logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór wzmacniacza, kolumny Altus 110, tuner TECHNICS ST-610.

Janek0007 01 Paź 2007 19:37 2381 8
REKLAMA
  • #1 4339048
    Janek0007
    Poziom 11  
    Posty: 63
    Witam !

    Jestem w posiadaniu kolumn Altus 110,
    niedługo również tunera TECHNICS ST-610.

    Zależy mi na dobraniu do tego jakiegoś wzmacniacza, najlepiej technicsa żeby to za czymś wyglądało, mam do dyspozycji 250zł co proponujecie ?
  • REKLAMA
  • #2 4339434
    sylwek_b86

    Poziom 15  
    Posty: 217
    Ocena: 216
    Powiem TECHNICS to lipna firma wiec proponowal bym bardziej wzmacniacz diorowy lub Onkyo, Sanyo, Sony to sa firmy godne uwagi. Diorowy wzmak jest tani ladnie gra i naprawde dobrze sie sprawuje, polecam WS442
    Konto firmowe:
    EL-CAR Sylwester Boguszewski
    Al. Młodości 25, Milejów, 21-020 | Strona WWW: https://www.el-car.auto.pl
  • REKLAMA
  • #3 4339464
    Janek0007
    Poziom 11  
    Posty: 63
    ok zastanowię się

    co powiecie o modelach takich jak:

    SU-810
    SU-X301
    SU-V45A

    po ile one teraz chodzą ?
  • REKLAMA
  • #4 4340449
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 641
    Tu masz dane techniczne i wartość rynkową poszczególnych wzmacniaczy Technicsa.
    http://technics.srv.ro/integrated.html
    Ze swojej strony polecam. Dobry i niezawodny sprzęt. Miałem i używałem przez długie lata. Gdy wyprowadzałem się od rodziców, zostawiłem im na pamiątkę. Wszystko gra do dziś.
  • #5 4341162
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5574
    Pomógł: 321
    Ocena: 144
    A jaką kwotę chcesz przeznaczyć?
  • REKLAMA
  • #6 4341517
    Hubert_1
    Poziom 24  
    Posty: 885
    Pomógł: 7
    Ocena: 32
    Do tych kolumn to wystarczy 30-40wat na kanał. Unitra PW 9013, WS442, może być też WS 504, to tak bardziej przyszłościowo na mocniejsze kolumny. SU-V4, SU-V40, Yamaha A-500 / 520.
  • #7 4342223
    Janek0007
    Poziom 11  
    Posty: 63
    w tych kolumnach sa do wymiany glosniki prawdopodobnie niskotonowe zmienie na 60 lub (mniej prawdopodobne) 80W. Mysle ze w przyszlosci wymienie i kolumny a wzmacniacz zostanie, dlatego warto aby mial co najmniej 2x50W.

    przemo-lukas czytaj dokladnie
    Cytat:
    mam do dyspozycji 250zł
  • #8 4342425
    dj_maty
    Poziom 24  
    Posty: 609
    Pomógł: 63
    Ocena: 8
    Ja polecam Technics SU-810, sam go posiadam i powiem, że gra ładnie.
  • #9 5493611
    Janek0007
    Poziom 11  
    Posty: 63
    Wygrała sugerowana przez Huberta Yamaha A500, jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Świetny sprzęt.

    Pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Poszukując wzmacniacza do kolumn Altus 110 oraz tunera TECHNICS ST-610, dyskutowano o wyborze urządzenia mieszczącego się w budżecie około 250 zł. Zalecano rozważenie wzmacniaczy marek takich jak Dior, Onkyo, Sanyo, Sony ze względu na ich jakość i niezawodność, z modelem Dior WS442 jako przykładem taniego i dobrze grającego wzmacniacza. Autor pytał o dostępność i ceny modeli Technics SU-810, SU-X301, SU-V45A. Podkreślono, że do kolumn Altus 110 wystarczy wzmacniacz o mocy 30-40 W na kanał, jednak ze względu na planowaną wymianę głośników niskotonowych na 60 lub 80 W oraz ewentualną przyszłą wymianę kolumn, warto wybrać wzmacniacz o mocy co najmniej 2x50 W. Polecano modele Technics SU-V4, SU-V40 oraz Yamahę A-500/520 jako bardziej przyszłościowe rozwiązania. Ostatecznie autor zdecydował się na wzmacniacz Yamaha A500, który ocenił jako bardzo dobry sprzęt. W dyskusji podkreślano trwałość i niezawodność wzmacniaczy Technics, mimo krytyki marki przez niektórych uczestników.
REKLAMA