Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto z Zaporożca czemu nie działa

13 Paź 2007 16:50 2557 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z webasto ogrzewającym mój samochód. VW kupiłem w wakacje i nie korzystałem z tego urządzenia, a teraz jak już jest potrzebne mam problem z jego uruchomieniem.
    Webasto zostało zaadoptowane z Zaporożca (trudno określić model nic nie jest na nim napisane) przez poprzedniego właściciela -przy zakupie uruchomił je, więc działało na pewno. Niestety teraz nie mogę go uruchomić.
    Robiłem wszystko zgodnie z jego instrukcjami i mimo chęci webasto nie działa (dmucha zimnym powietrzem).

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję
  • Spec od Mercedesów
    A może poprzedni właściciel nie mieszka zbyt daleko - i można go poprosić o poradę?
  • Poziom 10  
    Właściciel mieszka daleko... dzwoniłem do niego i postępowałem wg jego instrukcji i nic. Co do filtra to wymienie ale co mam sprawdziś w świecy na co zwrócić uwagę ?
  • Poziom 10  
    Co do świecy to oczywiście sprawdź czy jest sprawna tzn.czy żarnik jest dobry i czy jest napięcie na niej.
    A co do filtra to musi być często wymieniany bo tego typu urządzenia są
    bardzo czułe na zanieczyszczenia.
  • Poziom 14  
    sprawdź czy działa pompa paliwa .zobacz w komorze paliwowej czy jest paliwo
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem świeca się nagrzewa -nie wykręcałem jej ale po dotknięciu rękom jest gorąca czyli napięcie też musi być. Filtr kupie jutro co do pompki to nie sprawdzałem jeszcze ale nie widzę paliwa w przewodach paliwowych prowadzących do tego urządzenia. Nie wiem czy jest zapowietrzony układ i trzeba by kilka razy włączyć i wyłączyć webasto żeby pojawiło się w nim paliwo, czy po włączeniu urządzenia od razu powinno ono samoistnie pobrać sobie potrzebną ilość paliwa?
  • Poziom 14  
    nalej paliwa strzykawką do komory pływakowej i próbuj uruchomić