nadal to samo . Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co mogło się uszkodzić?
  • Poziom 24  
    Tranzystor 2sa2160 w stabilizacji 9V.