Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instrukcja do programu Pro Tool

randam69 23 Wrz 2007 21:28 6646 11
  • #1 23 Wrz 2007 21:28
    randam69
    Poziom 10  

proszę o materiały dotyczące programu Pro Tool do paneli operatorskich

1 11
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 24 Wrz 2007 20:53
    randam69
    Poziom 10  

chpdziło mi o materiały w jężyku polskim
    nic takiego nie znalazłem
    to samo dotyczy prosave do zgrywania programu

0
  • Pomocny post
    #4 24 Wrz 2007 21:55
    edwaku
    Specjalista Automatyk

Nie ma instrukcji do programu ProTool w jęz. polskim. Program ProSave umożliwia tylko i wyłącznie wykonanie backup-a danych z panela operatora, i ewentualne przekopiowanie go do nowo zakupionego panela. Jeśli posiadamy kod źródłowy(tzn.:projekt programu na panel operatorski, zapisany w programie ProTool), to mamy ten projekt i możemy go modyfikować. Istnieje jeszcze program WinCC - ale nie wiem, jakiego typu panela operatorskiego Kolega używa.

0
  • #5 25 Wrz 2007 16:29
    UFO_79
    Poziom 13  

Witam!
    Jak kolega wyżej napisał nie spotkałem się z helpem/manualem/instrukcją (niepotrzebne skreślić) do ProToola w języku polskim.
    Co do ProSave to obsługa tego programu nie jest skomplikowana, wręcz - powiedziałbym - intuicyjna. Ot, zrób kopię, przywróć kopię itp.

Jeśli zależy Ci na wiedzy w umiejętności tworzenia aplikacji opartej na ProTool to:
    - albo szkolenie z tego zakresu (niestety troszkę kosztuje). W tym przypadku jak miałbym płacić to wolałbym już skorzystać z kursu WinCC flexible;
    - samodzielna nauka poprzez metodę prób i błędów - IMO najlepsza (z niewielką pomocą osób 3-ich na samym początku aby się nie zrazić do nauki:)

0
  • #6 25 Wrz 2007 17:11
    randam69
    Poziom 10  

posiadam program Pro Tool i kabelek przy pomocy których bez problemu wgrywam program do panela OP7 mam jednak problemy ze ściągnięciem programu z panela OP7 tak abym mógł go wgrać do innego panela tego samego panela lub edytować proszę o radę jak to zrobić jakie ustawienia powinienem sprawdzić
    przy zgrywaniu programu nie ma problemu pojawia sięon dopiero przy wgrywaniu programu nawet tego samego do panela

Dziękuje za informacje
    jestem początkujący w tej materi stąd te pytania

0
  • Pomocny post
    #7 25 Wrz 2007 18:00
    PIXOSTAT
    Poziom 24  

Z tego co się orientuję, to z OP7 programu nie można "ściągnąć" (bynajmniej nigdy mi się to nie udało i nie znalazłem takich opcji w ProTool-u) :cry: - i generalnie dotyczy to zdaje się wszystkich paneli tekstowych SIEMENSA bez gniazd na karty pamięci.

0
  • #8 25 Wrz 2007 18:30
    arwit
    Poziom 27  

Witam!
    No przecież kolega edwaku słusznie napisał, że do przegrywania programu z panelu do panelu możesz użyć ProSave’a, jednak wykonuje on tylko kopie skompilowanego programu z panelu źródłowego i umożliwia załadowanie takiej skompilowanej wersji do panelu docelowego. O ściągnięciu programu z panelu w wersji źródłowej do Protool’a możesz zapomnieć, tego nie da się zrobić

0
  • Pomocny post
    #9 25 Wrz 2007 18:53
    UFO_79
    Poziom 13  

randam69 napisał:
    przy zgrywaniu programu nie ma problemu pojawia sięon dopiero przy wgrywaniu programu nawet tego samego do panela

Mowa oczywiście o Prosave?

W tym przypadku jeżeli udało Ci się zgrać z panela i zapisać ten plik (*.psr) np. na pulpicie, to możesz użyć tej kopii panela do wgrania w późniejszym terminie. Jednakże plik ten będzie pasował tylko i wyłącznie do tego samego typu panela.

Jesteś pewny że nie może wgrać? Jaki pojawia się komunikat? Czy dobrą opcję wybrałeś?

W ProSave jeśli wybierzesz typ panela OP7 to będziesz miał jedynie zakładki: General, Backup, Restore.
    Sprawdź, czy port i szybkość transmisji jest dobra (na 38400 też działa lecz nie zawsze - dla bezpieczeństwa ustaw 9600)
    No i oczywiście wszelkie działania (robienie kopii i/lub wgrywanie) wyłącznie, gdy panel jest w trybie Transfer (na panelu powinno pisać READY_TO_TRANSFER).
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #10 25 Wrz 2007 23:08
    edwaku
    Specjalista Automatyk

Kolego randam69.
    Nie bardzo rozumię kłopoty z wykonaniem backup-a i restore za pomocą programu ProSave, ale poniżej przedstawiam kolejność czynności.
    1. Backup - połączyć Pc z panelem, trzymając przyciski "strzałka góra"+"ESC" włączyć zasilanie panela. Pojawi się napis "Ready for transfer". Można ściągać oprogramowanie z panela (plik "nazwa.psr").
    2. Restore - można wykonać bez żadnych kombinacji uruchamiając opcję, ale zalecane jest wykonanie następujących czynności: trzymając przyciśnięte klawisze "strzałka prawo"+"strzałka dół"+"ESC" włączyć zasilanie panela. Spowoduje to usunęcie (bezpowrotne) poprzednio wpisanego programu - pozostanie tylko bios. Panel przechodzi w stan gotowości do wgrania programu.
    Podane przeze mnie czynności dostępne są w instrukcjach do paneli.

0