Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora 500 - czy to normalne zachowanie

06 Paź 2007 11:19 2175 5
  • Poziom 21  
    Witam,
    Posiadam od niedawna 3 elementy Diory (WS 502 , FS 504, AS 502 oraz PA500).
    Pod podłączeniu wszystkiego w całość jestem troszeczkę zdziwiony zdalnym sterowaniem.
    Z pilota mogę sterować w pełni tylko wzmacniaczem (WS502). Tuner (AS 502) można tylko wyłączyć natomiast o włączeniu z pilota niema mowy (zmian kanałów i zakresów fal działa z pilota). Korektor (FS504) można nim sterować w pełni ze wzmacniacza. Problemem jest brak komunikacji z korektora do wzmacniacza. Jeżeli korektor działa i wyłączę go przyciskiem to znika dźwięk.

Czy w/w spostrzeżenia to normalność czy jakieś usterki które trzeba naprawić aby wszystko funkcjonowało poprawnie.

Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nie rozumiem Twojego problemu.
    Tuner włączasz przyciskami tylko związanymi z tunerem czyli zmiana stacji itp.Jesli wyłączysz korektor to nie jest dziwne ze brak dzwięku(normalny objaw)Co do braku komunikacji z korektora do wzmacniacza to już całkowicie nie rozumiem o co Ci chodzi,co chcesz za pomocą korektora zmieniać głośność w wzmacniaczu?Nie ma tam takiej opcji :D
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 21  
    Może inaczej….
    Z pilota mogę wyłączyć cały zestaw (wprowadzić go w stand by). Jeżeli zaś uruchamia zestaw z pilota to uruchamia się tylko wzmacniacz. Do tunera muszę podejść i go uruchomić ręcznie. Jeżeli tuner jest uruchomiony (ręcznie) to wszystkie funkcje tunera dostępne z pilota działają.

Jeżeli mam uruchomiony korektor to po wciśnięciu przycisku stand by na korektorze (wyłączenie korektora) wzmacniacz nie powinien się sam przełączyć na prace bez korektora tak jak to mam miejsce w FS502 ?.
  • Poziom 15  
    Witam
    Jesli chodzi o korektor to jest normalne w WS502 tylko w WS 504 lub 508 wszystko działa normalnie bez korektora.Być może Fs502 mostkuje sam wejścia a 504 przełączenie następuje we wzmacniaczu a podrugie 502 jest zasilana ze wzmacniacza a Fs504 prosto z sieci. W przypadku braku korektora na tym wzmacniaczu trzeba zmostkować wejścia i wyjścia korektora. A co do tunera to trochę dziwne bo miałem taki zestaw i działał normalnie może sprobuj sterowanie tunera podłączyć w inne wyj. sterowania we wzmacniaczu.

Pozdrowionka.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Żeby FS504 był zdalnie sterowany, musisz zrobić odpowiednią przejściówkę. Gniazdo zasilania korektora w WS502, oprócz owego zasilania, steruje korektorem. FS 504 podłącza się normalnie do gniazdka, a zdalne sterowanie kabelkami RCA do wzmaka. Tylko, że to korektor przenaczony do WS504. Zrobisz przejściówkę, to klocki będą się komunikowały. AS 502 powinien się uruchomić po wciśnięciu na pilocie któregoś z ponumerowanych guzików lub tych od zakresu fal. Musisz dłużej przytrzymać, albo wcisnąć 2 razy. Samo wciśnięcie "tuner" budzi sam wzmacniacz.
  • Poziom 21  
    Problem rozwiązany.
    Uszkodzenie było w tunerze.
    Korektor dostosowałem do współpracy z WS502. Wstawiłem układ który po wyłączeniu (zaświeceniu diody stand by) generuje ok. 1 sekundowy impuls i wyłącza funkcję korektora we wzmacniaczu.

Pozdrawiam