Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Chorus Blaupunkt 4B0035152C

26 Wrz 2007 16:47 7169 9
  • Poziom 20  
    Witam.Potrzebny jest wsad do radyjka Audi Chorus z proc.XC85535CFN 8 925 904 083.Radio uruchamia się na ok.2sek. z napisem safe po czym komunikat ten wygasza się,pozostaje podświetlony wyświetlacz.Z przeczytanych postów na tymże forum wynika, że powyższa przypadłość najprawdopodobniej związana jest z oprogramowaniem procka.Wpisywałem bodajże pięć różnych plików.Na wszystkich wsadach to samo.Procka programuję programem Mot.Cracker 6.0 a także popularnym HC05 darek.W Mot.Cracker wybieram MC68HC05B32.Radyjko trafiło do mnie z powyższą usterką.Pliki pobierałem z forum elektroda.Zasilanie podaję prawidłowo(+Batt. oraz +Acc).Potrzebny bin do maski 8 925 904 083.Dodam ,że próba wpisania kodu(RDS +TP), ożywia na 2sek. komunikat safe na wyświetlaczu, po czym komunikat ten wygasza się.Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Upewnij się czy zasilanie masz poprawnie podłączone...
  • Poziom 20  
    Witam.Zasilanie +12V podaję na pin4( S-kont) oraz na pin7.Masę podaję na pin 8.
  • Poziom 17  
    Najprawdopodobniej masz zle podłączone zasilanie bo w audi jest troszkę inaczej:

1 2 3 4
    | | | |

| | | |
    ..........5

2- +12v
    4- +12v
    5- GND

sprawdz to...
  • Poziom 20  
    Na radyjku jest nalepka z opisem złącza zasilania.Zasilanie podaję zgodnie z opisem na niej.Sprawdzałem także na stronie Studio 24.Według numeracji z tej strony zasilanie +12V podaję na piny 4 i 7.Masa to pin 8.Dokładnie jest tak :1-gala,2-mute,3-k bus,4-s kont,5-auto ant,6-podświetlenie,7-u bat,8-gnd.
  • Poziom 11  
    Mialem cos podobnego. Sprobuj podegrzec procka okolo 10 minut goracym powietrzem. A potem sprawdzij jak dziala.
  • Poziom 23  
    Na 99 % jest to problem związany z procesorem. Albo coś zwarłeś przy lutowaniu procesora albo go uszkodziłeś. Wyjmij procka , wymyj dokładnie druk pod nim, sprawdź procek w stanowisku do testowania czy kasuje sie i programuje prawidłowo. Jeśli przejdzie test , wlutuj wymyj płyte i musi chodzić !
  • Poziom 23  
    audi potrzebuje 3 x +12v a nie 2
  • Poziom 17  
    Witam
    Jezeli masz zasilanie poprawne podpięte to też czepiłbym się tu raczej procka. Zależy jak się lutowałeś bo ja nigdy nie lutuje bezpośrednio pod procka tylko z tyłu na płycie. Jeśli przecinałeś jakieś ścieżki to sprawdź połączenie. Sprawdź tranzystorek resetujący proca i 14551B (obok HC705). Nie sądze żeby była to wina wsadu skoro próbowałeś kilku i jest to samo.
  • Poziom 20  
    Witam i dziękuję za zainteresowanie tematem.Do poprawnej komunikacji z procesorem odcinałem 11 i 18 jego nogę.Pin 7 łączyłem poprzez 4,7k do + 5V interfejsu motoroli.Na czas zapisu i odczytu nie podawałem zasilania radiu.Pozostałe połączenia tak jak dla HC05.Wklepywałem w tego procka bodajże 6 różnych wsadów.Na jednym z wsadów radyjko załączało się bez podświetlenia z napisem safe na 3 sek.,na innym z podświetleniem i safe przez 3 sek.,na jeszcze innym z podświetleniem i napisem 1safe- także na 3 sek.,na jeszcze innym z podświetleniem i 2safe-na 3 sek..Bez odciętych nóg 11 i 18 były problemy z komunikacją.Po ich odcięciu procek dawał się bezproblemowo zczytywać jak i programować.Przed chwilą wylutowałem procka, wymyłem druk, posprawdzałem cięte połączenia,elegancko zalutowałem drania.Sprawdziłem tranz.resetu jest O.K .Podaję zasilanie-bez zmian.Przelutowanie gorącym powietrzem przez ok.10 min także nie pomaga.Na 18 nodze resetu jest 4V.Kwarc oscyluje.Układowi MC 14551B jeszcze nie przyglądałem się.Mc 14551B podstawiony.Radyjko dalej zachowuje się identycznie.Trzeba będzie zassać schemat.Po wymianie procka radio ożyło.