Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan micra 1,0 95r na wolnych gaśnie i słabnie

09 Paź 2007 21:58 7241 13
  • Poziom 12  
    Witam. Tak jak w temacie na wolnych czasami gaśnie a w czasie jazdy czasami słabnie aż do zatrzymania. Po kilku próbach odpalenia szarpie gaśnie aż za którymś razem zapali i dalej jedzie dobrze. Potem potrafi przejechać kilometr i to samo ale czasami 30 km albo i więcej. Pomocy proszę. Wymieniłem filtry świece, kable wn i przepływomierz. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ciśnienie paliwa sprawdzane?
  • Poziom 12  
    Jeszcze nie ale też o tym myślę. A jak to najlepiej sprawdzić?

Po co tyle znaków zapytania? Proszę poprawić. goldwinger
    Najlepiej to manometrem.
  • Poziom 12  
    Gdzie go wpiąć i czy cały czas będzie słabe czy może być ze czasami będzie dobre a czasami złe, I jeszcze jedno jaki manometr najlepiej kupić (do ilu) ?
    Ciśnienie z podłączonym regulatorem 2,5bar, bez regulatora 3bar
    Pomiędzy przewód paliwowy a listwę wtrysków wpinasz manometr (ale to już mi pod amatorszczyznę podchodzi takie pytanie)
  • Poziom 12  
    Wole być pewny tego co robie i pytam zawsze jak najwięcej a jeszcze jak taki fachowiec. Dzięki
  • Poziom 30  
    pompa paliwa w nissanie raczej rzadko siada, sprawdź przekaźnik sterujący pompą paliwową - miałem kilka przypadków, że przekaźnik miał utlenione styki.

Ale wtedy najczesciej wogóle nie pali. Cisnienie musisz sprawdzić obowiązkowo.
  • Poziom 20  
    Czy autko ma lampkę kontrolną pracy silnika?Czy zapala się podczas występowania usterki?
  • Poziom 12  
    nie ma lampki albo żarówka spalona
  • Poziom 20  
    Ostatnio miałem do czynienia z tym rocznikiem i też nie było lampki.Pozostaje Ci diagnoza na sprzęcie który da rade się skomunikować.Podobne objawy może powodować usterka przepływomierza.W moim przypadku taką usterkę rejestrował sterownik silnika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Przepływomierz wymieniony na jakiś inny ale nie wiem czy dobry bo na pewno nie nowy. Przedtem były inne usterki przy 90 km/h szarpał jak na odcięciu zapłonu. Później to ustało a teraz znowu takie. Dzięki za wszystkie porady.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nie odpowiedziałeś , jaki wynik dał pomiar ciśnienia paliwa.
    Awaria przepływomierza w tym samochodzie faktycznie daje podobne objawy. Najczęściej powodem są oberwane styki i zimne luty od złącza wtyczki wewnątrz przepływomierza, pod blaszanym kwadratowym deklem. Wystarczy nożykiem wydłubać klej , potem dekiel. Przy prawej krawędzi pod wtyczką widać wielkie luty. Najlepiej poprawić je wszystkie.To zazwyczaj wystarczy.
    Zbliżone objawy do opisanych przez ciebie daje uszkodzenie modułu optotronicznego w aparacie zapłonowym.
  • Poziom 12  
    Doctorr chylę czoła, luty poprawione i przy okazji nowa uszczelka pod przepływomierz i chodzi jak nigdy. Wielkie dzięki, Pozdrawiam.