Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark Matrix - Reanimacja

bo_lek 12 Oct 2007 09:36 6079 13
    bo_lek
    Level 13  
    Witam serdecznie,
    Chciałbym się tutaj podzielić, sądząc po ilości postów z dużą ilością sfrustrowanych posiadaczy empetrójek firmy Lark, swoim doświadczeniem w zakresie przywracania do stanu pełnej używalności grajka Lark Matrix, który pewnego dnia zastrajkował.

Po udanej próbie wgrania firmware z dołączonej do urządzenia płytki sprzęt niestety nie ruszył.

Kolejne próby wgrania kolejnego firmware'u spełzły na niczym ponieważ sprzęt, chciaż widoczny pod windowsem, nie mógł zostać zainicjowany, Lark Matrix - Reanimacja, potem znowu problem z semaforem itd itp. Lark Matrix - Reanimacja

Po przestudiowaniu tematu na forum, wypróbowaniu wszelkich sugestii (zainstalowałem nawet 98SE), użyciu wszelkich dostępnych i rekomendowanych narzędzi typu Filefixer et consortes, zacząłem ponownie przeczesywać tematy ponieważ być może
    coś mi umknęło. Nie uległem również sugestiom kolegi, który zaproponował aby sprzedać "słowika" (ang. lark - pol. słowik) na części. Pomyślałem, że dopóki daje jakieś oznaki "życia" np. świeci ekran i jest wykrywany w trybie Recovery to może da się to naprawić.

I wtedy przeczytałem post kolegi DdruMmer-a w tym wątku
    Pomyślałem próba nie strzelba.

1. Odinstalowałem wszelkie sterowniki zgodnie z opisem DdruMmer-a.

2. Użyłem programu audiotwin_fw2611107.exe, który postawił częściowo Larka. Częściowo ponieważ działał tylko jako pendrive. (Co za wspaniałe uczucie gdy nie wywala błędów inicjalizacji itp)

3. Następnie użyłem dedykowanego programu dla tego sprzętu. Flashujemy .... Operacja zakończona sukcesem, pacjent niestety nie przeżył. Niby go widać w windowsie, ale nic nie można na niego skopiować, itp.

4. Cofamy się do punktu 2 i znowu reanimacja programem dla Pakarda. W międzyczasie napisałem do serwisu Larka
    z pytaniem "o co chodzi i w ogóle". W odpowiedzi dostałem jakiś kolejny soft (--MATRIX no FM--.rar).

Po wgraniu firmware'u otrzymanego z serwisu szafa gra i buczy :D

W załączeniu sofcik - NO COMMISSION!

PS
    Teraz reanimuję Larka kolegi :) A może na części go ;-)
    DdruMmer
    Level 11  
    No to cieszę się bardzo :) Ja generalnie chętnie bym spróbował tej metody ale gdzieś to urządzonko mi się zapodziało bo używam jako playera telefonu SE K750i ;) Niemniej jednak jak się gdzieś znajdzie grajek toa spróbuje chociaż z ciekawości. Pozdrawiam
    bo_lek
    Level 13  
    DdruMmer wrote:
    No to cieszę się bardzo :)

Nie to ja jestem "happy as a lark" ;) ponieważ oprócz mojego słowika, ożywiłem słowika kolegi a ponadto udało się uruchomić jeszcze jeden egzemplarz na innej co prawda kości i inną metodą :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie zastosowania oprogramowania dla Packarda. Metoda prób i błędów? Tak z ciekawości pytam ;)

Pozdrawiam
    jarolino
    Level 1  
    odintalowalem sterowniki jak pisal ddrummer,probowalem wgrac audiotwin_fw2611107.exe,zatrzymal sie w polowie i katastrofa.teraz system go nie widzi,juz nic sie nie swieci.z bateria czy bez!!!nie wiem co jeszcze moglbym zrobic.POMOCY!!! probowalem tez (--MATRIX no FM--.rar). i nic

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

ruszyl mi ale tylko na kompie.moge wgrywac odtwarzac.po odlaczeniu od kompa nie dziala.ratujcie dobrzy ludzie:cry:
    Tofel
    Level 12  
    Witam!!!

A ma ktos moze inny program do wgrywania softu do mp3-ki bo mi ten wywala jakis blad systemowy
    kotekcs
    Level 11  
    wielkie dzieki wszystko ok gra i buczy;)
    lukash11
    Level 2  
    Siemka! Ja też mam lark matrixa 512 i nie moge wgrać firmwera! jak zaczynam go wgrywac to sie po chwili wszystko zatrzymuje i trzeba od nowa i tak cały czas!!!! Pomocy
    bo_lek
    Level 13  
    lukash11 wrote:
    Siemka! Ja też mam lark matrixa 512 i nie moge wgrać firmwera! jak zaczynam go wgrywac to sie po chwili wszystko zatrzymuje i trzeba od nowa i tak cały czas!!!! Pomocy

A co z nim nie tak? Poza tym jaki firmware wgrywasz?
    Sylves_ter
    Level 17  
    Cześć, Tak sofcik się buja super ale mam jeszcze problemik tego typu z nią:
    Po reanimacji przez audiotwin oczywiście sprzed jest widoczny jako dysk przenośny za każdym razem po wlozeniu w usb, i mozna zapisywać kasować itd....ale po wgraniu oprogramowania coś się dzieje i dopóki go nie wyjme z USB to mogę zapisywać ale jak go wyjąłem i włożyłem z powrotem to wprawdzie widzi go jako dysk wymienny ale przy próbie otwarcia wywala błąd "urządzenia we/wy" .
    wrzuciłem jeszcze raz soft ale to nic nie dało to samo się dzieje, po wyjęciu i włożeniu bateri mp3 się odpala i pracuje poprawnie..

Co na to powiesz?? może mój program do fleszowania jest do dupy?
    pozdro
    bo_lek
    Level 13  
    Sylves_ter wrote:
    dopóki go nie wyjme z USB to mogę zapisywać ale jak go wyjąłem i włożyłem z powrotem to wprawdzie widzi go jako dysk wymienny ale przy próbie otwarcia wywala błąd "urządzenia we/wy" .

Pod pojęciem "wyjmę" masz oczywiście na myśli odłączanie mp3 poprzez "Bezpieczne usuwanie sprzętu"??

Poza tym może należałoby go sformatować.
    Sylves_ter
    Level 17  
    [quote="

Pod pojęciem "wyjmę" masz oczywiście na myśli odłączanie mp3 poprzez "Bezpieczne usuwanie sprzętu"??

Poza tym może należałoby go sformatować.[/quote]

Czesc jednak nic to nie daje, za każdym razem jest to samo..
    tyle tylko że do wrzucania softu używam programu ściągniętego z elektrody ponieważ ten który był z mp3 na płytce jest jakiś dziwny, przy instalacji wywala mi błąd " binary files installation failed" czy jakoś tak zarówno pod windą 98 jak i XP.. więc nic nie da isę nim rady zrobić...

Jakieś pomysły chłopaki???