Witam mam problem jak w temacie i chciałbym zapytać czy może to być uszkodzony trafopowielacz(6174z-6036d) ,elektronika czy może kineskop(philips w76erf031x044)?Objaw jest taki że obraz w środku ekranu jest rozmyty a po bokach jest wyrażniejszy.Wszelkie regulacje na trafo nic nie dają,usterke tą najlepiej widać na telegazecie gdzie liter na środku ekranu praktycznie nie da sie rozpoznać.Jest jeszcze jedna usterka ,która jest dla mnie dziwna - mam podłączone przez scarta do wejscia av1 odtwarzacz dvd i jak go włącze to nie przełącza na to wejście tylko nadal jest to kanał tv który był włączony wcześniej(np 1) ale obraz jest z dvd, a powinno chyba zasterować na wejście av1 i taki powinien być opis kanału.