logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Roadstar CD-942DVD dźwięk pojawia się na 1-2 sekundy

darek-stasiak 08 Paź 2007 09:05 2646 3
REKLAMA
  • #1 4358528
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Posty: 923
    Pomógł: 8
    Ocena: 77
    Czujnik Load (Eject) płyty cd w w/w radiu samochodowym.Jak to sprawdzić ,czy jest sprawne?Sa to foto diody.Za pomocą miernika nie wykazują przejścia?

    Roadstar CD-942DVD dźwięk pojawia się na 1-2 sekundy

    -------------------------------------------------------------------------------------
    Sprawdziłem czujniki po oświetleniu diodami LED zmieniają oporność i działają .Natomiast problem tkwi w fonii wychodzącej z radia . Opiszę , Radio odtwarza wszystkie płyty CD MP-3 i DVD ,Stroi wyświetla wszystko Jest RDS; Przełącza wejścia .Końcówki mocy sprawne,Problem -nie słychać dźwięku zarówno z radia jak i z CD-DVD pojawia się chwilowo podczas przełaczania np : z pausa-na play-(still). słychac czasem "pik" przycisków 1-6. schemat jest na elektrodzie.

    ------------------------------------------------------------------------------------
    W w/w radiu wszystko działa oprocz Fonii;tzn.dźwięk zarówno z płyty cd jak i z radia dochodzi do układu scalonego BD3801FS do nóżek:9-14(B1,B2,C1,C2.D1,D2),natomiast na jego wyjściach nóżki 21-24(OUT R1,R2,F1,F2)jest brak dźwięku. Po podłączeniu dźwięku na końcówkę mocy przez kondensator -działa także sama końcówka TDA7384A.Podejrzenie pada na ten scalak(BD3801FS).nie wykluczam ,że do tego scalaka dochodzi tez sygnał MUTE n.27 nie wiem jak to sprawdzić?,czy to nie jest powodem zamieszania?

    Moderowany przez Tomek Włodarczyk:

    Używaj funkcji zmień. Scaliłem.

  • REKLAMA
  • #2 5532015
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Posty: 923
    Pomógł: 8
    Ocena: 77
    kupiłem w/w scalaki wymieniłem na nowy ;Nadal dźwięk pojawia sie tylko w momencie odtwarzania filmu gdy np: włączamy PLAY po PAUSE (pojawia się na 1-2 sekundy) .Schemat jest tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1371051.html#3178246
    Czy Ktoś może mnie naprowadzić od czego zacząć? Jak sprawdzić,czy nie zwiera "MUTE" n.27 U 701 BD 3801 FS ;Czy można to odłączyć ?Pliki są spakowane rar-em

    Roadstar CD-942DVD dźwięk pojawia się na 1-2 sekundy
    Roadstar CD-942DVD dźwięk pojawia się na 1-2 sekundy

    Moderowany przez Tomek Włodarczyk:

    Używaj funkcji Dodaj obrazek (oczywiście po odpowiednim zmniejszeniu załącznika). Zmieniłem.

  • REKLAMA
  • #3 5606440
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Posty: 923
    Pomógł: 8
    Ocena: 77
    Dodam, że na wejściach 9,10,11,12- U 701 jest sygnał natomiast na wyjściach pojawia się tylkona chwilę POMÓżcie!
  • #4 12227120
    darek-stasiak
    Poziom 24  
    Posty: 923
    Pomógł: 8
    Ocena: 77
    Wimieniłem całą dolną część radia (płytę główną )-bez lasera wraz z obudową radio działa w 100% ;kosztowało to mnie 20zł-temat zamykam .-starą płytę pozostawiłem sobie gdyż była sprawna końcówka mocy.
REKLAMA