Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 1430 - brak polaryzacji V

22 Wrz 2007 13:12 2754 12
  • Poziom 15  
    Mam problem.Tuner nie odbiera polaryzacji V.Podejrzewam głowice.Napięcia są przełączane.Czy ktoś miał taki problem i jak sobie poradził.Czekam na pomoc i sugestie.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 28  
    Code:
    Tuner nie odbiera polaryzacji V.Napięcia są przełączane

A podejżyj też konwerter moze on jest winny temu podłącz drugi tuner i sprawdż lub idż do kumpla i u niego podłącz swój tuner będziesz wszystko wiedział potem opisz całą sprawe pomyślimy
  • Poziom 15  
    Konwerter dobry.Na drugim tunerze wszystko ok śmiga wszystko co ma śmigać.Przełaczanie polaryzacji jest dobre na mierniku wskazuje przełaczanie napięcia.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie Potrzebny mi oryginalny soft 2 megowy do Pioniera 1430.Może ktoś mi podrzuci na maila.Z góry dzięki.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    To jest flash 1,5 Mega a mi był potrzebny 2,0 Mega.
  • Poziom 29  
    To jest dobry wsad.
    2-megowego flasha nie załadujesz poprzez LPT+COM, a jedynie j-tagiem!!! Ale czy 1,5M czy 2M - to jest to samo.
  • Poziom 15  
    Tak wiem o tym że wsad 2 megowy załaduje przez jtag-a.Właśnie mi o to chodziło gdyż chciałem sprawdzić czy po załadowaniu orginała przez jtag-a będę miał sygnał z polaryzacji pionowej,ala okazało się że też nie ma prawdopodobnie jest uszkodzona głowica,gdyż napiuęcia przełączające polaryzację są dobre i na mierniku widać przełączanie polaryzacji stąd wniosek że jest uszkodzona głowica gdyż mi tuner nie odbiera min. TVN-y.
  • Poziom 28  
    Wstawiam taki opis co i jak z głowicą 1430 niewim z kąd go mam ale wyszperałam.

Code:
    Uszkodzenia bloku głowicy 1430 / BUR5 301 B

Na początku musicie posiadać /MULTIMETER / miernik.
    Zdejmujemy pokrywę tunera na płycie tunera jest widoczny bezpiecznik o oznaczeniu F1001 ( zdjęcie nr1 ) . Sprawdzamy czy na bezpieczniku jest napięcie 14 / 18 V.
    Jeśli podczas zminay kanałów następuje zmiana napięcia z 14 na 18 V to znaczy iż przyczyna tkwi w bloku głowicy lub uszkodzeniu bezpiecznika.
    Uwaga!!! Wyłącz tuner .
    Sprawdzamy miernikiem przejście na F1001 jeśli jest brak to wymieniamy mini bezpiecznik i ponownie sprawdzmy napięcia bez podłączonego konwertora. Tu nie zalecam robienie mostka.!!!!
    Jeśli stwierdziliśmy : bezpiecznik jest dobry mamy napięcia 14 / 18 V
    wymieniliśmy bezpiecznik na nowy i nadal nie mamy napięcia.
    To wyjmujemy płyte główną z tunera.( zalecana jest delikatność operacji , moja propozycja wszystko co związane z elektroniką delikatnie ).
    Jeśli mamy płyte osobno.
    - sprawdzamy stan lutowania nogi nr2 głowicy. ( zachodzi konieczność poprawiamy tak zwane zimne lutowanie)
    Uwaga:!!Wszelkie operacje wykonujemy małą lutownicą np.:15 / 25 W .
    Jak i stosujcie dobrej jakości cyne i kalafonie.
    Operacje wykonujemy ( delikatne ) nie powodując uszkodzenia elementów, nadruku itp.!!!!
    Tu mała rada jak sprawdzać czy jest już przejście, wkładamy igle ( od zastrzyków ) w gniazdo złącza F ( to miejsce gdzie podłanczacie konwerter ) , miernikiem sprawdzamy połączenie pomiędzy naszą igłą a F1001. Jeśli jest przejście z oporem bliskim zeru i nie ma zwarcia do masy to mamy po problemie.
    Jeśli to nie przyniosło efektu w postaci pojawienia się napięcia to musicie zdjąć pokrywke głowicy od strony elementów.
    Zwracamy uwage na paste jest posmarowane miejsce styku oddające temperaturę układu scalonego na obudowe. Nie wycieramy!! Ta pasta polepsza styk oddawania ciepła. Zdejmujemy tak jak na zdjęciu.
    Za pomocą lupy sprawdzamy stan jakości nadruku pęknięć , uszkodzeń , między nogą głowicy nr.2 a lutowaniem gniazda złączki F. Jeśli znajdziemy jakieś zardzewienia naloty to delikatnie oczyśćmy to miejsce a ewentualne pęknięcia połączmy na nowo np.: robiąc zwore .
    Pamiętamy o tym aby nie uszkodzić drobnych elementów jakie są przylutowane między zasilaniem a masą.!!!
    Tu rada : można wyci?? użebrowanie głowicy jeśli jest to niezbędne!! do naprawy, potem możemy to użebrowanie z powrotem przylutować. Więc wycinamy delikatnie aby nie uszkodzić innych elementów.(Ostra małe cążki)!!!!
    Istnieje opcja uszkodzenia kondensatora ( miniaturka ) o wartościach 5.1 do 5.9 pF to je musimy wymienić. łatwo je sprawdzić miernikiem i jeśli pomiar miedzy masą a zasilaniem nie wykazuje zwarcia to elementy są dobre.
    Zaznaczam iż samo wylutowanie uszkodzonego kondensatora nie daje gwarancji poprawnego odbioru ale pozwala na sprawdzenie czy jest zasilanie .Więc powinniśmy je wymienić i starać się nie uszkodzić w czasie naprawy!!!.
    Jeśli dokonaliśmy napraw uszkodzeń czy pęknięć nadruku ( starajmy się to robić jak najstaranniej )
    a miernikiem sprawdzamy przejście pomiędzy F1001 a igłą i jeśli mamy połączenie a brak zwarcia do masy , składamy tuner nie podłączając konwertora , sprawdzamy napniecie na wyjściu (na igle). Jeśli jest napięcie to możemy podłączyć konwerter. Oczywiście uprzednio odłanczając tuner od prądu!!
    Wszelkie naprawy proponuje dokonywać na wyłączonym zasilaniu a lekceważenie tego kończy się zawsze kiepsko!!!!!.

Co do uszkodzenia zasilania konwertora a przyczyna tkwi w zasilaczu.

Łatwo to stwierdzimy robiąc pomiar napięcia na zasilaczu.
    Na 17 pinie zasilania powinno się pojawiać napięcie 19V i zmieniać się na 24V.
    Podczas zmiany kanałów na tunerku. Niekiedy błędnie podaje się na forach właśnie ten parametr , tu musi następować zmiana napięcia. To samo dotyczy podawania wartości napięcia jakie powinien mieć zasilacz. Po co się pytacie, na płycie zasilacza jest tabelka z wartościami napięcia wystarczy popatrzeć. Teraz co sprawdzić jeśli nie ma napięcia albo się nie zmienia.
    Przyczyny to :
    poleciał tranzystor N4211
    poleciał tranzystor B733.
    W przypadku B733 sprawa jest prosta, jeśli nie posiadamy oryginała można go zastąpić.
    Z N4211, jest to tranzystor cyfrowy, który ma w sobie rezystory- dzielnik waj.

Ta rada może być zastosowana dla bardziej obeznanych z elektroniki!!!!!!

Zastosować możecie tranzystor z zewnętrznymi rezystorami. O wartościach 10K w obwodzie bazy i 10K do masy. Nie podam tu specjalnie jak to zrobić , bardziej doświadczeni sobie poradzą.
    Zalecam zakładanie oryginalnych części jak i można zastosować zalecany zamiennik.
    Nie zalecam eksperymentów na zasilaczu katastrofa gotowa więc spokojnie do sklepu i oryginały kosztują grosze.

B733 to 2SB733 typ PNP 20V/2A /1W można jako zamiennik zastosować MPS750/ MPS751
    N4211 to DTC114ES DIG TRANZ.N 10K/10K
    I to wszystko co do powszechnych zjawisk z brakiem napięcia na konwertor.
    Nie wyczerpuje to wszystkich zagadnień jakie mogą mieć miejsce.

może sie to komu przydać mnie osobiście pomógł
    Pioneer 1430 - brak polaryzacji V
  • Poziom 15  
    Dzięki za podpowiedź,sprawdziłem według rozpiski i mi wygląda na głowicę.Napięcia przełączające są.Wchodzą na głowice jak również wychodzą na konwerter.Dalej nie ma polaryzacji V.Brak min. TVN-ów i programów z polaryzacji V.Może jeszcze jakieś inne podpowiedzi i sugestie.
  • Poziom 15  
    Może jest troche racji ale sterowanie polaryzacji wychodzi z procesora przepatrzyłem schemat 1430,jest tylko różnica w napięciach które wychodzą z zasilacza przy przełączaniu kanałów.W punkcie 17 gdzie powinno być 24/17 jest 24/14 jest tylko taka różnica przy podłączeniu konwertera natomiast bez konwertera jest prawidłowe.Jeszcze to przeanalizuje i sprawdzę.
  • Poziom 28  
    A sygnał 22KHz jest bo stale mówisz o napięciu a na tej stronie http://djfush-rulez.private.pl/uwalony.html gość pisze że Jeżeli nie działa wam sygnał 22kHz (tuner nie odbiera kanałów z wysokich częstotliwośći np. 12150), to wtedy można twierdzić, że padł TDA 8083
    napiecia mogą być a sygnału brak