Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odklejony radiator od ukladu

24 Lis 2003 14:37 1346 4
  • Warunkowo odblokowany
    Witam wszystkich!!
    Mam problem, odkleilem radiator od ukladu scalonego, i nie wiem jak go teraz przykleic, a dokladnie jakiego kleju uzyc:( Prosze o pomoc. Z gory dzieki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    zapytaj w elektronicznym badz komputerowym o klei to radatorow, tylko nie urzadzaj sobie biesiady z super glue choc podobno niektorzy go zachwalaja ! :)
  • Poziom 12  
    Super glue (lub inne cyjanowe mazidło) jest w porządku !!! Nie rozpuszcza plastiku, z którego są robione układy scalone i całkiem dobrze odprowadza ciepło. Przykleiłem już chyba 10 radiatorów do kart graficznych i uważam, że to dobry sposób. Jedyna wada to jednorazowość tego zabiegu. Nie ma miejsca na poprawki... :)
  • Poziom 28  
    Ptych napisał:
    Super glue (lub inne cyjanowe mazidło) jest w porządku !!! Nie rozpuszcza plastiku, z którego są robione układy scalone i całkiem dobrze odprowadza ciepło. Przykleiłem już chyba 10 radiatorów do kart graficznych i uważam, że to dobry sposób. Jedyna wada to jednorazowość tego zabiegu. Nie ma miejsca na poprawki... :)

Tu sie z kolega nie zgodze.... mi czesto odpadaly kropelki itp... szczegolnie jak sie cieplej robilo :/.
    Najlepsze sa kleje dedykowane, dwuskladnikowe.... predzej uklad wyrwiesz niz odkleicz od niego radiator (powaznie) :)

www.4max.com.pl - maja sklep On-Line i duzo tego typu rzeczy. Polecam!
  • Poziom 12  
    Ja podobnie jak kolega "spec" nie zgodze się że superglut jest ok.
    Rezystancja ciepla supergluta jest zaduża. Ostatecznie jeśli to jest starsza karta można go użyć ale nałożyć go minimalnie cienką warstwe (obie powieżchnie muszą do teo być odtłuszczone np spiryusem.

Jednak zdecydowanie bardziej polecam specjalistyczne kleje termoprzewodzące które można nabyć za jakeś 7 zyla na allegro lub w sklepie www.cpc.pl