Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce Go 7600 (hp pavilion) odblokowanie potoków rend.

15 Paź 2007 21:50 1844 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Pytanie jak w temacie - jestem posiadaczem laptopa HP Pavilion dv9266ea z kartą graficzną GeForce Go 7600 (512MB pamięci dedykowanej, 128bit). Karta ta ma fizycznie 16 potoków renderujących ale odblokowanych jest 8. Próbowałem odblokować pozostałe 8 w Rivatuner 2.05, ale wszystkie benchmarki pokazują, że nadal mam tylko 8. Czy można coś z tym zrobić? Gdzieś czytałem, że nvidia ponoć wypala laserowo nieużywane potoki, żeby nie można ich było odblokować, czy coś. Jeśli ktoś się orientuje, proszę o informacje. Ewentualnie co jeszcze można zrobić z tą kartą, żeby ją nieco usprawnić. Może jakoś podnieść taktowanie procesora albo pamięci? 3dmark05 pokazuje
    VGA Memory Clock 381.4 MHz
    VGA Core Clock 445.5 MHz
    A jesli podkręcać, to jak bardzo, żeby czegoś nie skopcić?
    A może jakieś zmodyfikowane sterowniki? Ale z tym jest problem - ciężko znaleźć coś pod Vistę w dodatku do Geforce GO. Może ktoś zna jakieś?
    Bardzo dziękuję za każdą informację.

Do sarkastów - wiem co to jest google, szukałem i nic ciekawego nie znalazłem.
  • Spec od komputerów
    Skąd informacja, ze sa jakies dodatkowe potoki? Nie przyszło ci do glowy, ze skoro nic ciekawego nie znalazles, to znaczy, ze zadnych potokow nie ma?
  • Poziom 10  
    GeForce Go 7600 (hp pavilion) odblokowanie potoków rend.

Czy jestem w błędzie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

w 7600 nie ma nic do odblokowania. Ta karta ma 8 potoków, 12 pixelshaderów i 5 vertexshaderów i jedyne co można zrobić to podnieść taktowania.

Pozdrawiam