Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative megaworks 250D, sub gra "wysoko".

11 Paź 2007 17:46 1923 8
  • Poziom 13  
    Jakiś czas temu sub zaczął grać wysoko, mianowicie w zakresie 110hz 2x0hz jest spore podbicie, przenosi do 300hz dalej jest bardzo ostry spadek. Wcześniej przenosił do około 150hz góra 200hz nie pamiętam dokładnie, reszta jest ok. To coś poważnego ? :|

Edit: jest to zestaw 2.1 sporej mocy jak na 2.1 :D
  • Poziom 13  
    Rozebrałem suba, są 3 płytki 1)zasilacz impulsowy 2)końcówki mocy 2x STA575 3)sterowanie, wejscia itd. Nie znalazłem napęczniałych kondensatorów, rezystorów wszystko wygląda na sprawne. Każdy scalak zasila 1 cewkę subwoofera i 1 głośnik szerokopasmowy.

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/S/T/A/5/STA575.shtml
    Na 11 i 12 stronie w PDF'ie jest rozkład elementów do scalaka, czy w tych końcówkach będą te same elementy o tych samych wartościach ? Subwoofer jest dwu cewkowy, na każdym jest takie same napięcie na wyjściu w rożnym zakresie częstotliwości. Wiec scalaki są raczej ok.

Pomoże ktoś ?
  • Poziom 32  
    nie wiem dokladnie o co chodzi ale sprawdzales filtr dolno przepustowy??
  • Poziom 13  
    Trochę ciężko tam znaleźć jakiś filtr bez schematu. Cała płytka w elementach, a sterowanie na 90% jest z jakiegoś scalaka.
  • Poziom 32  
    Zobacz co jes przed glosnikiem tzn kable od glosnika ida do plytki i tam sprawdz czy wszystko sprawne a szukales schematu??
  • Poziom 13  
    Szukałem i nie znalazłem, wszystko za scalakami jest sprawne. Scalaki też są ok. Przed scalakiem nie sprawdzałem.
  • Poziom 32  
    to moze cos przed scalakami??
  • Poziom 13  
    Tylko że przed jest kilka drobnych scalaków i masa elementów, procesory dźwięku i inne duperela. Nawet nie mam pojęcia jak tam można sprawdzić czy coś działa poprawnie czy nie.
  • Poziom 32  
    to niewiem co to moze idz do serwisu oddaj :|